logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Úterý (21.05.2024)
SVÁTEK: Monika
ZÍTRA: Emil

*** Horský hotel Lesná

Telefon: Telefon: (+420) 476 113 040
Webové stránky: www.horskyhotellesna.cz
Typ: Hotel
Oblast: Severní čechy
Město: Lesná
Adresa: Lesná, okr. Chomutov 430 01
Cena: po tel.dotazu

Zobrazit na mapě

Horský hotel Lesná se nachází přibližně 2 km jihovýchodně od Malého Háje a 5 km jihozápadně od Nové Vsi v Horách, přímo na hřebenu Krušných hor na vrcholu stejnojmenného návrší (914 m).
V současnosti hotel nabízí ubytování ve dvou až pěti lůžkových pokojích se společným sociálním zařízením na chodbě. V podkroví jsou pak pro hosty připraveny tři apartmány. V přízemí horské chaty se nachází bar s restaurací s celotýdenním provozem s kuřáckou a nekuřáckou částí . V letních měsících je pro hosty v provozu krytá venkovní terasa (cyklistické odpočívadlo pro cca 40 osob). U hotelu je dále připraveno venkovní posezení s krytím přístřeškem a ohništěm, kde je možno na objednávku grilovat selata, krůty apod..

Hotel a jeho okolí společně nabízejí spoustu možností sportovního vyžití hostů. Dovolte nám jmenovat například nový tenisový kurt, který se nachází přímo u hotelu.
Objekt existoval již v 19. století. Majitelem byl Karl Kroh, jehož rodina budovu vlastnila až do vyvlastění po druhé světové válce. Naštěstí dům neskončil v demolici, jako mnoho dalších v té době, protože si jej převzaly do vlastnictví Severočeské elektrárny, závod Komořany. Následně budovu vlastnily Chemické závody Litvínov (dříve ČSSP). Ty objekt využívaly jako školící středisko pro své zaměstnance.

V 80. letech koupilo budovu JZD Řevničov, které chtělo objekt využívat jako školící středisko, ale postupem času začalo své služby poskytovat i veřejnosti.
Od roku 2000 je objekt v soukromých rukou a byl přebudován na horský hotel.

Ubytování v Horském hotelu Lesná
Horský hotel Lesná nabízí ubytování ve dvou až pěti lůžkových pokojích. Celkem nabízí 15 pokojů, z toho 7 pokojů je již vybaveno vlastním sociálním zařízením. Pro ostatní pokoje slouží společné sociální zařízení, včetně sprchových koutů na chodbě.

V podkroví jsou pak pro hosty připraveny tři apartmány - dva dvoulůžkové (jeden s vířivou vanou) a jeden čtyřlůžkový. Všechny s vlastním sociálním zařízením. Celková kapacita hotelu je 43 lůžek.
Hlavní budova nabízí 15 pokojů, z toho 7 pokojů je vybaveno vlastním sociálním zařízením. Pro ostatní pokoje slouží společné sociální zařízení, včetně sprchových koutů na chodbě.
V podkroví jsou připraveny tři apartmány - dva dvoulůžkové (jeden s vířivou vanou) a jeden čtyřlůžkový. Všechny s vlastním sociálním zařízením. Celková kapacita budovy je 43 lůžek. V budově je možné se připojit na Wi-Fi síť.
Apartmánový dům, který je vzdálený cca 500 m od hlavní budovy, nabízí možnost ubytování pro větší skupiny. Objekt byl po kompletní rekonstrukci otevřen na začátku roku 2008. V horním patře se nachází 5 pokojů o celkové kapacitě 15 lůžek.(1 je 4lůžkový, 1 je 2lůžkový a 3 jsou 3lůžkové)
V přízemí je menší místnost, místnost s kuchyňským koutem a zejména prostorný sál, kde je možné pořádat různá firemní školení, semináře, workshopy apod. Sál je vybaven interaktivní tabulí propojenou s pevným počítačem a dataprojektorem, 16ti notebooky pro potřeby školení. Dále samostatné plátno, dvě tiskárny (černobílá a barevná), flipchart, 40 samostatných stolů, možnost individuelního rozložení, školní katedra. Celý objekt je pokryt Wi-Fi signálem.
Restaurace - v přízemí hotelu se nacházejí dvě restaurace. V menší místnosti s barem je k dispozici celkem 25 míst a tato část je pro kuřáky. V druhé, větší části, je dalších 60 míst a je vyhrazena nekuřákům. Celková stravovací kapacita hotelu je 125 míst.
Restaurace nabízí českou kuchyni a v jídelníčku se též pravidelně objevují zvěřinové speciality. Dále byla také přistavěna nová letní terasa, která slouží zejména pro cyklisty a turisty.
V letních měsících je připraveno pro hosty venkovní otevřené posezení s krytým přístřeškem a ohništěm, kde je možno pro zájemce na objednávku zajistit grilování na otevřeném ohni.
Pro naše malé hosty jsme připravili dětský koutek, kde máme nyní postavenou dřevenou věž, mini-horolezeckou stěnu, skluzavku a houpačky. Největším lákadlem ale jistě bude velká trampolína. Pro nejmenší je připravené pískoviště a kolotoč.
Součástí hotelu je víceúčelové sportovní hřiště s povrchem 3.generace. Hřiště je vybaveno osvětlení pro večerní využití. Na hřišti je možnost zahrát si tenis, florbal, nohejbal, basketbal, mini-fotbal apod.
Půjčovna horských kol

Přímo v hotelu je pro nadšené vyznavače cyklistiky připravena půjčovna horských kol. V okolí hotelu a v regionu se nachází několik cyklistických tras, kde si přijdou na své jak začátečníci, tak i "lovci kilometrů". Nedaleko od hotelu, u bývalé hájovny, je významná křižovatka značených turistických cest. Rozsáhlá síť cyklostezek a turistických tras vás zavede do klidných zákoutí Krušných hor. V okolí naleznete mnoho historických, přírodních a kulturních památek.
Nedaleko od hotelu u bývalé hájovny je významná křižovatka značených turistických cest. Rozsáhlá síť cyklostezek a turistických tras vás zavede do klidných zákoutí Krušných hor. V okolí naleznete mnoho historických, přírodních a kulturních památek. Mezi vyhledávané turistické cíle patří zámek Jezeří, Jedlová hora s vyhlídkou do kraje. Za návštěvu jistě stojí malé horské osady Malý Háj a Rudolice v Horách, kde se zachovalo několik objektů s původní krušnohorskou architekturou. Nejznámější stavbou je klasicistní kostel Nejsvětější Trojice, který stojí osaměle na vyvýšené planině nedaleko osady Malý Háj a je zajímavou dominantou kraje. K dnes již zapomenutým výletním cílům patřila Medvědí skála. Medvědí sklá je druhá nejvyšší hora Mostecka a nejvyšší vrchol Rudolické hornatiny (923,8 m n.m.). Z vrcholu je nádherný kruhový rozhled, jeden z nejhezčích na Mostecku. Na severu Hora Svaté Kateřiny, na severovýchodě Jeřabina, Černý vrch, Loučná, Stropník, na východě Litvínov, na jihovýchodě Mostecká pánev, Bořeň, Milešovka, Zlatník, Hněvín a další kopce Českého Středohoří, na jihu Žatecko, na jihozápadě Doupovské hory, na západě Klínovec.

Dále doporučujeme navštívit: Telčské údolí, Národní přírodní rezervace Jezerka, Polabské pískovce, zámek Červený hrádek a jeho dančí oboru. Nedaleké hraniční přechody pro pěší lákají k výletům do sousedního Německa.

Jízda na koních i ponících
Na koních i ponících se můžete projet jak pod dohledem odborníka, tak i samostatně. Samozřejmostí je také možnost výuky jezdectví.
Hotel má k dispozici 10 setů lyží. Pro běžkaře se zde nabízí zhruba 60 kilometrů upravených tratí. "K dispozici jsou čtyři značené okruhy . Z Lesné do Nové Vsi s napojením na Ski areál Klíny (13 km), z Lesné na Pyšnou (7 km) a do Brandova (20 km). Od roku 2006 nově i z Lesné na Mezihoří (17 km) – odkaz na mapu běžeckých tratí.Nová rolba je schopna připravovat stopu jak pro klasiku, tak i pro volný styl. Tratě se upravují o víkendech, při příznivém počasí i ve všedních dnech.
Ski-areál Pyšná nabízí možnost sjezdového lyžovaní pro všechny lyžaře – http://lk-jirkov.profitux.cz. Do budoucna se plánuje výstavba infocentra, které ve spolupráci s Horským klubem Lesná chystá obec Vysoká Pec v nynějším objektu horské služby na Pyšné. Chystaný sportovně rekreační areál má v sobě mimo jiné zahrnovat i parkoviště s kapacitou třiceti parkovacích míst , koordinační centrum, občerstvení. V budově by měla najít zázemí i Horská služba. První částí je rekonstrukce parkoviště u penzionu Chatařka
Ski-areál Lesná

Ski-areál Lesná - zapomeňte na to, co jste po generace slýchali o exhalacemi zničených Krušných horách. S novým miléniem se kdysi holé kopce proměnily v rozlehlé hvozdy mladých smrkových lesů a romantická kosodřevinová rašeliniště plná vysoké zvěře. Do jemně zvlněných terénů právě takovéto přírody vás zve rekreační resort Horský hotel a skiareál Lesná. Vychutnejte si pečlivou strojovou úpravu tratí v rovinatém terénu Leseňské pláně v 900 m nadmořské výšce. Na tratě skiareálu nastoupíte u objektu horského hotelu Lesná, kde se nachází komfortní bezplatné parkoviště. Přejeme dobrý sníh i stopu. Skol!
Více informací na http://www.skiindex.cz/Ski-Lesna.
Hotel Lesná nabízí pro firmy i jednotlivce celou řadu akcí, které mohou být v prostorách hotelu organizovány. Jedná se například o Společenské a kulturní akce (svatba, taneční večery s živou hudbou), Společensko - vzdělávací akce (rauty, školení, semináře apod.) Dále mohou jednotlivci i skupiny využít možností venkovního i vnitřního grilování, firmy a sportovní oddíly také možnost soustředění, turnajů a pod.


nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled