logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Sobota (22.06.2024)
SVÁTEK: Pavla
ZÍTRA: Zdeňka

*** Lazně Evženie Klášterec nad Ohří

Telefon: +420 474 698 770
Webové stránky: www.lazneevzenie.cz
Typ: lázně - procedůry
Oblast: Severní čechy
Město: Klášterec nad Ohří
Adresa: Kyselka 104, 431 51 Klášterec nad Ohří
Cena: recepce@lazneevzenie.cz

Zobrazit na mapě

Lázeňský dům Evženie

Lázeňský dům Evženie nabízí řadu léčivých procedur a pobytů typu wellness.

Lázeňský dům Evženie byl zmodernizován, přibyla mu přístavba a hosté se již nyní mohou těšit na krytý bazén, vybavení pro hydromasáže, různé druhy koupelí, elektroléčbu, saunu, balneoprovozy, další rehabilitační procedury a wellness relaxační zařízení. Přibyly také nové společenské prostory a ubytovací kapacity vedle již stávajícího lázeňského penzionu. Vedle lázeňského domu se nachází výborná restaurace Peřeje a ochutnat také můžete tři prameny ve stáčírně minerálních vod.


Kolonáda

Lázeňská kolonáda vedle promenády byla postavena při rekonstrukci v roce 2006.
Objekt kolonády je nedílnou součástí každé lázeňské zóny. Svým architektonickým ztvárněním výrazně podtrhává charakteristiku celého areálu a slouží jako odpočinkové místo pro návštěvníky lázní. Nachází se u břehu řeky Ohře vedle restaurace Peřeje.

Pramen Evženie

Minerální pramen Evženie byl nalezen roku 1883 a o několik let později byl vyhlášen léčivým pramenem. Pramen je jemně perlivý a příjemně studený.

Vzhledem k svému fyzikálně-chemickému složení i při mírně zvýšené radioaktivitě je pramen vhodný pro 21-28 denní lékařsky sledovanou pitnou léčbu. Hlavním účinkem této minerální vody při pitné léčbě je neutralizační účinek na kyselinu solnou v žaludku a stimulace žaludeční sekrece. Předpokládá se účinek na tvorbu inzulinu.

Hlavními indikacemi jsou pro pitné kúry funkční onemocnění žaludku a horní části tenkého střeva, chronicky se opakující vředové choroby žaludku a dvanáctníku, léčení funkčních poruch střevních, podpůrné léčení cukrovky, prevence močových kamenů, stavy po operaci ledvin a vývodných cest močových, podpůrná léčba u poruch metabolismu kyseliny močové.

Klášterecký pramen

Klášterecký pramen byl nalezen na konci 19. století a má osvěžující chuť.
Studená, perlící se, osvěžující minerální voda je mimořádně vhodná k dlouhodobému pití jako stolní voda. Zvláštně vhodná je při pravidelném pití u žaludečních obtíží. U diabetiků zabraňuje vzniku acidózy a zvyšuje účinnost působení insulinu a ukládání glykogenu. Pravidelné pití vede ke snižování hladiny kyseliny močové v krevním séru, zvyšování její rozpustnosti a vylučování moči. Je vhodná k prevenci močových kamenů. Neutralizaci kyselého prostředí příznivě ovlivňuje léčení zánětlivých onemocnění vývodních cest močových.

Městský pramen

Městský pramen je studená a osvěžující minerální voda, kterou můžete ochutnat v lázeňském informačním centru.

Je vhodná k dlouhodobému pití jako stolní voda. Její složení umožňuje tuto minerální vodu zařadit z hlediska léčivých účinků mezi pramen Evženie a Klášterecký pramen. Zvláště vhodná je při pravidelném pití u žaludečních obtíží, podpůrné léčbě cukrovky, prevenci vzniku močových kamenů a léčení zánětlivých onemocnění vývodných cest močových.

Městský pramen je pro svůj vysoký obsah volného oxidu uhličitého z hlediska balneologického vhodný pro zevní balneaci v podobě plných a částečných uhličitých koupelí, plynových uhličitých koupelí a podkožních plynových injekcí. Vedle srdečně-cévních onemocnění může být pro své chemické složení a mírně zvýšenou radioaktivitu tato minerální voda využita k léčbě degenerativních onemocnění pohybového ústrojí a arteriální hypertenze. Městský pramen je využíván v balneoprovozu lázeňského domu Evženie.

 

Wellness balíčky

Lázně Evženie kromě léčebných indikací nabízí také velké množství wellness procedur, které naleznete v sekci wellness procedury. Zde si můžete vybrat z několika výhodných balíčků.

Mořský příboj - 2h

Dynamický balíček s prokrvením organismu v hydromasážní koupeli, s očistným peelingovým krémem z řasy Palmaria a celotělovým výživným zábalem z mořských řas.
1x Hydromasážní koupel
1x Peeling – mořské řasy
1x Remineralizační zábal z mořských řas

Náruč vůní Energizující – pomeranč - 2h

Přísadová koupel s vůní pomeranče Vás připraví k ještě intenzivnějšímu zážitku při následující hodinové aroma masáži.
1x Přísadová koupel - pomeranč
1x Aroma masáž celková pomeranč

Náruč vůní Relaxační- levandule - 2h

Přísadová koupel s vůní levandule Vás připraví k ještě intenzivnějšímu zážitku při následující hodinové aroma masáži.
1x Přísadová koupel - levandule
1x Aroma masáž celková levandule

Aqua – relax 2h

Volné využití služeb bazénu následované půlhodinovou masáží.
1x Bazén s doplňkovou nabídkou služeb
1x Masáž – půlhodinová (na výběr: Aroma masáž částečná, Klasická masáž částečná, Reflexní masáž dlaně, Amma masáž, Indická masáž hlavy)

Bazén Plus 1h30min.

Volné využití služeb: bazén s vodními atrakcemi, parní lázeň,infrasauna (20 minut), whirlpool a Vodní bar.
1x Bazén s doplňkovou nabídkou služeb
1x Infrasauna (20 minut)

Síla Orientu 3h30min.

Parní lázeň připomene tureckou lázeň či hammam, uvolnění umocní posezení ve whirlpoolu.
Vůně růže v přísadové koupeli a peeling z mořských řas jsou typické orientalní procedury. Pozdrav z Východních zemí Vás osloví také v podobě hodinové exotické masáže, dle vlastního výběru a možností Thajské či Horkými lávovými kameny.
Parní lázeň(15 minut) ,Whirlpool (15 minut)
1x Přísadová koupel – vůně růže
1x Peeling – mořské řasy
1x Masáž hodinová ( Thajská či Horké lávové kameny)

Mořské pohlazení 1h30min.

Hydromasážní koupel s regeneračním, remineralizačním zábalem z mořských řas, se dotykem i vůní podobá ponoření do bretaňských vln.
1x Hydromasážní koupel
1x Remineralizační zábal z mořských řas

"10x"

Aby výsledky souborů procedur byly znatelné a trvalé, doporučujeme na následující balíčky využít  kartu „10x“, která je určena k deseti návštěvám s mnoha slevovými a bonusovými zvýhodněními.

Zpevňující 1hodina

Při zakoupení Karty „10x“: plaťte 8 návštěv, přijďte 10krát
+ hodina Aqua aerobiku na zkoušku 4400Kč
Měření problematických partií, peeling ,lokální zábal, specifická masáž.
2x Měření
1x Peeling
1x Anticelulitní zábal
1x Anticelulitní masáž

Anticelulitní komplex 2h30min.

Při zakoupení Karty „10x“: plaťte 8 návštěv, přijďte 10krát a získejte 3 peelingy zdarma 8400Kč
Konzultace, diagnostika měřením, hydromasážní koupel, rozmarýnové emulzní prohřívání, anti-celulitní zábal z mořských řas v termální dece s infračerveným zářením, anti-celulitní masáž, zpevňující emulze, měření.

Anticelulitní komplex PLUS 2h45min.

Při zakoupení Karty „10x“: plaťte 8 návštěv, přijďte 10krát
+ získejte 1 balíček Mořské pohlazení zdarma
(v hodnotě 450 Kč) 9200 Kč
Konzultace, diagnostika měřením, hydromasážní koupel, peeling krémem z mořských řas, rozmarýnové emulzní prohřívání, anti-celulitní zábal z mořských řas v termální dece s infračerveným zářením, anti-celulitní masáž, zpevňující emulze, měření.
Wellness procedury

Pojem wellness je v dnešní době velice moderním termínem. Wellness procedury pomáhají k relaxaci při únavě organismu, bolestech hlavy, každodenním stresu a k dalšímu uvolnění těla i duše.

Parní lázeň + bazén + whirpool:

90 minut

Perličková koupel celková:

20 minut koupel + 15 minut relax, koupel o teplotě 36-38°C. Ze dna vany jemně probublává stlačený vzduch, vháněný kompresorem přes speciální rošt. Po koupeli následuje suchý zábal, pocit příjemného uvolnění a celkové relaxace. Hlavním účinkem je mikromasáž kůže, který vede k celkovému psychickému i fyzickému uvolnění.

Hydromasážní koupel celková:

20 minut koupel + 15 minut relax, koupel o teplotě 36-38°C. Jedná se o jemnou masáž vířící vodou. Kombinace vodního prostředí a silného mechanického proudu vody z trysek prokrvuje organismus, urychluje metabolismus a může tak přispět ke snížení váhy. Dochází ke svalovému uvolnění a otevření pórů, což představuje vítanou přípravu na další terapie.

Hydromasážní koupel částečná:

20 minut koupel + 15 minut relax, koupel o teplotě 36-38°C. Cílené ošetření horních nebo dolních končetin. Má osvěžující účinek na končetiny s jemným masážním efektem proudu vody. Ideální v případě špatného prokrvení končetin nebo stavu po úrazu.

Přísadová koupel:

20 minut koupel + 15 minut relax, koupel o teplotě 36-38°C. Jemné mechanické dráždění doplněno relaxačními vonnými přísadami - mořská sůl, rozmarýn, pomeranč či luční květy. Jemné dráždění kůže v kombinaci s vonnými přísadami vede k osvěžení s příjemnými aromatickými vjemy.

Zábal z mořských řas:

20 minut. V termální pokrývce vylučuje pokožka toxické látky spolu s potem a přijímá z mořských řas minerální látky, stopové prvky a vitamíny. Detoxikuje, remineralizuje a zlepšuje kvalitu pokožky. Zrychluje metabolismus.  

Zábal anticelulitidní:

20 minut. Anticelulitní krém je nanešen na části těla. Klient relaxuje v termální dece. Opakovaný zábal umožňuje eliminaci celulitu a modelaci těla.

Masáž podvodní celková:

20 minut. Manuelní hydromasáž v kombinaci vodního prostředí prokrvuje organismus a urychluje metabolismus. Dochází ke svalovému a kloubnímu uvolnění.

Masáž klasická celková:

50 minut. Klasická sportovně regenerační masáž je vhodná pro udržování dobré fyzické kondice a při svalové únavě.

Masáž klasická regenerační částečná:

20 minut. Klasická masáž zad a šíje je určena k podpoře metabolismu a krevnímu a lymfatickému oběhu těla. Ovlivňuje svalový tonus. Uvolňuje lokální napětí, zmirňuje bolest.

Aroma masáž celková - levandule, divoká růže, pomeranč s citrónovou trávou:

50 minut. Masáž s užitím silicového oleje, kombinuje požitek a účinek vůně vybrané dle terapeutické indikace s ozdravnou silou dotyku. Relaxační masáž je velmi účinná v boji s každodenním stresem. Kvalitní aromatické oleje poskytují příjemně uvolňující pocit a probouzí smysly.

Aroma masáž částečná - levandule, divoká růže, pomeranč s citrónovou trávou:

20 minut. Relaxační masáž na zvolených místech. Kvalitní aromatické oleje poskytují příjemně uvolňující pocit a probouzejí smyslové vnímání.

Indická masáž hlavy:

20 minut. Starověká ajurvédská terapie. Léčivé ošetření hlavy, šíje, ramen a horní části paží. Masáž je prováděna v sedě, bez použití masážního oleje. Odstraňuje nespavost a stavy úzkosti, bolesti hlavy a očí, napětí v ramenou a šíji, harmonizuje organismus a stimuluje růst vlasů.

Reflexní terapie dlaně:

20 minut. Stimulace reflexních bodů na dlani ruky. Podpora vnitřní rovnováhy organismu, navození relaxace a snížení celkového napětí, reflexní ovlivnění tělesných i duševních obtíží, zmírnění bolesti.

Reflexní terapie plosky nohy:

50 minut. Stimulace reflexních bodů na plosce nohy. Vhodné při dlouhodobém fyzickém a duševním vypětí. Zmírňuje bolesti.

Amma masáž:

20 minut. Tzv. Manažerská masáž je prováděna na japonské klekačce, vsedě a v oblečení. Aplikací tlaků, tepání a protahování. Uvolňuje psychické a fyzické napětí, energeticky pročišťuje organismus a harmonizuje ho. Navozuje pocit energetické regenerace.

Anticelulitidní masáž:

20 minut. Masáží aktivuje lymfu a napomáhá její detoxikační schopnosti, dochází k odplavování usazenin z podkoží. Odvodňuje, zpevňuje, vyhlazuje.

Masáž lávovými kameny:

50 minut/80 minut. Celotělová masáž využívající teplo a energii z nahřátých vulkanických kamenů.Dochází k hluboké relaxaci těla a mysli a jejich harmonizaci.

Thajská masáž:

60 minut/120 minut. Celotělová masáž má dlouholeté kořeny ve východních zemích. Provádí se na zemi na speciální podložce, klient je oblečen do volného oděvu. Thajská masáž je prevencí před nemocemi a prostředkem k dosažení dobré fyzické kondice a psychické pohody.

Lymfodrenáž manuální:

30 minut/50 minut. Hmatová masáž povzbuzuje lymfatický oběh. Zmírňuje pocit únavy, snižuje otoky, detoxikuje, zlepšuje výživu tkání.

Lymfodrenáž přístrojová:

20 minut/50 minut. Klient odpočívá s návleky na dolních končetinách., Tlak jemně působí na povrchové a podkožní vrstvy. Zlepšuje lymfatický oběh a způsobuje pocit lehkých nohou. Pomáhá v procesu redukce váhy a dává pocit uvolnění.

Dornova metoda:

50 minut/110 minut. Diagnostická, léčebná a relaxační metoda zahrnující jemné manipulace a masáž. Pomáhá při akutních a chronických problémech zad a kloubů.

Baňkování:

20 minut. Aplikace skleněných baněk s nahřátým vzduchem. Snižuje bolesti páteře a pohybový aparát, příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů.

Oxygenoterapie:

60 minut. Inhalace kyslíku, podání minerálního nápoje a dechové cvičení zlepšuje přísun kyslíku, minerálů a krve tkáním a tím jejich výživu. Zpomaluje proces stárnutí, relaxuje.

Nordic walking s instruktorem:

90 minut. Terénní "severská chůze" vhodná pro všechny věkové kategorie s použitím speciálních holí. Zapojuje 90% kosterního svalstva, zlepšuje metabolizmus a zvyšuje energetický výdej, posiluje oběhový systém. Cena včetně holí.

Aqua - tonic + plavání:

60 minut. Dynamické cvičení s hudbou ve vodním prostředí. Pohyb v bazénu zatěžuje méně pohybový aparát než při cvičení v tělocvičně. Stimuluje oběhový systém, uvolňuje klouby a protahuje svaly.

Aqua - relax + plavání:

60 minut. Kombinace strečinku a relaxace ve vodě. Přispívá k tělesnému a psychickému uvolnění, odstraňuje stres a celkově stimuluje organismus.

Ball - tonic:

30 minut. Cvičení na gumovém míči pod vedením fyzioterapeuta ve skupině, s hudbou. Harmonizuje svalové napětí, koordinační poruchy a zpevňuje svalové skupiny. Klouby a oběhový systém zatěžuje ohleduplně. Je vhodný k redukci váhy.

Všeobecná konzultace:

15 - 60 minut. Poradenství v oblastech zdravé výživy, redukce váhy, minimalizace stresu a vytváření zdravého životního stylu. Příprava individuálních programů.
Ubytování v Lázeňském domě

Lázeňský dům Evženie disponuje několika lůžky pro zájemce o lázeňské procedury. Nabízí 2-lůžkové pokoje pro 1 nebo 2 osoby.

Pokoj 2-lůžkový (2 osoby): 1.580,-Kč/noc

Pokoj 2-lůžkový (1 osoba): 790,-Kč/noc

Součástí ceny je vstup do bazénu, parní lázně a whirpoolu.


Kontaktní osoba: recepce
Telefon: +420 474 698 770
E-mail: recepce@lazneevzenie.cz
WWW: www.lazneevzenie.cz
Adresa: Kyselka 104, 431 51 Klášterec nad OhříVstupní lékařská prohlídka:

30 minut. Vstupní prohlídka je zaměřena na posouzení údajů o prodělaných nemocech a současném zdravotním stavu, vyhodnocení aktuálních pracovních a genetických zdravotních rizik, provedení základní fyzikální prohlídky, vyhodnocení zdravotní zdatnosti, stanovení pracovních diagnóz, zhotovení návrhu na lázeňské procedury a režimová opatření, návrh na potřebná, doplňující biochemická nebo fyzikální vyšetření, doporučení vhodných konziliárních vyšetření u medicínských specialistů.

Kontrolní lékařská prohlídka:

do 15 minut. Vyhodnocení účinku a snášenlivosti předepsaného zdravotního programu a jeho event. korekce a doplnění. Je důležitou prevencí nepřiměřených zdravotních reakcí.

Závěrečná lékařská prohlídka:

30 minut. Zhodnocení účinku předepsaného zdravotního programu a dosažených změn. Poučení o vhodných dlouhodobých režimových opatřeních s návrhem léčebných a preventivních zdravotních postupů. Vyhotovení zprávy pro domácího ošetřujícího lékaře o nově zjištěných zdravotních faktech. 

Konzultace u lékaře:

do 15 minut. Poskytnutí informací o možnostech využití lázeňské péče v místním lázeňském zařízení a jeho účincích podle aktuálního zdravotního stavu klienta.

Konziliární lékařské vyšetření: cena dle smluvních cen specialisty

15 - 60 minut. Vyšetření klienta ve specializovaném zdravotnickém zařízení podle aktuální zdravotní potřeby či na samotné přání klienta. Docílí se upřesnění diagnózy, nastavení optimálního léčebného postupu.

Parafínový zábal:

15 minut. Lokální aplikace tepla namáčením rukou do parafínové lázně a nanášením na jiné části těla dle určení lékaře, o teplotě 52-55°C s následným zábalem do PE folie a suchým zábalem. Po aplikaci dochází ke zlepšení prokrvení a trofiky tkání, uvolňuje kloubní a vazivovou ztuhlost, působí analgeticky.

Jednorázové rašelinové obklady:

20 minut. Slatina v jednorázovém propustném obalu o teplotě 45°C. Používá se k prohřátí svalů a kloubů, nejčastěji zad, ramen a kolenou. Např. před masáží, LTV nebo manuální terapií.

Elektroterapie:

max. 20 minut. Využití el. proudů k terapii: DD proudy, interferenční proudy, TENS, Träbertovy proudy apod. dle indikace lékaře.

Magnetoterapie:

max. 20 minut. Využití pulzního EM pole k léčebným účelům. Na požadované místo se přikládá speciální destička, anebo kruh v případě končetin. Terapie stimuluje nastartování hojení kostí a měkkých tkání. Účinek se dostavuje 3 týdny po terapii.

Ultrazvuk:

max. 10 minut. Mikromasáž tkání pomocí mechanické a tepelné energie. Frekvence 0,75 a 3 MHz umožňuje cílené ošetření povrchových i hlubokých struktur. Zlepšuje prokrvení, trofiku tkání, uvolnění svalových kontraktur a zmenšení otoků.

Lymfodrenáž manuální:

30 minut/50 minut. Speciální hmatová masáž k povzbuzení lymfatického oběhu, mírnění pocitu únavy a snížení otoků. Zlepšuje výživu tkání a má detoxikační účinek.

Reflexní masáž segmentová:

30 minut. Ošetření hyperalgických kožních zón, které mají spojitost s onemocněním vnitřních orgánů či s dysfunkcí hlubokých svalů. Existují tři masážní sestavy – šíjová, hrudní a pánevní. Pomocí této masáže můžeme ovlivnit chronická onemocnění vnitřních orgánů, funkčních, degenerativních a chronických onemocnění kloubů a páteře.

Masáž klasická celková:

50 minut. Klasická sportovně regenerační masáž je vhodná pro udržování dobré fyzické kondice a při svalové únavě.

Masáž klasická částečná:

20 minut. Klasická masáž zad a šíje je určena k podpoře metabolismu a krevnímu a lymfatickému oběhu těla. Ovlivňuje svalový tonus. Uvolňuje lokální napětí, zmirňuje bolest.

Masáž podvodní celková:

20 minut. Manuelní hydromasáž v kombinaci vodního prostředí prokrvuje organismus a urychluje metabolismus. Dochází ke svalovému a kloubnímu uvolnění.

Měkké a mobilizační techniky:

30 minut. Skupina speciálních metod pod vedením fyzioterapeuta. Do této skupiny náleží měkké a mobilizační techniky. Pomocí těchto technik lze nenásilně uvolnit vzniklé svalové spazmy, bolestivé body a odstranit funkční kloubní blokády.

Cvičení rehabilitační skupinové:

30 minut. Cvičení pod vedením fyzioterapeuta v malých skupinkách klientů se stejným typem onemocnění. Má několik fází, intenzita se střídá, dle potřeby se používají různé pomůcky (velké, malé míče, gumy,…). Cílem je zlepšení pohyblivosti a celkové kondice.

Individuální LTV:

30 minut. Individuální přístup ke klientovi, zaměření se na postiženou či dysfunkční část těla. Důraz kladen na správné provádění cviků v kombinaci s dýcháním.

Cvičení skupinové v bazénu:

20 minut. Jako skupinový tělocvik. Využití teplé vody s pohybovou terapií. Voda nadlehčuje a zároveň klade přiměřený odpor prováděnému pohybu.

Inhalace:

max. 15 minut. Vdechování jemně rozprášené minerální vody s event. přísadami způsobí zředění sekretu a zklidnění zánětu sliznice dýchacích cest.

Oxygenoterapie:

60 minut. Inhalace kyslíku, podání minerálního nápoje a dechové cvičení zlepšuje přísun kyslíku, minerálů a krve tkáním a tím jejich výživu. Zpomaluje proces stárnutí, relaxuje.

Plynové injekce - pneumopunktura: - aplikace 

Stimulace akupunkturních bodů. Hlavním účinkem je zmírnění bolestivosti, zlepšení prokrvení v dané oblasti a urychlení hojení.

Hydromasážní koupel částečná:

20 minut. Koupel o teplotě 36 – 38°C. Cílená hydromasáž horních nebo dolních končetin má osvěžující účinek na končetiny s jemným masážním efektem proudu vody.

Uhličitá koupel:

20 minut. Jedná se o hypotermní koupel o teplotě 34-35°C. Teplá voda je saturovaná rozpuštěným CO2, který ulpívá na kůži během celé procedury. Zlepšuje prokrvení povrchových i hlubokých cév, snižuje krevní tlak a zvyšuje diurézu. 

Masáž podvodní celková:

20 minut koupel + 15 minut relax. Masáž je prováděna ve vodoléčebné vaně s teplotou 37-38°C, a to proudem vody pod tlakem 1,5 atmosfér. Spojení účinku tepelné koupele, masáže, aktivního a pasivního pohybu ve vodním prostředí způsobí hypertemii kůže a podkoží, relaxaci. Po masáži se dostaví příjemný pocit mírné únavy.

Masáž podvodní automatická:

20 minut koupel + 15 minut relax. Procedura je prováděna ve vodoléčebné vaně s teplotou vody lehce hypertermní 37°C. Masáž je prováděna proudem vody automaticky pomocí zabudovaných trysek s možností zacílení na problematická místa. Účinek: analgetický, relaxační, zlepšení prokrvení a podpora metabolismu, ovlivní svalový tonus. Vhodné pro všechna onemocnění pohybového aparátu, stavy po zvýšeném fyzickém zatížení, při svalové únavě.


AKTUÁLNÍ CENÍK NA NAŠICH WWW STRÁNKÁCH

WWW: www.lazneevzenie.cz


Telefon: +420 474 698 770
E-mail: recepce@lazneevzenie.cz

Adresa: Kyselka 104, 431 51 Klášterec nad Ohří


nahled nahled nahled nahled