logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Úterý (21.05.2024)
SVÁTEK: Monika
ZÍTRA: Emil

*** Hotel Goethe spa & wellness **** Mariánské Lázně

Telefon: Tel: +420 354 402 611 recepce Fax: +420 354 402 660
E-Mail: bennitto [zavinac] seznam.cz
Webové stránky: www.hotel-goethe.cz

Rychlý kontakt

E-Mail:
Předmět:
Zpráva:
Napište číslici pět

Typ: Hotelové balíčky v ČR
Oblast: Západní čechy
Město: Závišín - Mariánské Lázně
Adresa: Závišín 3, 353 01 Mariánské Lázně
Cena: dle ceníku nebo dohodou

Zobrazit na mapě

Hotel Goethe  spa & wellness ****

Lázeňský hotel Goethe se nachází v přírodní rezervaci Slavkovský les v blízkosti světově známého lázeňského města Mariánské Lázně. Budova, která prošla v roce 2008 celkovou rekonstrukcí, odpovídá současným požadavkům na relaxaci, léčení a aktivní odpočinek.

Hotel je vhodný především pro hosty, kteří si chtějí odpočinout od městského ruchu, stresu a nadýchat se čerstvého vzduchu.

  Nabízíme vám pohodlné, prostorné a moderně vybavené pokoje, baleno, bazén, saunu, stylovou restauraci se dvěma sály a letní terasy.

V okolí hotelu jsou vynikající podmínky pro sportovní vyžití. Ve volném čase nabízíme výlety po nejbližším okolí západních Čech a do Německa. Romantická je i jízda v kočárech, které lze přistavit přímo k hotelu.

Upozorňujeme, že hotel ani hotelová restaurace neumožňují platby kreditní kartou.

Hotel Goethe


Mariánské Lázně

V 19.století byly lázně založeny lékařem premostráterského kláštera v Teplé. Byly založeny parky, postavena litinová kolonáda a lázeňské domy s prvky recese. Počátkem 20.století již lázně patřili mezi nejvýznamnější evropská lázeňská střediska. Mariánské Lázně jsou druhým největšími českými lázněmi s velkým bohatstvím minerálních pramenů. Přímo zde vyvěrá 40 a nejbližším okolí téměř 100 .

Historická pohlednice

Během 200 leté historie města ho navštívily známé světové osobnosti: Mark Twain, N.V. Gogol, J.Strauss, F.Chopin , J.W.Goethe atd. Na místě dnešního hotelu Goethe stál zájezdní hostinec, který navštěvoval J.W. Goethe, a u nedaleké sopky Podhora sbíral minerály pro svou sbírku, kterou lze dnes vidět v městském muzeu.


Ubytování

Lázeňský hotel Goethe vám nabízí 29 pokojů různých kategorií, včetně 2 apartmánů. V každém pokoji je koupelna s vanou nebo sprchou, WC, televizor s možností příjmu českých, německých a ruských programů, telefon, minibar, sejf, fén a pantofle. Ve většině pokojů je internetové připojení.

Typy pokojů

Restaurace “Klášterní cesta“

Lázeňský hotel Goethe vám nabízí útulnou restauraci, “Klášterní cesta“, ve které si můžete vybrat jídla české i mezinárodní kuchyně. Snídaně se podává formou švédského stolu. Prostory restaurace se dají využít pro konání oslav a společenských akcí, např. tanečních večerů nebo svateb.


Spa & wellness

Lázeňský pobyt v Mariánských Lázních je vhodný pro léčbu širokého spektra onemocnění – od nemocí pohybového ústrojí, nemocí ledvin a močových cest, po léčbu respiračních, gynekologických, metabolických či onkologických onemocnění, přičemž se k léčbě využívá pouze přírodních zdrojů ve formě: přírodního plynu CO2, slatiny a přírodní prameny k pitné léčbě.

Indikace léčby v hotelu GOETHE

 • nemoci pohybového ústrojí ( artritida, artróza, osteoporóza )
 • nemoci ledvin a močových cest
 • nemoci dýchacích cest
 • metabolická onemocnění – cukrovka, dna
 • vysoký tlak
 • klimakterický syndrom
 • chronická únava

Seznam nabízených procedur


Obecné kontraindikace lázeňské léčby

 • Akutní a infekční nemoci.
 • Klinické známky oběhového selhání, maligní arytmie, hypertenze na 16 kPa /120 mmHg/ diastolického tlaku.
 • Stavy po hluboké trombóze do 3 měsíců po odeznění nemoci, stavy po povrchové tromboflebitidě do 6 týdnů po odeznění nemoci.
 • Často se opakující profuzní krvácení všeho druhu.
 • Labilní a dekompenzovaný diabetes mellitus.
 • Zhoubné nádory během léčby a po ní s klinicky zjistitelnými známkami pokračování nemoci.
 • Kachexie všeho druhu.
 • Nekompenzovaná epilepsie.
 • Psychózy a duševní poruchy s asociálními projevy nebo sníženou možností komunikace, transitorní stavy zmatenosti.
 • Závislost na alkoholu, závislost na návykových látkách.
 • Nehojící se kožní defekty jakéhokoliv původu.
 • Inkontinence stolice.
 • Těhotenství.
 • Neschopnost sebeobsluhy a denních činností bez pomoci druhé osoby a neschopnost samostatné chůze.

Akční nabídka

Srdcová královna

Srdcová královna

Luxusní detoxikační program s polopenzí.
Cena 5800,-kč pro 2 osoby. Ukázat více »

Program Classic

Program Classic

Třídenní pobyt obsahující nejoblíbenější mariánskolázeňské procedury.
Cena 4.990,-kč pro 2 osoby. Ukázat více »

NOVINKA: Rašelinový program

NOVINKA: Rašelinový program

Unikátní postup při odstraňování bolestí pohybového aparátu.
Malý program 4900,- Kč.
Velký program 8600,- Kč.
Uvedená cena je za 1 osobu. Ukázat více »

Ulrika

Ulrika

Prožijte pobyt plný lásky v místech osudového setkání Ulriky a Goetheho.
Cena 4990,- pro 2 osoby. Ukázat více »

AKTUÁLNÍ CENY A  INFORMACE SLEDUJTE NA

http://www.hotel-goethe.cz


Fotogalerie

Hotel

Fotografie exteriérů hotelu. Více »

Hotelové pokoje

Fotografie hotelových pokojů. Více »

Restaurace “Klášterní cesta“

Fotografie restaurace “Klášterní cesta“. Více »

Spa & wellness služby

Fotografie lázeňsko-rehabilitačních oddělení a wellness služeb. Více »

Turistika

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně jsou jedním z nejmladších a nejznámějších lázeňských měst v západních Čechách. Město leží v malebném údolí s překrásnými parky a je obklopeno hustými lesy. Více »

Slavkovský les

Slavkovský les

V západní části naší republiky, uprostřed „zlatého“ lázeňského trojúhelníku ohraničeného městy Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně, se nachází území, které dosud uniká pozornosti. Dýchá svou nezaměnitelnou atmosférou, kterou stojí za to objevit. Více »

Střed Evropy

Střed Evropy

Geologický střed Evropy u vrchu Dyleň je součástí Česko-bavorského geoparku který je ukázkovým územím s projevy stovky milionů let trvajících geologických procesů. Více »

Pivnice “Ve skále“ Chodovar

Pivnice “Ve skále“ Chodovar

Rodinný pivovar v Chodové Plané je nejstarším pivovarem západočeského regionu. První písemná zmínka o něm pochází z roku 1573. Je však jisté, že pivo na tomto místě se vařilo již daleko dříve. Dokladem této dávné historie jsou původní ležácké sklepy ze 12.stol., tesané v žulové skále. Více »

Karlovy Vary

Karlovy Vary

Karlovy Vary leží v západní části České republiky na soutoku řek Teplé a Ohře, přibližně 120 km od Prahy. Jsou největším a nejznámějším lázeňským městem ČR. Více »

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně

Zdravé místo na západě čech uprostřed zeleně se zázračnými léčebnými účinky zdejších přírodních zdrojů. Více »

Cheb

Cheb

Cheb je společenským, kulturním a hospodářským centrem západu Čech s 33 462 obyvateli ležící v nadmořské výšce 459 m.n.m. Více »

Plzeň

Plzeň

Plzeň je čtvrtým největším městem v České republice. V západní části Čech zaujímá výrazné dominantní postavení jako silné průmyslové, obchodní, kulturní a správní centrum. Více »

Praha

Praha

Praha je politickým, hospodářským a kulturním centrem České republiky a srdcem Evropské unie. Má pověst jednoho z nejkrásnějších měst na světě. Více »

Sport

jezdectví

Jezdectví

Půvabný jezdecký areál Krakonoš se nalézá cca 2 km od Hotelu Goethe. Nabízíme rovněž jezdecké kurzy. Více »

Golf

Golf

Nedaleko hotelu je jedno z nejstarších golfových hřišť v Evropě, které bylo založeného v roce 1905 na základě přání anglického krále Edwarda VII. Více »

Tenis

Tenis

V Mariánských Lázních místě jsou k dispozici 2 tenisové kluby s možností výuky pro začátečníky i pokročilé. Více »

Cyklistika

Cyklistika

V okolí hotelu se nachází mnoho cyklistických tras pro náročné i rekreační cyklisty. Více »

Nordic walking

Nordic walking

Chůze se speciálními holemi zepšující fyzickou kondici. Blahodárně působí na klouby, srdce, tkáně a krevní oběh. Více »

Lyžování

Lyžování

Přímo v Mariánských Lázních je k dispozici sjezdový areál Ski Area se dvěma sjezdovými tratěmi, vleky a lanovkou. V okolí Mariánských Lázní jsou vynikající podmínky pro běžce na lyžích. Více »

Johann Wolfgang Goethe

 

Johann Wolfgang Goethe byl často přezdíván jako kníže německých básníků. Narodil se 28. srpna 1749 ve Frankfurtu nad Mohanem. Vystudoval práva v Lipsku a ve Štrasburgu a na pozvání mladého vévody Karla Augusta se přestěhoval do Výmaru, z něhož společně se Schillerem a Herderem vytvořili významné kulturní centrum. J. W. Goethe se nevěnoval pouze literatuře, ale také filozofii a moderním vědám jako byla geologie a přírodní vědy. Za svého života napsal celou řadu významných děl.

Do Mariánských Lázní zavítal až na sklonku svého života. Poprvé zavítal do Mariánských Lázní v dubnu 1820, kdy si jen prohlédl vznikající lázně a vrátil se zpět do Karlových Varů. O rok později, v červenci 1821 se Goethe v Mariánských Lázních poprvé ubytoval. Byl nadšen zdejšími minerálními prameny, přírodou i společností a svůj čas nevěnoval pouze léčebným procedurám, ale také studiu přírodních podmínek. Napsal také o Mariánských Lázních geologickou a mineralogickou studii.

Goetheho druhý pobyt v roce 1822 byl poznačen především mladou Ulrikou von Levetzow, která básníka zcela zaujala. Naposledy se J. W. Goethe do Mariánských Lázní vrátil v roce 1823 a i tento pobyt mu velice prospěl.

Velkého Goetheho mnozí pokládají za kmotra Mariánských Lázní. Právě vznikající lázně získaly díky Goethemu dobrou pověst a mnozí toužili do Mariánských Lázní zavítat, aby zde velkého myslitele osobně potkali. Ve vyšších společenských kruzích se brzy stalo módou léčit se v místě, které tak prospělo Goethemu.

Sám Goethe rovněž povzbuzoval opata Reitenbergera a také lázeňské lékaře při budování lázní a doporučoval jim spojit tradiční lázeňskou péči s moderními léčebnými poznatky.

J. W. Goethe


nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled