logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Úterý (21.05.2024)
SVÁTEK: Monika
ZÍTRA: Emil

*** Turistická chata Tisá Restaurace Tisá

Telefon: +420 475 222 275
Webové stránky: www.turistickachatatisa.cz
Typ: OBCHODY-SLUŽBY TISÁ
Oblast: Severní čechy
Město: Tisá
Adresa: Tisá 257 Tisá 403 36
Cena: dle ceníku nebo dohodou
GPS: 50.7878194N, 14.0397919E

Zobrazit na mapě

Turistická chata Tisá

Restaurace Tisá

-

IMG_9653.jpg

-

Turistická chata Tisá

Restaurace Tisá

Tisá 257 Tisá 403 36

Tel.:+420 475 222 275

www.turistickachatatisa.cz

GPS:50.7878194N, 14.0397919E

-
http://turistickachatatisa.cz/

http://turistickachatatisa.cz/de

-

Otevřeno:

Pondělí zavřeno

Úterý - čtvrtek 11.00 - 21.00 hod.

pátek a sobota 10.00 - 23.00 hod.

neděle 10.00 - 19.00 hod.

-

IMG_9668.jpg

-

Aktuální informace

Úvod

Kde nás najdete

Fotogalerie

Jídelní lístek

Nápojový lístek

Ubytování

Kontakt

-

Turistická chata Tisá

Turistická chata leží v malebném prostředí Tiských skal, při silnici Tisá - Sněžník, 5 km od hraničního přechodu do Německa - Petrovice.

Restaurace má kapacitu 120 míst. Teplá jídla jsou podávána po celý den. Nabídka jídel je jak z tradiční české kuchyně, minutkových jídel tak i z drůbežích i rybích specialit.

V místě je možnost cykloturistiky, horolezectví i pěší turistiky po vyznačených trasách. V zimě jsou zde upravené běžecké tratě, v obci Tisá funguje lyžařský vlek.

-

restaurace.jpg

-

IMG_0253.jpg

-

Návštěvníci naší restaurace často obdivují v hlavní místnosti malby, které jsou umístěny po celé horní části všech tří stěn. Jedná se o vzácnou a dá se i říci historicky cennou původní výzdobu této místnosti.

Obrazy vytvořil akademický malíř Franz Gruss (1891 - 1979). Jedná se o vtipné lovecké historky, které byly malovány na základě skutečných příhod. Malíř se často stýkal s lesníky a myslivci a rád zachycoval jejich roztodivné lovecké zážitky.

Na jednom z obrazů byl zahnán hajný zuřivým kňourem na strom, jiný obraz znázorňuje převlečeného myslivce. Lesníci a myslivci se často převlékali za ženské, když chtěli pozorovat tetřevy při toku nebo je lovit (kohouti totiž před chlapy prchali, ale ženských si prý nevšímali). Na jiném obrazu zachytil Gruss zamilovaného tetřeva, jak útočí na muže s šátkem na hlavě a přidržuje se ho drápy za ramena. Další obraz zobrazuje myslivce na posedu, jak mu leknutím vypadle fajfka a flinta, když se prudce přiřítil statný kňour. Dále je zde zachycen hon na zajíce, kdy pod nohama lovců utíkalo takové množství zajíců, že je nestačili střílet. Do jaké míry byla pro malíře předlohou skutečná pravda a kde začíná myslivecká latina těžko již někdo posoudí. Na čtvrté straně místnosti byla původně kachlová kamna kolem nichž byly rovněž malby

-

malby.png

-

Tiské stěny

Tiské stěny jsou pískovcová skalní oblast a přírodní památka poblíž obce Tisá na Ústecku. Jedná se o pískovcové město, ojedinělé svou rozlohou i rozličností skalních útvarů. Obec Tisá se nalézá blízko hraničního přechodu Petrovice, mezi Teplicemi v Čechách a Děčínem. Dopravně jde o lehce dostupnou lokalitu, protože poblíž vede dálniční koridor Praha - Drážďany.

-

kdenasnajdete-foto.png

-nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled