logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Úterý (21.05.2024)
SVÁTEK: Monika
ZÍTRA: Emil

*** stranka

Hotel Lesná
Ski areál Lesná
Pyšná
Pyšná
Cínovec
Cínovec
Klínovec
Klínovec
Klínovec
Klínovec
Klínovec
Klínovec
Sjezdovka Bouřňák
Bouřňák
Klíny
Klíny
Dlouhá Louka
Dlouhá Louka
Měděnec
Měděnec
Nové Hamry
Nové Hamry
Alšovka - sjezdovka
Alšovka – sjezdovka

Šindelová
Šindelová
Boží Dar
Boží Dar
Hora Svaté Kateřiny
Hora Svaté Kateřiny
Nejdek
Nejdek
Krásné Údolí
Krásné Údolí
Boží Dar
Boží Dar
Horní Blatná
Horní Blatná
Nové Hamry
Nové Hamry
Sokolov
Sokolov

Chodov
Chodov
Cheb
Cheb
Kadaň
Kadaň
Mariánské Lázně
Mariánské Lázně
Klášterec nad Ohří
Klášterec nad Ohří
Chomutov
Chomutov
„Bezručák“
Karlovy Vary
Karlovy Vary
Aš
Chomutov
Chomutov
     

Satzung
Satzung
Fichtelberg
Fichtelberg
Altenberg
Altenberg
Rübenau
Rübenau
Aschberg
Aschberg
Oberwiesenthaler Skigebiet
Oberwiesenthaler Skigebiet
Seiffen
Seiffen
Z Fichtelbergu
Z Fichtelbergu
Carlsberd
Carlsberd
     

 

Mapa sjezdových tratí

Mapa sjezdových tratí

Na Božím Daru a v jeho blízkosti si můžete vybrat hned z několika sjezdových tratí. Co se obtížnosti sjezdovek týče, lze je doporučit začátečníkům, rodinám s dětmi i náročnějším lyžařům. Na některé sjezdovky můžete vyjet přímo od božídarských hotelů a pensionů, k těm vzdálenějším se dostanete pomocí vleků a lanovek, nebo skibusem.

Lyžařské areály Boží Dar a okolí

Užijte si kvalitní sníh na několika desítkách kilometrů sjezdových tratí různé náročnosti. Využijte dalších služeb jako jsou půjčovny lyžařského vybavení, školy lyžování, občerstvení apod.

Skiareál Boží Dar – Neklid

Lyžařský areál Neklid najdete jen několik stovek metrů za obcí Boží Dar. K dispozici tu je 5 sjezdovek o délce 300–1000 metrů s různou obtížností. Nachází se tu také skvěle vybavený snowpark. Samozřejmostí je půjčovna sportovního vybavení, lyžařská a snowboardová škola občerstvení a toalety.

Sjezdovka Boží Dar za Prahou

Tato sjezdovka spadá pod lyžařský areál Boží Dar – Neklid. Přístup k ní je však narozdíl od zbytku sjezdovek Neklidu z Božího Daru za Hotelem Praha. Sjezdovka je vhodná pro rodiny s dětmi a začátečníky.

Ski areál Novako

Lyžařský areál Novako je ideální pro rodiny s dětmi a lyžařské začátečníky. Najdete tu dětské hřiště, půjčovnu lyžařského a snowboardového vybavení, občerstvení, lyžařskou školu i školičku (pro děti od 2 let) a snowtubingovou dráhu. Ski areál Novako najdete v centru Božího Daru. Zalyžovat si tu můžete i za tmy na večerním lyžování.

Ski areál Klínovec jih

Na jižních svazích Klínovce najdete 2 sjezdovky - červenou (2200 m) a modrou (300 m). V areálu si na své přijdou náročnější lyžaři i začátečníci a děti. Najdete tu také občerstvení, půjčovnu lyží a snowboardů i lyžařskou a snowboardovou školu. Přístup na sjezdovky je možný z Jáchymova a Klínovce.

Ski areál Klínovec sever

Je to největší lyžařský areál české strany Krušných hor. Vybrat si tu můžete z 9 různě obtížných sjezdovek. Své služby tu nabízí 2 lyžařské školy, 2 půjčovny sportovního vybavení, 2 servisy lyží a 9 občerstvení. Nechybí ani dětský skipark a snowpark pro milovníky snowboardů.

Lyžařský areál Fichtelberg - Kurort Oberwiesenthal

Je to největší lyžařské středisko ve východním Německu. Kromě sjezdovek a lyžařských stop tu najdete také skokanský můstek, snowpark a snowtubing. Podle obtížnosti si můžete vybrat celkem z 9 sjezdovek. K dispozici tu jsou různá občerstvení, půjčovny, lyžařské školy i školičky apod.


Měření HS sněhové zpravodajství na horách klikni

ROZBOR a další areály

Ski areál Klínovec-sever

Skiareál Klínovec - sever
tel/fax: +420 474 396 236

Lyžařské tratě všech druhů obtížností jsou pravidelně upravovány. Středisko nabízí sněhovou garanci nově vybudovaným systémem umělého zasněžování, který pokrývá všechny sjezdové tratě - celkem 7.4 km uměle zasněžovaných svahů o rozloze 17.5 hektarů. Zasněžovací systém je plně automatizovaný. V areálu je k dispozici 5 km dlouhá upravovaná běžecká trať. Dále nabízíme: U-rampu - Super pipe, snowpark. Děti do 100cm jsou přepravovány ZDARMA.

Skiareál Klínovec je největší lyžařské středisko Krušných hor. Nachází se pouze 120 km západně od Prahy v blízkosti hranic s Německem.

Ve středisku se nachází lyžařský miniareál vhodný především pro lyžařské začátečníky a rodiny s malými dětmi. V miniareálu je dětský vlek ZDARMA. Dalšími službami jsou 2 lyžařské školy, 2 půjčovny lyžařského vybavení, 2 ski servisy, 9 bufetů a restaurací, velká nabídka ubytování a 2 veřejná parkoviště s kapacitou 500 aut - ZDARMA.

Informace o cenách a slevách

Držitelům karet ISIC, IYTC, ITIC je poskytována po celou zimní sezonu

sleva 10 % na jedno a vícedenní časové jízdenky.

Pro ceníky jízdného klikněte zde

Lyžařský areál Klínovec je největší lyžařské středisko Krušných hor. Nachází se pouze 120 km západně od Prahy v blízkosti hranic s Německem. Lyžařské tratě všech druhů obtížnosti jsou denně upravovány. Středisko nabízí sněhovou garanci systémem technického, plně automatizovaného zasněžování, který pokrývá 75 % sjezdových tratí. Ve středisku se nachází mimo jiné snowpark s U rampou a lyžařský miniareál vhodný především pro lyžařské začátečníky a rodiny s malými dětmi. Areál nabízí pravidelné večerní lyžování. Parkování pro 500 vozů zdarma.

Sjezdovka Obtížnost Převýšení Délka
U zabitýho černá 180 m 700 m
Pařezovka červená 180 m 800 m
Dámská modrá 220 m 1500 m
Přemostěná červená 265 m 1350 m
Pod zámečkem modrá 100 m 500 m
Cvičná louka LŠ modrá 50 m 330 m
Superpipe   30 m 120 m
Slalomák červená 150 m 600 m
Turistická modrá 170 m 1 100 m
Pod zámečkem modrá 100 m 500 m
Jáchymovská modrá 426 m 2 500 m
Jáchymovská II. modrá 70 m 400 m
 
Počet lanovek/vleků 2/10
Přepravní kapacita 7 390 os./hod.
Celková délka tratí 10,3 km
Zasněžování 10,3 km
Nadmořská výška 860-1244 m
 
Běžecká trať Délka
Lyžařský okruh středně težké obtížnosti pro klasický běžecký styl, DOLNÍ OKRUH 5 km
Lyžařský okruh středně težké obtížnosti pro klasický běžecký styl, DOLNÍ OKRUH 6 km
Lyžařský okruh středně težké obtížnosti pro klasický styl a bruslení, HORNÍ OKRUH 4 km
Lyžařský okruh středně težké obtížnosti pro klasický styl a bruslení, HORNÍ OKRUH 7 km

v prostoru Božídarského Špičáku je vybudovaná síť lyžařských stop pro širokou lyžařskou veřejnost. Stopy se upravují sněžnou rolbou v celkové délce přesahující 55 km. Jsou vybudovány a barevně označeny čtyři běžecké okruhy v délkách 2,7,10 a 20km. Pro bruslařskou techniku je speciálně upravován 7 km okruh. Na ostatních okruzích jsou připravovány stopy sloužící pouze pro klasický způsob běhu. Na okruhy se z Božího Daru dostanete po Krušnohorské lyžařské magistrále a 20km žlutě značeném okruhu. Ostatní okruhy začínají 1 km od Božího Daru. Celou oblast západních Krušných hor protínají dvě lyžařské magistrály - Krušnohorská lyžařská magistrála(KLM) a Ski magistrála (SM). Obě magistrály se na území České republiky z velké části překrývají, jsou spojeny Ski magistrálou a s obdobnými okruhy vybudovanými německým Oberwiesenthalem pod Fichtelbergem. Část těchto okruhů je vedena přímo po státní hranici. Lze se na ně napojit přes hraniční stezku Hubertky

Ski lyžování Klínovec - jih

Lanová dráha Klínovec
tel.: +420 353 590 793
e-mail: klinoveclanovka@seznam.cz

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Na vrchol nejvyšší hory Krušných hor vede sedačková lanová dráha a to z Jáchymova přímo na vrchol Klínovce (1244 m. n. m.). Dolní stanice lanovky je vzdálena cca 3 km od středu města Jáchymova, horní pak cca 3 km od nejvýše položeného města v České republice - Božího Daru. Dolní stanice je v nadmořské výšce 802 m. n. m. a horní 1230 m. n. m., takže převýšení činí úctyhodných 428 metrů. Délka lanovky je 1685 metrů, doba jízdy cca 15 minut.

Sjezdovky


2,6 km, 1červená + 1 modrá
Počet lanovek/vleků: 1/1

Informace o cenách a slevách


Sleva 10 % ze všech permanentních jízdenek včetně bodových, kromě jednotlivých jízd.
Sleva platí pro držitele karet ISIC, IYTC, ITIC

se nachází na jižní straně Klínovce směrem na Jáchymov, kde je sběrné parkoviště u dolní stanice, odkud se můžete vyvézt na vrchol sedačkovou lanovkou. V areálu jsou dvě sjezdovky. Jedna je dlouhá 2,2 km a je vhodná pro náročnější lyžaře, druhá o délce 300 m je vhodná pro lyžařské začátečníky a děti
Sjezdovka Obtížnost Převýšení Délka
Pařezovka červená 428 m 2 300 m
U lanovky modrá 55 m 300 m
 
Počet lanovek/vleků 1/1
Přepravní kapacita 840 os./hod.
Celková délka tratí 2,6 km
Zasněžování - km
Nadmořská výška 802 - 1230 m

Neklid - lyžování - Krušné hory

Boží dar - NEKLID

tel.:+420 353 811 101
fax: +420 353 811 101

Boží dar - Neklid 850-1135 m. n. m.
Sjezdovky: 4,5 km •2 •3 •1 počet lanovek/vleků: 0/5
Lyžařské středisko Neklid s nadmořskou výškou 850 - 1135 m se nachází v těsném sousedství městečka Boží Dar, 3 km od známého německého střediska Oberwiesentha.

Středisko nabízí sjezdovky s lehkou až střední obtížností vhodné i pro začátečníky a rodiny s dětmi, technické zasněžování, kompletní doprovodné služby, včetně nabídky zlevněných jízdenek všeho druhu. V areálu je také oblíbený snowpark se skoky a překážkami pro začátečníky, pokročilé i zdatné, kde se pořádají pravidelné závody Českého poháru. V okolí jsou vynikající podmínky pro běžecké lyžování a množství ubytovacích možností.


Informace o cenách a slevách

Sleva 10 % pro držitele karet: ISIC / IYTC / ITIC

Pro ceníky jízdného klikněte zde

Ski areál Neklid Boží Dar se nachází v těsném sousedství městečka Boží Dar, které je svou nadmořskou výškou 1028 m nejvýše položeným městečkem ve střední Evropě. Ski areál Neklid nabízí návštěvníkům komplexní služby: půjčovny lyží a snowboardů, školy lyžování a rychlé občerstvení včetně parkoviště zdarma. K dispozici je 5 lyžařských vleků o délce 300–1000 m, z toho jsou 3 dvoumístné, 2 jednomístné a také jedna osvětlená sjezdovka
Sjezdovka Obtížnost Převýšení Délka
Moser červená 255 m 1200 m
Karásek I červená 158 m 900 m
Karásek II černá 97 m 300 m
U pomy I modrá 100 m 500 m
U pomy II červená 100 m 500 m
Pod lanovkou Klínovec jih modrá/černá 426 m 2500 m
 
Počet lanovek/vleků 1/5
Přepravní kapacita 4 488 os./hod.
Celková délka tratí 6,6 km
Zasněžování 0,8 km
Nadmořská výška 850-1135 m
Běžecká trať Délka
Boží Dar - Pernink (Jelení, Nové Hamry) KLM 15 km
Za Špičákem - Hubertky - směr Fichtelberg (D) 6 km
Okruh Boží Dar - okolo Špičáku - Boží Dar 10 km 10 km
Špičácky okruh pro skating 6 km
Okruh Karlův běh 20 km
Okruh Božím Darem 4 km
Okruh okolo Mysliven 7 km
Boží Dar - Plešivec 11 km
Boží Dar - Hubertky - směr Tellerhauser (D) 4 km
Boží Dar - hranice - směr Fichtelberg (D) 2 km
Boží Dar - hranice - směr Breitenbrunn (D) 6 km
Okruhy Jahodovka 1-7 km
Boží Dar - Klínovec 5 km

Boží Dar - běžecké tratě - Krušné hory

Běžecká trať Délka
Boží Dar - Pernink (Jelení, Nové Hamry) KLM 15 km
Za Špičákem - Hubertky - směr Fichtelberg (D) 6 km
Okruh Boží Dar - okolo Špičáku - Boží Dar 10 km 10 km
Špičácky okruh pro skating 6 km
Okruh Karlův běh 20 km
Okruh Božím Darem 4 km
Okruh okolo Mysliven 7 km
Boží Dar - Plešivec 11 km
Boží Dar - Hubertky - směr Tellerhauser (D) 4 km
Boží Dar - hranice - směr Fichtelberg (D) 2 km
Boží Dar - hranice - směr Breitenbrunn (D) 6 km
Okruhy Jahodovka 1-7 km
Boží Dar - Klínovec 5 km

Novako - lyžování Boží Dar

Ski areál Novako - Krušné Hory
Boží Dar; Tel.:
+420 353 815 000, +420 775 157 344
e-mail:
novako@novako-ski.cz


Ski areál Novako se nachází v obci Boží Dar a je součástí běžkařských okruhů 2, 4, 6, 20 km. Pestrá nabídka služeb pro lyžaře: dětské vleky, lyžařská školička, lyžařské hřiště, večerní lyžování, občerstvení, lyžařský servis s půjčovnou lyží a prodejem lyžařského oblečení. V tomto areálu si můžete vyzkoušet jízdu na nafukovacích duších tzv. Snowtubing

Sjezdovka Obtížnost Převýšení Délka
Boží dar - Novako modrá 35 m 350 m
Boží Dar - Za Prahou modrá 40 m 350 m
 
Počet lanovek/vleků 0/2
Přepravní kapacita 1 450 os./hod.
Celková délka tratí 0,8 km
Zasněžování 0,8 km
Nadmořská výška 850-1135 m

Ski areál Lišák - Stříbrná - Krušné hory

leží na úpatí západní části Krušných hor v těsné blízkosti hranic s SNR nedaleko od Kraslic

Sjezdovka Obtížnost Převýšení Délka
Modrá černá 150 m 500 m
Turistická modrá 150 m 1 200 m
Červená červená 150 m 800 m
Tatra poma
70 m 300 m
Háček
50 m 200 m
 
Počet lanovek/vleků 0/3
Přepravní kapacita 1 100 os./hod.
Celková délka tratí 3,0 km
Zasněžování ? km
Nadmořská výška 630 - 780 m

Ski areál Bublava - Krušné hory - lyžování

Ski Bublava - Krušné Hory
Bublava 716; Tel.:
+420 352 696 830
e-mail:
ski@ski-bublava.cz

SKI areál Bublava nabízí po většinu sezóny lyžování zcela bez front, široké sjezdovky všech stupňů obtížnosti s kvalitní strojovou úpravou, 3 velké a 2 malé nové nejmodernější lyžařské vleky, úplné technické zasněžení areálu, každodenní večerní lyžování, snowboard park s překážkami a skokanskými můstky, rychlá občerstvení a restaurace, lyžařský servis, půjčovnu a lyžařskou i snowboardovou školu přímo v areálu, parkoviště v blízkosti vleků zdarma a výrazné slevy pro lyžařské výcviky.

Pro děti je na mírných jižních svazích připraveno zcela zdarma dětské lyžařské hřiště s vlastním lyžařským vlekem a sousedící odpočívárnou – hernou.

Sjezdovka Obtížnost Převýšení Délka
Střední Bleiberg červená 105 m 600 m
Velký Bleiberg černá 110 m 450 m
Malý Bleiberg modrá 70 m 400 m
Lesní modrá 50 m 250 m
Dětské hřiště modrá 10 m 80 m
Jižní modrá 20 m 150 m
 
Počet lanovek/vleků 0/5
Přepravní kapacita 4 300os./hod.
Celková délka tratí 1,93 km
Zasněžování 1,93 km
Nadmořská výška 690-802m

Ski areál Nové Hamry - Krušné hory - lyžování

Nové Hamry se rozkládají na soutoku řeky Rolavy a Bílého potoka v západní části Krušných hor 23 km severozápadně od Karlových Varů. Z lyžařského hlediska jde o malé středisko vhodné zejména pro klidnou rodinnou dovolenou
Sjezdovka Obtížnost Převýšení Délka
Velká sjezdovka červená 130 m 410 m
U stříbrného smrku modrá 80 m 290 m
U modřínu modrá 115 m 480 m
U javoru modrá 35 m 315 m
Dětská louka modrá 15 m 150 m
 
 
Počet lanovek/vleků 0/5
Přepravní kapacita 2 000 os./hod.
Celková délka tratí 1,7 km
Zasněžování Velká sjezdovka
Nadmořská výška 720-860 m

Ski areál Náprava - lyžování Nové Město

Skiareál NÁPRAVA je lyžařské středisko, které se nachází na svazích těsně nad lázeňským městem Jáchymov v nadmořské výšce 800 – 930 m. Ski areál Náprava nabízí sjezdové tratě, které jsou pravidelně upravovány, část tratí je uměle zasněžována. K dispozici jsou 3 lyžařské vleky. Jeden z vleků je uzpůsoben pro malé děti a začátečníky.

Občerstvit se můžete v bufetu u dolní stanice vleků s posezením venku nebo uvnitř ve výtapěné jídelně. Možné je zakoupit studené i teplé občerstvení, k dispozici WC zdarma. V areálu se nachází půjčovna lyží, servis.

Lyžařská škola, výuka dětí i dospělých včetně úplných začátečníků v optimálním terénu a s využitím vleku se sníženými unašeči.

Sjezdovka Obtížnost Převýšení Délka
Přední červená 125 m 500 m
Podle lesa červená 125 m 550 m
Nehet červená 130 m 600 m
Zadní červená 130 m 650 m
Jarní červená 125 m 650 m
Jedličkárna červená 125 m 700 m
Školní modrá 45 m 350 m

Ski areál Aš - Krušné hory - lyžování

Pod rozhlednou na vrchu Háj byl vybudován lyžařský areál se třemi upravovanými sjezdovkami lehké a střední obtížnosti. Vhodný je především pro začínající a mírně pokročilé lyžaře

V areálu je značeno několik okružních tras pro běžkaře v délkách 3 km, 5 km a 7 km. V létě je pak možné jet po jejich značkách na kolech nebo využít značených cykloturistických cest v okolí Aše.

Sjezdovka Obtížnost Převýšení Délka
Dubovka modrá 75 m 400 m
Turistická modrá 120 m 300 m
Velká červená 140 m 1 000 m


Počet lanovek/vleků 0/3
Přepravní kapacita 1 220os./hod.
Celková délka tratí 2,4km
Zasněžování - km
Nadmořská výška 620-750 m

Ski areál Mariánské Lázně - Krušné hory - lyžování

nabízí kvalitní lyžařské terény několika stupňů obtížnosti. Sjezdové tratě jsou upravovány moderním strojem Kässbohrer PB 280DW včetně úpravy tratě před večerním lyžováním. K dispozici je skibar, skipůjčovna, skiservis, sociální zázemí a parkovací plochy. V rámci areálu funguje lyžařská a snowboardová škola
Sjezdovka Obtížnost Převýšení Délka
Krakonošská modrá 106 m 1 200m
Slalomák černá 72 m 250m
 
 
Počet lanovek/vleků 1/2
Přepravní kapacita 2 500 os./hod.
Celková délka tratí 1,45 km
Zasněžování 1,45 km
Nadmořská výška 652-758 m

Ski areál - Telnice - Krušné hory

Ski areál se nachází 15 km severozápadně od Ústí nad Labem u hranic s Německem na východním okraji Krušných hor. Hlavní výhodou Telnice je snadná dostupnost díky novému úseku dálnice D8, nejbližší sjezd je vzdálen jen 6 km od střediska Telnice je nejvýchodněji položené lyžařské středisko v Krušných horách, které se může pyšnit bohatou tradicí sjezdového lyžování. Sedm místních vleků, mající délku od 150 do 900 metrů, nabízí několik propojených sjezdovek všech druhů obtížnosti. Samotné středisko disponuje vysokokapacitním parkovištěm, které je vzdálené od lyžařských vleků pár metrů. Zadní Telnice nabízí lyžování na severních svazích ve výšce od 600 do 800 metrů nad mořem.
Sjezdovka Obtížnost Převýšení Délka
Nová červená 100 m 700 m
Slalomák černá 200 m 60 m
Cvičná louka modrá 100 m 500 m
Macháček červená 100 m 500 m
Turistická modrá 100 m 500 m
Meva modrá 40 m 150 m
Kašpárek modrá 20 m 50 m
Děčíňák červená 180 m 800 m
Buben červená 50 m 300 m
Počet lanovek/vleků 0/7
Přepravní kapacita 3 500os./hod.
Celková délka tratí 4,25 km
Zasněžování 4,25 km
Nadmořská výška 600 - 800 m

Ski areál Bouřňák - Krušné hory

Bouřňák patří mezi nejvyšší vrcholy východního Krušnohoří, tím se stává vhodnou lokalitou pro zimní sporty.

Ski areál Bouřňák se nachází mezi obcemi Mikulov a Moldava. Z vrcholu Bouřňáku vedou směrem do Mikulova 4 sjezdové tratě, jedna trať směrem do osady Hrob. V Mikulově se nachází dětský svah Udolíčko, kde působí 2 lyžařské školy.

Ve ski areálu Bouřňák se můžete svézt po šesti sjezdovkách, na kterých si na své přijde každý. Pro děti a začínající lyžaře je vhodná sjezdovka "Údolíčko". Mírně pokročilí se mohou zdokonalovat na Hrobské sjezdovce, která se jako jediná nachází na jižním svahu.Zkušení borci mohou předvádět své schopnosti na slalomovém svahu, který patří mezi nejstrmější v České republice.

Sjezdovka Obtížnost Převýšení Délka
Slalomový svah černá 256 m 700 m
Stará sjezdovka červená 258 m 876 m
Nová sjezdovka červená 261 m 933 m
Pařezovka červená 166 m 517 m
Turistická sjezdovka modrá 283 m 2570 m
Hrobská sjezdovka červená 192 m 925 m
Dětský svah Údolíčko modrá 35 m 300 m
Počet lanovek/vleků 0/5
Přepravní kapacita 4 185 os./hod.
Celková délka tratí 5,64 km
Zasněžování 1 km
Nadmořská výška 589-869 m.n.m
Sport Centum Bouřňák

V blízkosti nádraží ČD Mikulov-Nové Město (horská železnice Most - Dubí - Moldava) se nachází lyžařský běžecký stadion se zázemím jak pro lyžaře - turisty, tak pro závody včetně občerstvení

Ski areál Klíny

Místo: Sport areál Klíny
Adresa: Klíny 67, 436 01 Litvínov
Telefon: +420 476 101 445
Mobil: +420 720 623 748
Email: ski(zavináč)kliny(tečka)cz
WWW: http://www.kliny.cz
Odpovědná osoba: Karel Krupa

Sport areál Klíny naleznete v mostecké části Krušných hor v nadmořské výšce 750 m n. m., cca 6 km od Litvínova a 5 km od silničního hraničního přechodu do SRN Mníšek/Deutscheinsiedel.

Ve Sport areálu jsou k dispozici 4 lyžařské vleky a jeden vlek na snowtubing s celkovou přepravní kapacitou 2600 osob za hodinu, rychlé občerstvení, dvě parkoviště pro 200 + 200 osobních automobilů, restaurace, lyžařská škola, půjčovna a servis lyží, snowpark, snowtubing a stanice Horské služby. Sjezdovky jsou denně upravovány, celý areál je možno technicky zasněžit

Sjezdovka Obtížnost Převýšení Délka
Poma modrá 65 m 300 m
Kotva červená 86 m 430 m
Slalomák I. černá 123 m 450 m
Slalomák II. černá 123 m 450 m
Počet lanovek/vleků 0/5
Přepravní kapacita 2 600os./hod.
Celková délka tratí 1,6 km
Zasněžování 1,6 km
Nadmořská výška 580 - 750 m
Běžecké lyžování V těsné blízkosti areálu, na Mračném vrchu (850 m n. m.), jsou udržované okruhy pro běžecké lyžování s návazností na Krušnohorskou bílou stopu (250 km lyžařských tratí ve východní části Krušných hor)

Český Jiřetín - lyžování - Krušné hory

Lyžařský areál Český Jiřetín provozuje TJ Rekreant, má tři sjezdovky a čtyři vleky, přírodní sáňkařskou dráhu o délce 100 m od vleku č.1 směrem ke kostelu

Občerstvení je možno formou rychlého bufetu přímo na vlecích (káva, čaj, limo, pivo, polévka apod.) nebo v restauracích v blízkosti vleků. Parkování poblíž vleků na dvou parkovištích o kapacitě cca 300 míst

Sjezdovka Obtížnost Převýšení Délka
U kostela modrá - 700 m
U kostela červená - 300 m
Mlejnky černá - 430 m
Čerťák černá - 900 m
Počet lanovek/vleků 0/4
Přepravní kapacita 2 500os./hod.
Celková délka tratí 2,33 km
Zasněžování 1,00 km
Nadmořská výška 630 - 800 m

krusnehorycz.cz

Běžecké lyžování

Zimní běžecký areál Dlouhá Louka - Krušné hory nabízí 55 km strojově udržovaných běžeckých stop pro klasiku i bruslení celotýdenně dle sněhových podmínek. Nachází se zde několik okruhů s různou náročností v krásné krajině. Můžete si vyzkoušet flájský okruh v délce 15 km s možností vidět nebo vystoupat na nejvyšší vrchol severovýchodní části krušných hor Loučnou 956 m.n.m. pojedete kolem flájské přehrady. Šíře tratí je od 3 do 6 metrů vždy minimálně s jednou stopu. Nadmořská výška tratí je od 740 m.n.m. (vodní nádrž Fláje) až po Loučnou 956 m.n.m.


Běžecké stopy udržuje: Krušnohorský klub, o.s.

Úsek KBS: Fláje - Vrch Tří pánů                              


Počet km: 55 km


Nadmořské výšky tras: 740 – 956 m.n.m.


Vybavenost: rolba Pisten Bully 160, sněžný skútr Yamaha a čtyřkolka Bombardier + stopovač


Zázemí: ubytování dva penziony Rozcestí a Panorama celkem až pro 40 osob, parkoviště pro 150 osobních automobilů, restaurace, ski bus z Litvínova a Oseka so,ne.


V letním období pěší turistika, horská kola, koloběžky, Nordic Walking, tábořiště, rozhledna Vlčí hora, travnaté hřiště.

Běžecké okruhy

Dlouhá Louka nabízí hned několik možností výletů na běžkách. V samotném areálu je šest základních okruhů. Některé z nich jsou zároveň propojkou na okolní areály Klíny, Bouřňák, Holzhau spolupracující v rámci projektu Krušnohorská bílá stopa. Stopy strojově v úseku Dlouhá Louka udržuje pravidelně  i v týdnu.

Fláje: Okruh v délce 12 km v nádherné krajině obory Fláje a přehrady Fláje 740 m.n.m. propojené stopy na areál Klíny

Žebrácký roh: Okruh v délce 25 km až na hranice se SRN propojené stopy na areál Holzhau

Vrch Tří pánů: Okruh v délce 12 km na jeden z vrcholů okolí Dlouhé Louka Vrch tří pánů 874 m.n.m. propojka na areál Bouřňák

Vysoká mýť: Okruh v délce 6 km v okolí Dlouhé Louky a vrcholu Stropník 854 m.n.m.

Loučná: Okruh v délce 12 km s velkým převýšením a dosažením vrcholu nejvyššího bodu severovýchodní části Krušných hor Loučné 956 m.n.m

Vlčí hora: Okruh v délce 3 km vede na vrchol Vlčí hory 890 m.n.m. kde se nachází rozhledna s nádherným výhledem na České středohoří, Milešovku, Klínovec, za dobré viditelnosti Prahu, Ještěd a Sněžku. Tento nádherný pohled můžete opakovat i na předchozím okruhu Loučná, která se nachází cca 2 km od Vlčí hory.

J
ODKAZY NA SKI AREÁLY V ČR
BOŽÍ DAR - NEKLID
FUNPARK SNĚHULÁK
LYŽ. AREÁL ČERVENOHORSKÉ SEDLO
LYŽAŘSKÉ STŘEDISKO PUSTEVNY
LYŽAŘSKÝ AREÁL LIPNO
LYŽAŘSKÝ AREÁL SEVERKA
LYŽAŘSKÝ AREÁL SVATÁ ANNA
LYŽAŘSKÝ AREÁL ZADOV
LYŽAŘSKÝ VLEK LABSKÁ
SKI AREÁL OSTRUŽNÁ
SKI AREÁL TROJÁK
SKI CENTRUM KOHÚTKA
SKI-AREA ŽACLÉŘ – PRKENNÝ DŮL
SKIAREÁL HERLÍKOVICE
SKIAREÁL KAMENEC
SKIAREÁL KAROLINKA
SKIAREÁL KAŠPERKY
SKIAREÁL KLÍNOVEC – JIH
SKIAREÁL KLÍNOVEC – SEVER
SKIAREÁL KOZINEC
SKI-AREÁL RAZULA
SKIAREÁL SOLÁŇ SEDLO
SKIAREÁL SOLÁŇ VRCHOL
SKIAREÁL ŠACHTY
SKI-AREÁL ŠPINDLERŮV MLÝN
SPORTOVNÍ AREÁL JEŠTĚD
SPORTOVNÍ AREÁL ŠPIČÁK
VLEKY HYNČICE


Místo: Sport areál Klíny
Adresa: Klíny 67, 436 01 Litvínov
Telefon: +420 476 101 445
Mobil: +420 720 623 748
Email: ski(zavináč)kliny(tečka)cz
WWW: http://www.kliny.cz
Odpovědná osoba: Karel Krupa
Adresa: Loučná pod Klínovcem 171, 431 91 Vejprty
Telefon: +420 474 396 281
Mobil: +420 606 655 693, +420 724 729 577
Fax: +420 474 396 281
Email: elza(tečka)ski(zavináč)seznam(tečka)cz
WWW: http://www.skiloucna.cz
Odpovědná osoba: ELZA-SKI s.r.o.

HORSKÁ SLUŽBA KRUŠNOHOŘÍ

Kontaktní místo oblasti telefonní kontakt
náčelník Miroslav Güttner
420 720 510 603  
stanice HS Bouřňák 420 417 878 018  
stanice HS Boží Dar 420 353 815 140  
stanice HS Bublava 420 352 686 748  
stanice HS Český Jiřetín So Ne 420 476 117 041  
stanice HS Klínovec 420 353 542 486
 
stanice HS Klíny 420 476 116 028  
stanice HS Komáří Vížka So Ne 420 417 861 222  
stanice HS Měděnec So Ne 420 474 396 107  
stanice HS Nové Hamry So Ne 420 353 925 936  
stanice HS Pernink 420 353 892 177  
stanice HS Telnice 420 472 714 074  
stanice HS Tisá (duben-říjen) 420 475 222 638

KLIKNI NA ODKAZ

předpověd počasí

                                 

webové kamery 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


10 pravidel FIS
pro chování na sjezdových tratích:
1. Ohled na ostatní lyžaře
Každý lyžař nebo
snowboardista se musí
neustále chovat tak, aby
neohrožoval nebo
nepoškozoval někoho jiného.
2. Zvládnutí rychlosti a způsobu
jízdy
Každý lyžař nebo snowboardista
musí jezdit s přiměřeným
odstupem a s ohledem na
vzdálenost, na kterou vidí. Svou
rychlost a svůj způsob jízdy musí
přizpůsobit svému umění,
terénním, sněhovým a
povětrnostním poměrům jakož i
hustotě provozu.
3. Volba jízdní stopy
Lyžař nebo snowboardista
přijíždějící zezadu musí svou jízdní
stopu zvolit tak, aby neohrožoval
lyžaře jedoucího před ním.
4. Předjíždění
Předjíždět se může ze shora nebo
zespoda, zprava nebo zleva, ale vždy
jen s odstupem, který poskytne
předjížděnému lyžaři či snowboardistovi
pro všechny jeho pohyby dostatek
prostoru.
5. Vjíždění a rozjíždění
Každý lyžař nebo snowboardista,
který chce vjet do sjezdové tratě
nebo se chce po zastavení opět
rozjet, se musí rozhlédnout nahoru
a dolů a přesvědčit se, že to může
učinit bez nebezpečí pro sebe a
pro ostatní.
6. Zastavení
Každý lyžař nebo snowboardista se
musí vyhýbat tomu, aby se zbytečně
zdržoval na úzkých nebo nepřehledných
místech sjezdové tratě. Lyžař nebo
snowboardista, který upadl, musí takové
místo uvolnit co nejrychleji.
7. Stoupání a sestup
Lyžař nebo snowboardista, který
stoupá nebo sestupuje pěšky,
musí používat okraj sjezdové
tratě.
8. Respektování značek
Každý lyžař nebo snowboardista
musí respektovat značení a
signalizaci.
9. Chování při úrazech
Při úrazech je každý lyžař nebo
snowboardista povinen
poskytnout první pomoc.
10. Povinnost prokázání se
Každý lyžař nebo snowboardista,
ať svědek nebo účastník, ať
odpovědný nebo ne, je povinen
v případě úrazu prokázat své
osobní údaje.


klikni   Lyžařská střediska web kamery

Česká republika   


nahled nahled nahled nahled nahled nahled