logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Úterý (21.05.2024)
SVÁTEK: Monika
ZÍTRA: Emil

*** Horský hotel a restaurace Hřebenová bouda

Telefon: +420 412 513 943, +420 731 103 418, +420 605 389 612
E-Mail: hotelhrebenovabouda [zavinac] gmail.com
Webové stránky: www.hrebenovabouda.cz

Rychlý kontakt

E-Mail:
Předmět:
Zpráva:
Napište číslici pět

Typ: Hotel
Oblast: Severní čechy
Město: Sněžník u Děčína
Adresa: 407 01 Sněžník 24
Cena: 450,- Kč vč. snídaně hotelhrebenovabouda@gmail.com
GPS: 50°47'27.968"N, 14°5'14.811"E

Zobrazit na mapě

Hotel a restaurace je nově otevřena od 3.října 2008, po několika leté pauze, kdy byla zavřena. Otevírací doba je denně od 11.00 do 22.00 hod. Nachází se na rozcestí, přímo pod cestou na rozhlednu Sněžník (2 km), kam je přístup pouze pro pěší a kola. Z rozcestí je možno pokračovat na sever směrem na Německo (2 km) a Děčín ( 15 km), jížní cesta vede do města Jílové ( 5 km) a západní do obce Tisá ( 3 km), kde je vstup do Tisských stěn. V létě se nachází přímo na cyklistické trase a v zimě okolo vedou běžecké stopy.

Samotná restaurace prošla rekonstrukcí a nabízí velký výběr jídel v příjemném prostředí, 3 druhy piva (1 je nealko) a v létě venkovní posezení. Od 1. srpna 2010 je zprovozněno ubytovací zařízení v 2. a 3. NP, kde je k dispozici 9 plně vybavených pokojů (2,3,4 lůžkové). V 1. NP se nachází společenská a školící místnost pro cca 25 osob, kde je možno pořádat rodinné oslavy, svatby, školení, apod. .

Cena ubytování: 450,- Kč (19,- Eu) osoba/noc (včetně snídaně)
Na louce před hotelem je vybudován výběh pro koně, kde mohou zájemci absolvovat výcvik jízdy na koni a případné vyjížďky do okolí. Z obce Sněžník se dá sejít původní lesní cestou k farmě Kamenec, přímo k výběhům koní. Cca 4 km procházka lesním porostem, typickým pro CHKO Labské pískovce, je velmi příjemnou zdravotně - relaxační záležitostí.

Kapacita restaurace 50 míst, umožňuje jak rodinné oslavy, tak pořádání seminářů , školení a jiných i hromadných akcí. V lětě je otevřena terasa pro dalších 50 hostů s houpačkou a pískovištěm pro děti.

Z historie hotelu a okolí

Hotel Hřebenová bouda ( německy Kammwegbaude ) má více jak stoletou historii služby turistům, poutníkům a návštěvníkům Českosaského Švýcarska, ale také turistům putujícím od konce 19. století po jedné z nejdelších turistických tras v Rakousku-Uhersku, po takzvané Hřebenové cestě ( německy Kammweg ), která začínala na vyhlídce nad městem Aš, pokračovala po hřebenech Krušných hor na Sněžník, odtud Lužickými a Jizerskými horami do Krkonoš a končila v Jeseníkách na hoře Praděd.
Hřebenová cesta a Hřebenová bouda v minulosti
Když nabyl začátkem minulého století provoz na Hřebenové cestě značné popularity, došlo k historickému setkání představitelů severočeských turistických klubů 13. dubna 1902 ve Varnsdorfu se zástupci klubů z Lužických a Jizerských hor, kde bylo rozhodnuto o vytvoření jednotného značení Hřebenové cesty. Náklady na vytyčení trasy nesl turistický spolek z každé oblasti na svém území. Konkrétně to byly horský spolek pro severní Čechy, horský spolek pro České Švýcarsko, horský spolek Jizerských hor a Asociace Lužické přírody a horských klubů pod vedením Prof. Dr. Roberta Lamprechta. Nová turistická trasa byla vytyčena a otevřena pro turistickou veřejnost v roce 1906.

Hotel Hřebenová bouda dnes

Rozkvět turismu na začátku minulého století spolu s vytyčením Hřebenové cesty vedl také k prosperitě hotelu Hřebenová bouda, která trvala až do období II. světové války. Po skončení války sloužila budova nadále turismu jako penzion, nebo spíše turistická ubytovna až do současnosti s přestávkami . Od roku 2008 probíhala v hotelu rozsáhlá rekonstrukce, která umožnila zahájit v létě 2010 provoz poskytující návštěvníkům služby na úrovni dvoj až trojhvězdičkového hotelu.

Ubytování

Po rozsáhlé rekonstrukci v letech 2008 - 2010 disponuje hotel deseti pokoji s celkem 27mi lůžky. Každý pokoj je vybaven samostatným sociálním zařízením s vanou, nebo sprchovým koutem. Součástí vybavení všech pokojů je satelitní televize. Celý hotel je, včetně pokojů, pokryt signálem WIFI internetu. Protipožární systém hotelu neumožňuje kouřit na pokojích a chodbách ubytovací části.
Konferenční místnost - akce pro uzavřenou společnost

V prvním patře hotelu Hřebenová bouda je k dispozici konferenční místnost s 25ti místy účastníků akcí pro uzavřenou společnost. Místnost je vybavena kuchyňkou, počítačem připojeným na internet, projektorem, promítacím plátnem a velkou LCD obrazovkou.

Restaurace hotelu Hřebenová bouda
Česká kuchyně

Hotel Hřebenová bouda nabízí svým návštěvníkům tradiční česká jídla
připravovaná v nově, moderně zařízené kuchyni . Na požádání náš šéfkuchař uvaří návštěvníkům také dietní jídla a jídla pro dětské návštěvníky. Naše restaurace má celkem 42 míst a je nekuřácká, je však vybavena kuřáckým salonkem s 12ti místy. Kouření v celé reaturaci je povoleno od 17té hodiny. Otevírací doba restaurace je denně mezi 11tou až 22hodinou.
Naše restaurace - zde jste vždy jako doma

Ať už kolem našeho hotelu jenom projíždíte, nebo jste si naplánovali delší pobyt u nás s výlety do nádherného okolí Labských pískovců a Českého Švýcarska, personál nášeho hotelu je vždy připraven se o Vás postarat v útulné restauraci s jídly pravé české kuchyně doplněnými nápoji té nejvyšší kvality. Restaurace je rozdělena na nekuřáckou hlavní část a kuřácký salonek. Samozřejmostí je koutek pro menší děti.

uhikjkihjh


nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled