logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Sobota (22.06.2024)
SVÁTEK: Pavla
ZÍTRA: Zdeňka

*** DRUHY MASÁŽE

Typ: lázně - procedůry

DRUHY MASÁŽE

Anticelulitidová masáž

Anticelulitidová masáž s bahenním zábalem

Tato masáž proti celulitidě zároveň velmi účinně pomáhá tvarovat postavu.

Co podporuje vznik celulitidy?

  • Genetické dispozice, nadváha
  • Špatné stravování, překyselení organismu (tučné, sladké, instantní jídla, kyselinotvorné potraviny)
  • Nedostatečný pitný režim, pití alkoholu, kávy
  • Kouření
  • Nedostatek pohybové aktivity
  • Psychická nepohoda, stres
  • Špatné, mělké dýchání
  • Nošení těsného prádla a oblečení


Celulitida (správně celulita) se vyskytuje i u velmi mladých a štíhlých žen. Celulitida není jen estetický problém. Dolíčky a pomerančová kůže vypovídají také o špatné produkci hormonů, nedostatečném proudění lymfy v těle a signalizuje, že je třeba tělo očistit - detoxikovat. Proto je velmi vhodné se současně s absolvováním této kúry věnovat i stravě a pitnému režimu.

Touto velmi důkladnou masáží, prováděnou speciálními tahy se tlakem prstů působí na tukové buňky ze zvlákněného podkoží a je stimulována podkožní struktura, čímž se zlepšuje podkožní metabolismus. Masáž trvá 70 - 90 min. Masér s vámi musí provést vstupní zdravotní pohovor a změřit vás. 

Po masáži speciálními oleji může následovat dle zvolené terapie přístrojové narušování tukových polštářů a následuje zeštíhlující anticelulitidní kosmetický zábal popřípadě i bahenní zábal, který má na celulitidu a kvalitu pokožky pozitivní a VIDITELNÝ účinek JIŽ PO PRVNÍ APLIKACI. Pro výrazný a trvalý výsledek je nutná opakovaná aplikace. Zábal trvá 30 - 40 minut. Na celou terapii si vyhraďte cca 2 hodiny.

Záleží na odborném posouzení, jak dalece je Vaše podkoží poškozeno.
V nejlepším případě jsou tukové polštáře usazeny rovnoměrně, pokožka je na pohled i na pohmat pružná, nikde nenajdeme nerovnoměrné uložení tuků. Zde je ošetření nejjednodušší, nehrozí zde poškození paměti tukových buněk, úbytky tuky jsou okamžitě znatelné, často po prvním ošetření klientky cítí okamžitý rozdíl jak v měřitelných centimetrech, na oblečení.

V dalším případě jde o ukládání tuků s projevem celulitidy. Celulitida je již onemocněním organismu a žádá individuální přístup. Tukové buňky jsou při celulitidě uloženy nerovnoměrně, některé se plní tukem více, některé méně. Speciálně vedenými hmaty a tlakem může být však i celulitida za krátký čas minulostí. S celulitidou nepřichází jen „boubelky“, tímto poškozením trpí často i opravdu štíhlé ženy. Procedury jsou velmi žádané před létem a se začátkem slunění. Objednejte se včas, neboť  výrazný účinek je po 8-12 aplikaci, kdy doporučujeme minimální startovací proceduru až 3x v týdnu.

Amatsu masáž

Amatsu je staré Japonské umění, které se snaží obnovit sebeuzdravující schopnost organismu, čehož dosahuje pomocí jemné manipulace s vazivovým, svalovým a kosterním systémem. Amatsu je masáž celého těla. Postupuje se po meridiánech a stimulují se určité body na těle.

Masér zpočátku jemně stimuluje určité body na těle, speciálními hmaty podporuje proudění lymfy v organismu a uvolňuje energetické dráhy. Hloubkovou masáží zas ovlivňuje jednotlivé orgány v těle. Masáži předchází svalový test, kdy terapeut zjišťuje, jak svaly a kosti reagují na určité podněty. Test se zopakuje i na závěr masáže, klient tak má možnost přímo posoudit její účinek.

Masáž podporuje odplavování toxinů z těla, proto je po masáži důležitý přísun tekutin. Masáž také v organismu nastartuje samoléčebné procesy. To znamená, že i několik dní po masáži vaše tělo stále pracuje. Tak jako většinu masáží, i Amatsu by měl člověk zopakovat zhruba pětkrát za sebou. Nejlépe jednou týdně – vzhledem ke zmíněné samoléčbě to častěji ani nemá smysl. Pak je nějakou dobu vhodná udržovací kúra – 1x - 2x za měsíc. Masáž je vhodná i jako prevence.

Co Amatsu zlepšuje?

detoxikace organismu, očista lymfatického systému
zlepšení toku krve do unavených svalů
náprava držení těla
správný tonus svalů a jejich prokrvení, především po sportovních výkonech
zlepšení funkce a stavu životně důležitých tělesných orgánů
homeostáza (rovnováhu a uvolnění) kraniosakrálního systému
posílení imunity a nervového systému
nastartování sebeuzdravující schopnosti každého organismu

Amma masáž

Amma je japonská aktivační tlaková masáž vsedě. Vychází z principů akupunktury (amma = uvolňovat rukama), působí na akupresurní a energetické body na meridiánech (energetických drahách). Provádí se na velmi pohodlné speciální masážní židli. Masér provádí hmaty přes oblečení nejen palci a dlaněmi, ale také předloktím i lokty. Masážní hmaty jsou cílené a přesné, rychlé a rytmické. Masáž je poměrně krátká cca 15-20 minut a pro svou nenáročnost je vhodná i na pracoviště, párty apod.

masáž uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby a svaly, včetně hlavy
prohřívá tkáně
stimuluje krevní oběh a podporuje oběh energie
odstraňuje energetické bloky podél meridiánů
podporuje imunitní systém
aktivuje a stabilizuje psychiku
navozuje pocit relaxace a pohody
harmonizuje a osvěžuje

Anticelulitidová masáž s bahenním zábalem

... je velmi účinná procedůra v boji proti celulitidě, napomáhá formování postavy, vypnutí a celkovému zlepšení kvality pokožky.

Anticelulitidová masáž se provádí kompresivními hmaty, které ovlivňují podkožní tukové struktury - rozrušují se tukové tkáně. Aktivuje se podkožní metabolismus a hluboké svalové struktury, díky čemuž dochází k lepšímu vstřebávání tuků. Masáží se také ovlivňují hluboké i povrchové kapiláry a svaly, a tím dochází k výborné regeneraci a relaxaci.

Pracujeme s problematickými partiemi jako stehna, zadeček, ale také bříško. Zvláště bříško často trápí klientky nejvíce. Ať už z důvodu povolení břišního svalstva po porodu nebo z důvodu nezdravé životosprávy.

Po anticelulitidové masáži se provede zeštíhlující bahenní termo zábal, který napomůže odvodu škodllivých toxinů a zadržované tekutiny z těla. Tím velmi pozitivně podpoří celkovou péči o problematické partie.

Anticelulitidová masáž je čistě manuální terapie, která je poněkud náročnější na fyzický potenciál maséra, ale o to více je účinnější. Již po 3 aplikacích lze vidět první výsledky, po první masáži bude pokožka pevnější a vyhlazenější.

Baby masáž - masáž miminek

Hmat je jeden ze základních lidských smyslů a také první, prostřednictvím kterého miminko poznává okolní svět. Masáže kojenců jsou tudíž mimo jiné výborným prostředkem k vzájemnému poznávání a porozumění miminka a rodiče.

Záměrně nepíši maminky, protože ideální je, když se oba rodiče střídají. Tatínek tak má jedinečnou příležitost, jak se intenzivně se svým potomkem sblížit.
Masáž blahodárně působí na krevní oběh miminka a tím i na jednotlivé orgány a jeho celkový vývoj. Při pravidelné masáži dříve či později zjistíte, že je miminko klidnější a veselejší, lépe usíná, trpí méně bolestmi bříška (tzv. tříměsíční koliky) a je více odolné vůči nemocem. Příznivý vliv ovšem můžete pozorovat i na sobě samých. Nikdy nemasírujeme dítě unavené, nemocné nebo po jídle, protože i jemná masáž je zátěží pro organismus. Nemasírujte zhmožděná místa nebo rány. Na masáž si udělejte čas, nespěchejte. Vaši nervozitu miminko okamžitě vycítí a neužije si to miminko ani vy a to by byla vážně škoda.
Místnost, ve které budete miminko masírovat, musí být klidná, příjemná a dobře vyhřátá. Můžete masírovat na zemi (to je vhodné zejména pro nejmenší děti vzhledem k bezpečnosti), na posteli nebo masážním stole. K masáži můžete pustit relaxační hudbu, ale některé děti to může i rušit. Pak můžete miminku zpívat nebo povídat nebo jen tiše masírujte. Jako před všemi masážemi, tak obzvlášť před masírováním dětí, sundejte všechny prstýnky, náramky a hodinky, abyste miminko nezranili a nic vás nerušilo. Také nehty by měly být ostříhané na krátko.
Důležitou součástí masáže je olej. Nepoužíváme prostředky pro dospělé. Nejlepší je masírovat dětskými oleji nebo emulzemi. Olej nikdy nelijeme přímo na tělíčko, ale vždy ho předehřejeme ve svých dlaních.
Masážní hmaty jsou vlastně jemné a citlivé hlazení dlaněmi a bříšky prstů. Miminko začínáme masírovat na přední straně, aby na nás miminko vidělo a cítilo se v bezpečí. V jakém sledu budete v masáži pokračovat, se liší podle toho, kde se masáž naučíte. Maséři nejsou v tomto za jedno. Dětem se masáž bude líbit tak či onak. Důležité je, abyste promasírovali celé tělíčko – hrudníček, bříško (ve směru hodinových ručiček), končetiny (včetně prstíků), zádíčka i zadeček. Jemnými dotyky promasírujeme také obličej. Ten ale bez masážních prostředků. Masáž každé části tělíčka zakončíme jeho hlazením.
Celková masáž by neměla být delší než 20 minut, u novorozenců 10 minut. Čas upravujeme podle toho, jak se miminku naše masáž líbí. Případně ji ukončíme, pokud je miminko hodně neklidné. Masáž můžete prokládat mazlením, uvidíte, co se právě tomu vašemu maličkému bude líbit. Nebojte se, že masírovat neumíte nebo že vašemu miminku ublížíte. Pokud budete pozorovat reakce vašeho miminka a vaše hmaty budou citlivé a jemné, nemůžete mu ublížit. Nemyslete si, že jemné dotyky nefungují, fungují.
Masírovat miminko se můžete naučit z knížek nebo internetu, ale vždy je lepší vyzkoušet si to pod odborným dohledem. Získáte tak jistotu i trochu praxe. V každém větším městě se pořádají kurzy ať pod názvem masáže kojenců, miminek, dětí nebo baby masáže.
Doufám, že jsem vás přesvědčila o tom, že masáž bude přínosem nejen pro vaše miminko, ale i pro vás. Určitě to zkuste a užijte si ty intenzivní dotyky a blízkost s vaším miminkem.

Bambusová masáž

Bambusová masáž je novinkou mezi evropskými masážemi, přestože v asijských zemích má již svou tradici. Je určená pro klienty, kteří mají raději silnější působení na tělo a doporučuje se i jako drenážní procedura (např. pomáhá v boji proti celulitidě). Není příliš vhodná pro velmi štíhlé postavy - není reálné vyhnout se bambusovou tyčí lopatkám a páteři; masáž by sice nebyla zdraví škodlivá, ale ani příjemná.

Masáž se provádí bambusovými tyčemi různých velikostí, které se před masáží nahřívají. Na záda a nohy jsou určeny tyče větší, naopak na obličej a chodidla se používají velmi malé. Speciálními pohyby se masíruje celé tělo. Tahy dřevěnou tyčí stimulují nejen svaly, ale zároveň podporují pohyb lymfy, takže dochází i k odplavování škodlivin. Masáž obličeje je naopak jemná a relaxační. Ošetření díky tomu splňuje jak odpočinek, tak i zdravotní účinek na organismus.

Můžeme ji doporučit sportovcům pro uvolnění svalů, ale i ženám jako prevenci před celulitidou. Nebo jen jako příjemný a zajímavý druh relaxace.

Baňkování

Se zmínkami o baňkování se můžeme setkat v archeologických nálezech ze staré Číny, Mezopotámie, Egypta a Řecka. I později se zjistilo, že baňkování je účinné při léčbě mnoha nemocí, a např. se uplatňovalo jako pomocná metoda v tradiční čínské chirurgii. Baňkování je tedy jedna z nejstarších terapií, která se používá zejména k účinnému uvolnění svalů a blokád. Je jednou z nejefektivnějších metod, jak pomoci od bolesti zad. Také má velký význam při čištění organismu od toxických látek, které se usazují ve svalové hmotě.

Baňky se přikládají na tělo a je v nich vytvořen podtlak (buďto se baňka nahřeje nebo se část vzduchu odsaje), takže povrchová vrstva kůže, podkoží a svalů je vtažena dovnitř baňky. Tím dochází k velkému prokrvení takto ošetřovaného místa. Baňky se přikládají na postižená místa nebo reflexní body, které postižené místo ovlivňují. Baňkami se dá také masírovat, na kůži pak nezůstávají skvrny způsobené pod tlakem.

Baňkování zlepšuje krevní a lymfatický oběh, pročistí organismus, je účinné při odbourávání celulitidy. Uleví od bolestí zad, šíje a ztuhlých svalů, pomůže k celkové relaxaci unaveného těla. Baňkování také příznivě ovlivňuje zažívání, je dobré proti bolestem hlavy a při menstruačních bolestech. Lze ho využívat jako podpůrnou léčbu při revmatismu, anémii, únavě a nespavosti.

Ošetření Bodycoffee - anticelulitidní a detoxikační zábal

Po celém světě místní kultury vyhledávají hojivé účinky kávovníku, který je znám pro svou schopnost napravovat poškozenou pokožku, uklidnit podráždění a obnovit buňky. Káva je také požírač volných radikálů, jemný exfoliant, který zlepšuje mikrobuněčný oběh a rozkládá tukové zásoby způsobující celulitidu.

Ošetření obsahuje:
Tělový peeling
Povzbuzující tělový peeling poskytuje velmi luxusní kávový exfoliační zážitek, který doplňuje vlhkost do pokožky a zároveň vyživuje díky vysoce kvalitním esenciálním olejům. Je složen z originální směsi mleté kávy Arabica (mikrobuněčný stimulant), ze soli z Mrtvého moře (detoxikuje) a esenciálních olejů rozmarýnu, máty a citrusu a výtažků z květů kávy.
Anticelulitidní a detoxikační zábal
Náš zábal ze zelené kávy uvolňuje a eliminuje toxiny, aktivuje rozpouštění tuku, zeštíhluje, zpevňuje a vyhlazuje pokožku a je exotickým a velmi účinným přípravkem.
Masáž energizujícím olejem
Dobijte náladu a zpevněte pokožku se sklonem k celulitidě. Hojivá směs výtažků z kávy, máty peprné, rozmarýnu a citrusu, spolu s konopným a olivovým olejem Vás neuvěřitelně zrelaxuje a ošetří pokožku.

Zážitek kávy na těle je něco speciálního s úžasnými účinky. V USA má tato značka solidní portfolio prestižních lázní, salonů a slavných příznivců, včetně Julia Roberts.

Candella massage®

Candella massage®, v českém překladu masáž svíčkou, je originální masáží, která se v poslední době dostává nejen do popředí nabídek služeb mnoha exkluzivních center krásy, ale je stále vyhledávanější i mezi klienty, kteří si chtějí dopřát nevšední relaxační zážitek. Tlumené světlo masážní svíčky samo o sobě vyvolává pocit pohody a harmonizující masáž jejím parfémovaným olejem tento prožitek dovede k dokonalosti.

Masážní svíčka, pojem poněkud nezvyklý, ale velmi výstižný. Na první pohled ničím nepřekvapí. Po zapálení hoří klidným příjemným plamenem, který uvolňuje do ovzduší aromatické látky a, tady je ten nový prvek, voskovou hmotu svíčky mění v masážní olej. Tento "ztužený" olej má skutečně vzhled vosku, ale působením tepla plamene se mění v ideální masážní médium s obsahem mnoha aktivních látek. Masážní svíčka se dá použít opakovaně, nové rozehřátí masážního oleje nijak nemění jeho vlastnosti. Na českém trhu se již objevilo několik značek, které tento atraktivní produkt nabízejí. Parfémované masážní svíčky značky Guergi v malých kovových nebo porcelánových dózách patří k těm, které svou atraktivností, antioxidačními vlastnostmi, regeneračními a hydratačními účinky nově obohacují služby beauty salonů, wellness center a masážních salonů. Jejich složení, sojový olej, včelí vosk, éterické oleje a parfémová složka, bylo testováno alergology a dermatology a vyhodnoceno jako hypoalergenní. Složení a kvalita masážních svíček Guergi je nesporná, jsou ideální jak pro regeneraci svalů po sportovním výkonu, tak pro fyzikální terapeutickou masáž či pro relaxaci a ozdravění pokožky.

Guergi má ve své nabídce zatím pět druhů masážních svíček:
čokoládová - pomáhá vyhladit pokožku, odplavit toxické látky a uvolnit ztuhlé svaly
karamelová - ideální pro dodání energie
vanilková - působí antidepresivně, uklidňuje, zjemňuje pokožku
jasmínová - relaxační s liftingovým efektem, regeneruje suchou pokožku
japonský lotos - má oxidační a omlazující účinky

Samotná masáž svíčkou je velmi jednoduchá. Jako vždy při volbě masážního přípravku je důležitý pohovor s klientkou či klientem, kdy se podle jeho momentálního rozpoložení a požadavku na výsledný efekt, volí masážní svíčka s odpovídajícími účinnými látkami.
Po zapálení svíčky se ztuhlý olej během cca deseti minut rozpustí a dosáhne teploty potřebné pro masáž. Mezidobí se v kosmetických salonech většinou využije pro peeling, aby pokožka byla ideálně připravena na průnik aktivních látek. Vlažný olej se dlaněmi aplikuje na tělo a jemně vmasíruje do pokožky. Díky snadné penetraci účinných látek prostřednictvím teplého oleje je výsledný efekt na pokožce okamžitě viditelný, pleť je jemná, vyživená. Navíc, během procedury se uvolňující vonné kompozice působí na všechny smysly a umocňují pocit pohody a relaxace. V dnešní hektické době, plné stresu, ať již se jedná o fyzický, pracovní či emoční, je masáž svíčkou jedním z velmi účinných prostředků, jak tyto stavy eliminovat. Romantické světlo svíčky, vůně uklidňujících či naopak povzbuzujících ingrediencí spolu s masáží teplým olejem dokonale uvolní tělo i mysl a přispěje k harmonizaci osobnosti klienta.

Čínská energetická masáž

Tato masáže je výborná pro udržování organismu v plné síle. Podstatou Čínské energetické masáže je provádět masáž tak, aby se obnovovalo proudění v energetických drahách, které procházejí lidským tělem a taky aby správný rytmus této masáže tyto dráhy rozproudil. Lidské tělo je protkáno dvanácti energetickými drahami, jež spojují různá místa v těle. Stačí, aby např. vlivem stresu došlo ke stažení svalu, a tok energie je přerušen. Výsledkem je bolest svalu či orgánu, jež je energetickou drahou spojen s postiženým místem. Podobným potížím lze předejít právě čínskou energetickou masáží, která se zaměřuje především na dráhu močového měchýře. A to zejména z důvodu správného odvádění škodlivých látek z těla.

Pokud dojte u člověka ke ztrátě energetické rovnováhy, dochází i ke ztrátě rovnováhy nervového systému. Ke ztrátě této rovnováhy dochází zejména při nadměrné duševní přepracovanosti, dlouhodobé nervozitě a podrážděnosti, ale i nepravidelným životním rytmem apod. Jelikož tato narušení této křehké rovnováhy úzce souvisí se zdravím, povahou a duševním zdravím doporučuje se využívání Čínské energetické masáže.

Při Čínské energetické masáži se stimuluje celý meridián, tudíž odpadá problém s hledáním přesného umístění akupunkturního bodu.

Čínskou energetickou masáž zejména používáme při nervové regulaci, relaxaci a nastolení energetické rovnováhy v lidském těle. Dále pak pomáhá k odstranění únavy, regulaci celkové výživy a pro prevenci rovnováhy organismu.

Čokoládová masáž

Čokoládová masáž je ve většině luxusních relaxačních center a hotelů perlou mezi masážemi a zkrášlujícími procedurami. Procedura je výborná na vyhlazení a zkrášlení pokožky, celulitidy, získání dobré nálady, odplavení toxických látek a uvolnění ztuhlých svalů.

Výjimečnost čokolády byla známa již před více jak 2 000 lety. Tehdy se vědělo, že dodává tělu pocit dobré nálady a výrazně omlazuje pokožku. Dnes již víme čím je to způsobeno. Čokoláda obsahuje mnoho užitečných prvků pro lidský organismus.

Pojďme se podívat na některé z nich: Kakao zabraňuje pronikání volných radikálů. Je harmonizující a jemně stimulující. Theobromin obsažený v kakau působí podobně jako kofein, ale ne tak silně, působí na cévní zakončení v kůži a aktivuje látkovou výměnu. Čokoláda dokáže stimulovat v mozku tvorbu dopaminu a uvolňovat endorfiny a serotonin, zdroje štěstí. Díky čokoládové masáži či zábalu, tělo přes pokožku vstřebává vitaminy, aminokyseliny, minerály, antioxidanty. Má příznivý vliv na činnost srdce a detoxikaci, odplavení nežádoucích a toxických látek.

Po takové masáži se člověk cítí svěže a uvolněně. Čokoláda zajistí skvělý vzhled a péči o pokožku, pokožka bude svěží a krásná, svaly uvolněné a odpočaté. Vůně čokolády bude jen třešničkou na dortu, vítejte ve světě luxusní péče…

Dornova metoda

Jedná se o jemnou a šetrnou manuální terapii, jejíž pomocí jsou obratle a klouby přesně uváděny do původní polohy. Účinně se zbavujeme fyzických a psychických bloků a především samotné příčiny onemocnění. Po navracení kloubu a obratlů do původní polohy pacienti pociťují okamžitou úlevu se současným zprůchodněním energetických drah. Tato bezpečná metoda se provádí volným a přirozeným pohybem vyšetřovaného a jemným tlakem palců nebo ruky terapeuta. Nedochází k žádným prudkým a nebezpečným pohybům, kterými by mohlo dojít ke zranění pacienta (klienta).

Tuto metodu vynalezl Dinter Dorn a uvedl tak do praxe používání jednoduchých hmatů, kterými jednoduše, rychle a jemně korigujeme vysunuté obratle, skoliózy, bolavá ramena, kyčle nebo kolena. Funguje ale i u dlouhodobých bolestí zad a kloubů. A napomáhá zejména k odstranění příčiny těchto dlouhodobých bolestí.

V České republice již funguje hodně masérů a terapeutů, kteří tuto metodu používají a úspěšně ji praktikují u svých klientů. Existuje nemalá řádka případů, kdy tato metoda pomohla k uzdravení obtížně vyléčitelných případů a předešlo se tak i náročným a zajisté riskantním operacím.

Havajská Lomi-Lomi masáž

Tato masáž pochází z Havajských ostrovů. Při Havajské masáži se zejména využívá rytmických pohybů prstů a dlaní a především předloktí a loktů. Masáž má vynikající relaxační a terapeutické účinky. Z tohoto důvodu je vyhledávána zejména jako velice oblíbený způsob relaxace a odpočinku.

Havajská masáž dovede dokonale hormonizovat tělo a duši masírovaného. Při masáži se využívá znalostí masérů o lidském těle, kdy dochází díky pečlivě vedeným tahům k uvolnění napětí v lidském těle. Dokonale provedená masáž navodí velice příjemný pocit uvolnění a harmonizuje těla a lidskou duši. A to zejména díky relaxační technice použité při této masáži.

Horké (lávové) kameny - Hot Stones

Při masáži horkými kameny se většinou využívají velice kvalitní lávové kameny a oleje. Nemálo z masírovaných popisuje, že navodit tak příjemné pocity při masáži dovede jen masáž horkými kameny. Právě proto je tak velice žádaná nejen po celém světě, ale i u nás.

Při masáži do vás nádherně prostoupí teplo, které sálá z vyhřátých lávových kamenů, které jsou zahřány právě tak, aby vydávaly toto příjemné teplo a to po celou dobu masáže, kdy postupně dochází k jejich obměně. Při masáži dochází k aktivování energetických drah v těle, masáž velice blahodárně působí na mysl masírovaného a perfektně uvolňuje ztuhlé svaly, které se po provedené masáži krásně prohřejí a uvolní. Jedná se o velice exkluzivní masáž, při které se využívá těch nejlepších olejů a masérských technik.

Po provedené masáži se budete cítit dokonale uvolnění a připravení na další příjemné chvíle přicházejících dnů.

Indická (champi) masáž hlavy

Indická masáž hlavy pomáhá zejména při bolesti hlavy, nespavosti, hučení v uších, ale má i blahodárný účinek na podpůrný růst vlasů. Indická masáž hlavy je stará více jak čtyři tisíce let. Má velice silnou tradici, která se rozšiřuje pro své pozitivní vlastnosti po celém světě. Indická masáž hlavy ulevuje od napětí a stresu, se kterým přicházíme každodenně do styku a jsme mu neustále vystavováni. Tato masáž působí opravdu jako lék, který plně nahrazuje a navozuje dlouhodobý pozitivní stav. Působí tak, že odstraňuje různé bolesti a napětí ve svalech krku a ramen. Masáž se praktikuje na místech, které jsou důležitými energetickými centry. Tyto centra jsou velice namáhána právě při stresu, kdy se v nich hromadí napětí, které dále způsobuje množství dalších bolestí. Touto masáží uvolňujeme tyto centra a následně pozitivně působíme na nervovou soustavu masírovaného.

Tato mimořádná masáž hlavy ulevuje od napětí a stresu, kterému jsme neustále vystavováni. Dovede vás k maximální relaxaci a uvolnění. Je to masáž, díky které si získáte mnoho zákazníků, může ji provádět každý a velmi užitečná je v partnerském vztahu, kde dokáže posilnit pouto mezi vámi a partnerem. Působí jako opravdový lék na různé bolesti a napětí ve svalech krku a ramen. Velmi účinné je k masáži hlavy přidat antistresovou sestavu masáže ramen a šíje, získáte tím opravdovou důvěru u přátel, partnera nebo zákazníka, protože je zbavíte obrovské psychické zátěže a oni se budou cítit jako znovunarození.

Indická masáž hlavy je prospěšná díky tomu, že se praktikuje na částech, které jsou důležitými energetickými centry. Pokud je člověk ve stresu, hromadí se v těchto oblastech napětí, které se neustále hromadí a zapříčiňuje spoustu dalších bolestí. Není tedy divu, že v Indii dostávají lidé tuto masáž často od narození.

Klasická relaxační masáž

Klasická relaxační (regenerační) masáž uvolňuje masírované svalstvo, povzbuzuje krevní oběh, tím obohacuje krev kyslíkem, zlepšuje výživu buněk a zvyšuje elasticitu svalstva. V rovině duševní má klasická masáž blahodárný vliv na nervovou soustavu a celkově pozitivně ovlivňuje psychický stav člověka.

Odstraňuje únavu, stres, nespavost, bolesti hlavy, navozuje příjemné pocity a působí velmi relaxačně. Klasická masáž je prováděna na celé tělo nebo jen na vybrané části (záda, krk, šíje, horní a dolní končetiny...). Klasická masáž je vhodná při přepracovanosti, stresu, bolestech zad.

Při této masáži se využívá velká škála hmatů a tahů, které mají blahodárný účinek na masírovaného. Přispívá zejména k obnovení zdraví a správné funkci svalů a kloubů. Doporučuje se pravidelná aplikace této masáže (1–2x týdně) neboť dochází k velice podnětným účinkům na krevní oběh, metabolismus, vylučovací systém i centrální nervový systém.

Klasická masáž hraje důležitou roli zejména při prevenci řady onemocnění pohybových, ale i při chřipce. Má velice blahodárný relaxační účinek, neboť při masáži se masírovaný velice příjemně uvolní a tak působí i na psychiku masírovaného. Vřele doporučujeme pravidelné užívání této masáže.

Lifting obličeje

Lifting - vyhlazovací masáž obličeje. Nová manuální metoda vyhlazování obličeje s ihned viditelným účinkem. Jistě je vám znám pojem lifting jako operační zákrok, při kterém se provádí napínání pokožky. Ve světě je velmi populární manuální terapie, která využívá pouze masáže. Nyní máte možnost se tuto metodu využívat i vy.

Lifting - vyhlazovací masáž obličeje je oblíbena z důvodu ihned viditelných účinků, protože se zaměřuje na mimické svaly obličeje s hloubkovými a detoxikačními účinky. Působí na příčinu vrásek a přispívá k lepšímu vyživování pokožky i samotných svalů.

Výraz obličeje znázorňuje, v jakém jste psychickém stavu. Velmi vytížení jedinci mají strhaný a unavený výraz. Pokud ale dokážete tento výraz některou z metod např. liftingem odstranit, pomůžete klientovi i psychicky (je to z důvodu mnoho reflexních zakončení na obličeji, ne mnoho partií bývá tak citlivá jako právě obličej).

Dokážete tedy nejen krásně vypnout pokožku ale i navodit pocit pohody a harmonie, což se zobrazí na větším sebevědomí a spokojenosti klienta. Reflexní účinek je zde výrazný a přispívá z 80 % celkovému zlepšení psychiky touto metodou.

Tato masáž brání stárnutí pleti, vzniku vrásek, podporuje regeneraci, zvyšuje pružnost pokožky, má pozitivní vliv na psychiku a zásadně snižuje napětí v obličeji.

Lymfatická masáž

lymfatický systém

Dokonalá funkce lymfatického (mízního) systému je předpokladem pro zdraví každého člověka. Lymfodrenáž (lymfatická masáž) - ovlivnění mízního systému je zvláštní druh jemné techniky, která pomáhá rozproudit mízní systém a tak podporuje tok lymfy. Tím dochází k odstraňování škodlivin - toxických látek. Lymfodrenáž odlehčí Vašemu míznímu systému a současně napomáhá regeneraci organismu.

Nevhodná skladba potravy, stresové situace a každé onemocnění zvětšuje zátěž našeho mízního systému, která se projevuje únavou, slabostí, vyčerpaností, ale také otoky kotníků nebo dokonce zduřením a bolestivostí lymfatických uzlin.

Osoby se zatížením končetin - jako jsou prodavačky, chirurgové, letušky apod., ale i sportovci - zvýšeně zatěžují mízní systém. Dokonce i každá fyzická námaha zvyšuje produkci zplodin v těle a proto je vhodná rehabilitace mízního systému formou masáže. Ta je vhodná i tehdy, když únava nohou, například po rušném dni, Vás doslova nutí položit si nohy co nejvýše.

Nelze opomenout i kosmetický účinek především v boji proti celulitidě, která vzniká jak je známo především z důvodu usazených odpadních látek v podkoží, což má za následek tzv. pomerančovou kůži. Pomocí lymfodrenáže můžeme docílit velkého pokroku v odstranění celulitidy.

Ať už se provádí lymfodrenáž za účelem kosmetickým či zdravotním, vždy je třeba ji provádět odborně a s nadprůměrnými teoretickými znalostmi lymfatického systému. Jedině tak dokážeme lymfodrenáž pomoci.

Masáž obličeje

Masáž obličeje má ze všech druhů masáží nejblahodárnější a maximálně relaxační účinky, především na centrální nervovou soustavu. Vzhledem k tomu, že na obličeji je ohromné množství nervových receptorů, ovlivňuje masáž obličeje nejen nervový systém, ale i celé tělo.

Na rozdíl od jiných částí těla jsou svaly v obličeji připojené do kůže, a proto přímo ovlivňují náš vzhled. Náš obličej odráží nálady a emoce. Stres a napětí může mít na náš vzhled ničivý dopad, svaly se napínají, což způsobuje tvrdý výraz. Masáž toto napětí uvolňuje a výraz ve tváři se změkčí.

Svalová tkáň v obličeji s věkem oslabuje, kolem úst, očí a na čele se objevují jemné vrásky. Masáž obličeje pomáhá oddálit proces stárnutí, neboť díky ní se zlepší krevní oběh, pružnost svalů a masírovaná osoba se pak cítí skvěle a září zdravím.

Masáž obličeje je výborná nejen pro ženy, ale svými neuvěřitelnými relaxačními účinky i pro muže. Tato masáž se vřele doporučuje buď jako doplněk k jiným masážím nebo jako samostatná masáž.

Medová masáž

Jedná se o velice účinnou detoxikační masáž, kde se využívá nenahraditelných léčivých a detoxikačních účinků medu. Při masáži se pomocí kompresních masérských tahů uvolňují z těla staré usazeniny a jedy až do hloubky tělesných tkání, kde byly usazeny.

Dále zde dochází díky masírování reflexních zón i k blahodárnému ovlivňování jiných orgánů v lidském těle. Med byl odpradávna využíván díky svým vynikajícím léčebným účinkům nejen jako pochutina, ale i jako léčebný prostředek.

Blahodárné účinky medu využívali nejen staří Číňané ale i Arabové či vzdělaní Egypťané. Jedná se tedy o velice osvědčenou detoxikační metodu využívanou již po mnoho století.

Reflexní masáž

Při této masáži se využívá znalosti reflexních bodů na chodidlech a dlaních, které odpovídají daným orgánům našeho těla. V podstatě se dá říci, že každému orgánu v těle přísluší určité reflexní body. Každý reflexní bod je zakončením reflexní dráhy, která prochází od mozku přes jednotlivé orgány a končí na našem chodidle.

Reflexní masáž (terapie) pomáhá při odstraňování bloků reflexních drah a zlepšuje činnost jednotlivých orgánů. Masér pozná při reflexní terapii příčiny zdravotních problémů. Dalším působením na tyto reflexní body dovede velice pozitivně působit na dané orgány v lidském těle. Tato masáž harmonizuje celé tělo masírovaného včetně jeho orgánů. Člověk se při používání této masáže stává odolnější a vyrovnanější.

Zároveň je méně náchylný k případným nemocem. Reflexní masáž se doporučuje využívat pravidelně. Neboť pravidelně a pozitivně je nutné působit na jednotlivé body, aby došlo ke zharmonizování funkce jednotlivých orgánů a jejich následnému udržení v tomto stavu.

Reiki

aura

Japonský výraz Reiki je složen ze dvou slov: Rei - životodárný, vesmírný a Ki - energie, síla.

Je to tedy vesmírná univerzální energie, která se nachází v prostoru kolem nás. Pomocí Reiki se můžeme vyrovnat s fyzickými i emocionálními problémy a dojít k poznání a pochopení smyslu našeho života. Reiki není spojena s žádným náboženstvím!!!

Přikládání rukou na lidské tělo za účelem uvolnění bolesti je tak staré jako instinkt. První věc, kterou většina lidí udělá, když ucítí bolest, je, že si na postižené místo přiloží ruce. Tento jednoduchý čin je základem všech léčitelských technik.

Živé tělo vyzařuje teplo a energii. Tato energie je samotná životní energie a má tolik jmen, kolik je civilizací (v Indii je známá jako Prána, v Číně jako Čchi a v Japonsku se tato energie nazývá Ki). I když všechno, co je živé, má Ki, naladění na Reiki napojuje příjemce intenzivněji na neomezený zdroj. Proces naladění neboli zasvěcení je to, co odlišuje Reiki od všech ostatních druhů přikládání rukou nebo léčení dotykem. V Reiki se provádí zasvěcení ve třech stupních. Naladění každého stupně zvyšuje pozitivní sílu jeho schopnosti být kanálem energie Ki. Právě toto naladění tvoří Reiki a bez tohoto procesu - který musí být předáván přímo z Mistra/učitele na studenta - není systém léčení Reiki.

Od chvíle, kdy člověk přijal naladění na Reiki, stává se z něj provozovatel Reiki se schopnostmi, o nichž dříve neměl ani tušení. Naladění nedává příjemci nic nového, ale otevírá a seřizuje to, co bylo i dříve jeho součástí. Energie Reiki je naprosto pozitivní a nikdy nemůže nijak ublížit ničemu, co je živé, ať se to nachází v jakémkoli stavu nebo podmínkách. Tuto energii lze použít u každého, bez ohledu na to, jak je mladý, starý nebo slabý. Staří lidé, nemluvňata a děti reagují na Reiki velmi dobře, stejně jako zvířata a rostliny. Reiki nepůsobí proti ničí svobodné vůli. Jestliže nějaká osoba tuto energii odmítá, léčitel nic nesvede.

Protože je Reiki velice mocný systém léčení, je také důležité vědět, že je jen velmi málo věcí, které můžete udělat při léčení špatně. Vše, co musíte provést k aktivaci této energie, je, že přiložíte své ruce tam, kde je přítomna bolest. Energie zajistí léčení a udělá to dobře. Léčitel nepotřebuje žádné zlepšené psychické schopnosti nebo uvědomování si celého procesu. Užitkem výcviku Reiki však je, že léčitelovy psychické schopnosti začnou růst, téměř od prvního naladění.

Rekondiční a sportovní masáž

Můžeme jednoznačně říci, že sportovní masáž má nevyčíslitelný kladný účinek na sportovní výkon sportovce. A to jak amatéra tak zejména profesionálního. Ti všichni snad mají své osobní maséry. Sportovní masáž je také jediný povolený „doping“, který má ovšem navíc i velice příjemné účinky na psychiku sportovce. Sportovní masáž má velice kladné fyzické účinky, které přímo ovlivňují sportovní výkon a následně i další průběh po sportovním výkonu. Pomáhá nám zejména udržet fyzické, mentální i emoční zdraví. Nepostradatelnou roli hraje při udržování svalů na vrcholu jejich flexibility při připravované zátěži.

Sportovní masáž dále snižuje nervozitu před připravovaným výkonem. Udržuje sportovce mentálně čilého, ale zároveň klidného a soustředěného na sportovní výkon. Sportovní masáž se přizpůsobuje sportovnímu výkonu i jednotlivému sportovci.

Zejména vhodná je u „amatérských“ sportovců, kdy udržuje tělo a svaly v takovém stavu, aby nedocházelo k poranění - natažení svalů.

Shiatsu (japonská tlaková masáž)

Shiatsu je prastará japonská léčebná metoda. V překladu Shiatsu znamená tlak prsty. Využívá především tlaku prstů a dlaní, ale také loktů, kolen nebo chodidel na jednotlivé body na těle (na energetických drahách – meridiánech), čímž uvolňuje a napomáhá plynulému toku životní energie.

Sezení Shiatsu trvá zpravidla 60-90 minut. Provádí se v oblečení na podložce na zemi, a proto je vhodné, aby ošetřovaný měl na sobě volné pohodlné oblečení.

Shiatsu není metoda léčebná, ale především preventivní; tzn. s její pomocí lze účinně onemocněním předcházet. Vhodná je také po nemoci při rekonvalescenci. Shiatsu můžeme úspěšně použít i tam, kde lékařské postupy nenalezly žádné konkrétní příčiny nemoci, a dá se tedy předpokládat, že příčina potíží je pravděpodobně psychosomatická.

Shiatsu lze doporučit:
jako účinnou prevenci; naladí organismus do fyzické, psychické a energetické rovnováhy
urychluje rekonvalescenci po nemoci či operaci
posiluje imunitu organismu, zmírňuje alergické a astmatické problémy
urychluje vylučování odpadních látek z těla a obnovu poškozených tkání
odstraňuje únavu, napětí, nervozitu, podrážděnost a stres
zmírňuje poruchy spánku, bolesti hlavy, úzkosti, deprese, vyčerpanost
aktivuje samouzdravovací síly a harmonizuje organismus
pomáhá ženám lépe snášet 2. a 3. trimestr těhotenství; snižuje celkovou únavu, bolesti zad a otoky

Kontraindikace:
akutní fáze infekčních nemocí
akutní fáze rakoviny, chemoterapie
čerstvá zranění a zlomeniny
1. trimestr těhotenství
těžké psychické poruchy a psychózy

Doporučená četnost: 1–2x za měsíc

Thajská masáž

Thajská masáž je tradiční masáž, jejíž historie sahá více jak dva a půl tisíce let zpět. Tyto masáže se původně praktikovaly v buddhistických chrámech. Od tohoto se také odvozuje to, že při této masáži je masírovaný zcela zahalen. V thajské masáži se především využívá energetických drah - meridiánů, které probíhají naším tělem.

Thajská masáž je dokonalá díky své výborné kombinaci protahovacích cviků a stimulování akupresurních bodů. Využívá se zde meridiánů a reflexních zón. Výhodou této masáže je, že se provádí přes pohodlné oblečení na zemi.

Díky thajské masáži se klient dostane do dobré fyzické kondice a psychické pohody, maximálně uvolní celý pohybový aparát a pročistí energetické dráhy.

Masér používá celého těla, ale doteky chodidel či loktů jsou vždy cílené a není používáno síly.

Přes intenzitu této techniky, není tradiční masáž vyčerpávající pro maséra ani pro masírovaného. Při pohledu na dobrého maséra při práci, máte pocit, že thajská masáž je vlastně meditací.

Thajská masáž trvá obvykle déle než klasické masáže, ale dochází zde k uvolnění celého těla.

Aromaterapie (aromamasáž)

Aromaterapie je kombinací účinků přírodních látek a dotyků maséra. Při masáži se kombinuje několik vjemů současně. A to dotyku, čichu a psychiky masírovaného. Při aromamasáži se užívají éterické vonné oleje, které se pro účely masáže ředí masážním olejem (nejlépe za studena lisovaným). Tyto éterické oleje působí nejen preventivně, ale i při akutních stavech.

Masáž podporuje imunitní systém a blahodárně působí na aktivaci či stabilizaci psychiky masírovaného. Aromatická masáž podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu. Zároveň posiluje velice důležitou imunitu organizmu a současně harmonizuje tělesné a duševní pochody, které v organizmu probíhají. Éterické oleje navíc udržují přirozenou rovnováhu pokožky, zlepšují její regeneraci a zlepšují její hydrataci.

Při masáži dochází k pronikání účinných látek všemi vrstvami kůže až ke krevním vlásečnicím. Ve vhodném propojení s masážní technikou dochází k naprostému uvolnění a regeneraci masírovaných oblastí. Rostlinné silice v oleji pomohou s uvolněním a svojí vůní masáž zpříjemní. Je nutné se předem seznámit s účinky olejů a vyloučit tak kontraindikace (těhotenství, vysoký krevní tlak apod.). Některé silice jsou fotosenzibilní a po vystavení kůže slunečnímu záření mohou na kůži vyvolat barevné změny.

Masér má na výběr asi ze 150 druhů vonných olejů. Nejčastěji používané jsou:

borovice je antiseptická, pomáhá při nachlazení a rýmě, je vhodná do koupele při svalové únavě, desinfikuje a čistí vzduch
citron má antiseptické účinky, pomáhá při bolestech hlavy, při infekci dýchacích cest, snižuje krevní tlak, povzbuzuje trávení a příznivě působí na pleť (také na celulitidu); je vhodný pro osvěžení
eukalyptus jeden z nejúčinnějších olejů při všech dýchacích obtížích, pomáhá hojení ran, podporuje koncentraci, zmírňuje migrénu a čistí vzduch
jasmín působí antidepresivně a jako afrodisiakum, podporuje porodní stahy a zmírňuje menstruační bolesti, povzbuzuje srdeční činnost; navozuje euforii a optimismus
levandule je vhodná při nespavosti, migréně, chřipce, má hojivé účinky, snižuje krevní tlak, uklidňuje
máta zmírňuje dýchací problémy a nevolnost, tiší bolest, povzbuzuje mozkovou činnost při únavě; nepoužívat při homeopatické léčbě
meduňka snižuje horečku a podporuje pocení, pomáhá při nespavosti a migréně, snižuje krevní tlak, zmírňuje menstruační bolesti
rozmarýn uvolňuje svaly a stimuluje při únavě, pomáhá při revmatismu, podporuje koncentraci, zahání úzkost, pomáhá při nachlazení a chřipce; nevhodný pro těhotné, epileptiky a při vysokém krevním tlaku
růže podporuje krevní oběh, působí proti nespavosti a bolesti hlavy, snižuje horečku, působí antidepresivně a jako afrodisiakum
skořice stimuluje a povzbuzuje, pomáhá při nachlazení, zahřívá, silně prokrvuje pokožku; používat ve velmi nízké koncentraci a provést test snášenlivosti