logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Úterý (21.05.2024)
SVÁTEK: Monika
ZÍTRA: Emil

*** Hotel St.Anna Boží Dar

Telefon: +420 603 461 074, 353 815 114
Webové stránky: www.hotelanna.eu
Typ: OBCHODY-SLUŽBY Boží Dar
Oblast: Západní čechy
Město: Boží Dar
Adresa: Boží Dar 44 Boží Dar 362 62
Cena: dle ceníku nebo dohodou
GPS: 50.4090228N, 12.9252369E

Zobrazit na mapě

Hotel St.Anna Boží Dar

Ubytování a restaurace Boží Dar

-

-

Hotel St. Anna Boží Dar

-

-

-

Hotel a restaurace St. Anna

Boží Dar

Ubytování Boží Dar - Krušné hory

Boží Dar 44 Boží Dar 362 62

Tel.:+420 603 461 074, 353 815 114

E-mail: hotelanna@seznam.cz

www.hotel-stanna.cz

GPS: 50.4090228N, 12.9252369E

-

-

Rodinný Hotel St. Anna Boží dar

 -

AKTUÁLNÍ INFORMACE A CENÍK

-

 

-

O nás

Family Hotel St. Anna *** se nachází v malebném, nejvýše položeném městečku České republiky, v Božím Daru v Krušných horách (1028 m n. m.),
které je vzdáleno pouhých 26 km od centra světoznámých lázní Karlovy Vary. Boží Dar je známý jako centrum zimních sportů, pěší turistiky a cykloturistiky. V našem rodinném hotelu na Vás dýchne historie horního města. Celý je nesen silnými kamennými zdmi, které jsou nad přízemím propojeny masivními klenutými stropy. Spolu s místním kostelem a radnicí se jedná o zdejší nejstarší zachovalé stavby (kolem r. 1880). Nyní je objekt plně modernizován a je přizpůsoben pro Vaši aktivní dovolenou, relaxaci, obchodní setkání, či rodinné oslavy. Jistě oceníte i jeho polohu – v bezprostřední blízkosti lyžařského vleku, běžeckých stop a cyklotras. Součástí hotelu je restaurace, úschovna lyží a vlastní (bezplatné) hotelové parkoviště.

Našim hostům je k dispozici WiFi připojení zdarma.

Budeme se těšit na vaši návštěvu!

-

Historie hotelu St. Anna
V hotelu St. Anna na Vás dýchne historie kdysi horního města Boží Dar. Celý dům je nesen silnými kamennými zdmi, které jsou nad přízemím propojeny masivními klenutými stropy.

Spolu s kostelem a radnicí se jedná o nejstarší zachovalé stavby (kolem roku 1842). Objekt dříve sloužil jako hospic a nechal jej postavit světící biskup pražský F. W. Tippmann jako dík božídarským občanům za období, kdy zde byl farářem. V roce 1913 hospic navštívil i Ferdinand d´Este.

-

Pokoje

K dispozici máme 43 lůžek v jednom jednolůžkovém, osmi dvoulůžkových, dvou třílůžkových a pěti rodinných pokojích se sociálním zařízením a kabelovou televizí s českými, německými a holandskými programy.

Nehledejte u nás standardní hotelové pokoje, ty naše jsou zařízené ve venkovském stylu, vybavené nábytkem z masivního dřeva a každý z nich je trošku jiný a jedinečný.

Z většiny pokojů v 1. patře je krásný výhled na Boží Dar, kterému dominuje kostel Sv. Anny. Podkrovní pokoje ve 2. patře si někteří naši hosté oblíbili pro jejich útulnou atmosféru a vůni starých dřevěných trámů.

-

 

Hotel St. Anna Boží DarHotel St. Anna Boží DarHotel St. Anna Boží Dar

-

Restaurace

Naše restaurace disponuje cca 45 místy. V příjemném prostředí zde můžete absolvovat pracovní oběd či jednání, strávit chvíle odpočinku při rodinných setkáních nebo romantické večeři při svíčkách.

Jídelní lístek sezónně obměňujeme, inspirujeme se převážně tradiční českou a moravskou kuchyní. Pokud nám včas sdělíte své přání, rádi pro Vás připravíme některé speciality, např. husu, halušky, pokrmy na grilu a pod. V nápojovém lístku najdete nejznámější české pivo Pisner Urquel a kvalitní česká a rakouská vína.

Každý den měníme polední menu dle aktuální nabídky čerstvých surovin.

V teplých měsících Vás rádi obsloužíme na jedné ze dvou zahrádek u hotelu s výhledem na park a kostel Sv. Anny nebo na okolní krajinu za hotelem.

Otevírací doba restaurace: 11:00 – 22:00

Jídelní lístek najdete zde.

-

-

Aktivity na Božím Daru
Poloha hotelu je výhodná pro sportující hosty v zimě i v létě. Nachází se přímo u sjezdovek, určených převážně pro děti a začátečníky. Zdatnější lyžaři se mohou rovnou od hotelu dopravit lyžařským vlekem do skiareálu Neklid (ceník skiareálu Neklid), kde najdete i jeden z nejrozsáhlejších a nejlepších snowparků v republice. Pokud jste nároční lyžaři či snowboardisté, přímo od hotelu Vás zaveze ski-bus do ski areálu Klínovec sever, kde kromě rozlehlých lyžařských terénů je i snowpark s U-rampou světových parametrů.
Hosté, kteří preferují běh na lyžích, mají možnost přímo od hotelu vyběhnout na upravené běžecké tratě, vedené v okolí Božího Daru v délce cca 80 km s propojením na tratě v sousedním Německu.
Od jara do podzimu jsou v okolí hotelu zajímavé terény pro cykloturistiku, pěší turistiku a nově i pro Nordic Walking. Tenis si lze zahrát na otevřeném antukovém kurtu s možností zapůjčení tenisového vybavení. Naši hosté mohou též využít sportovní a turistické nabídky sousedního města Oberwiesenthal, za zmínku stojí jízda na letní bobové dráze a výlet kabinovou lanovkou na druhý nejvyšší kopec Krušných hor - Fichtelberg. Rodiče s dětmi si mohou projít Ježíškův velký a malý okruh vedený atraktivní přírodou v okolí Božího Daru,na jehož trase najdou různé atrakce a po absolvování cesty si do Infocentra mohou přijít pro odměnu. Doporučujeme využít snadné dostupnosti lázeňského města Karlovy Vary (25 minut jízdy autem, 60 minut autobusem) a navštívit tyto světově proslulé lázně.
-

-

Služby:
Pro naše hotelové hosty je k dispozici za poplatek bazén, sauna, whirpool a solárium, které se nacházejí v přímo sousedícím objektu - hotelu Praha.

Dále zajišťujeme:
* rezervaci na rehabilitační a podvodní masáže, uhličité a perličkové koupele a jiné procedury
* zapůjčení lyžařské a snowboardové výbavy kvalitních značek
* zapůjčení horských kol a příslušenství
* kurs běžeckého lyžování, Nordic Walkingu, chůze na sněžnicích
* smluvní autodopravu na autobusové nádraží, letiště nebo přímo do Vašeho domova
* výlety po okolních městech, do Prahy apod. pro menší skupiny i jednotlivce
* taxislužbu


nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled