logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Úterý (05.07.2022)
SVÁTEK:
ZÍTRA:

*** Karfíkův dvůr - Lihovar Karfíkův dvůr - Rehabilitační, rekondiční, regenerační a masérské služby - Půjčovna lodí a jízdních kol

Telefon: 604 273 035, 737 530 534
Webové stránky: www.karfikuvdvur.webz.cz
Typ: OBCHODY-SLUŽBY LOUNSKO
Oblast: Severní čechy
Město: Koštice
Adresa: Nábřežní 11, 439 21 Koštice
Cena: dle ceníku nebo dohodou´- e-mailem na lacequi@quick.cz

Zobrazit na mapě

-

Rodina Novákových

-

Karfíkův dvůr


Erb Karfíků

Vztah k podnikání v zemědělství jsem zdědil po svých předcích, kteří na selském statku v Košticích žili a pracovali již od roku 1740. Statek byl v 50. letech mému dědovi Václavu Karfíkovi komunistickým režimem vyvlastněn. Po převratu byl v rámci restitucí naší rodině opět navrácen a já jsem jej v roce 1996 převzal od mého dědy, po jehož smrti jsem rodinnou farmu pojmenoval Karfíkův dvůr.


Původním záměrem byla intenzivní ovocnářská výroba. Avšak z důvodů problematického obchodování s ovocem jsme se zaměřili na jeho zpracování. V roce 1997 jsme vybudovali sušárnu ovoce a v roce 1999 jsme vybudovali ovocný lihovar. V roce 2010 jsme zbudovali na našem statku hiporehabilitační areál, v jehož prostorách jsme uvedli do provozu rehabilitační ambulanci s širokým množstvím služeb. V tomtéž roce jsme vytvořili půjčovnu jízdních kol a lodí.

Na Vaši návštěvu se těší rodina Novákových.

 

Lihovar Karfíkův dvůr

Rehabilitace

Původním záměrem naší farmy byla intenzivní ovocnářská výroba. Avšak z důvodů problematického obchodování s ovocem jsme se zaměřili na jeho zpracování. V roce 1997 jsme vybudovali sušárnu ovoce a v roce 1999 jsme vybudovali ovocný lihovar.

Z Čech pocházejí první zprávy o používání destilátu z doby Jana Lucemburského. Výroba se však rozšířila hlavně za Karla IV., kdy se v zemi pěstovalo hojně vinné révy, kvasilo víno a z něho se destiloval alkohol. V 16. století se pálilo nejen z vína, ale i z jiných surovin jako planých trnek, hrušek, jablek, slív, jahod, jalovce, mišpulí a obilí. Ze 17. století jsou zprávy o pálení bezinek a šípků s přísadou různých bylin, koření a ovocných šťáv. V této době se značně rozšířilo pálení na Moravě a ve Slezku. Obliba pravých ovocných destilátů ve všech vrstvách obyvatelstva stále stoupala.


Ve snaze předložit náročnému zákazníkovi nejkvalitnější destilát, byla zde zahájena výroba pravého destilátu z jablek, ve Francii známého pod názvem "CALVADOS". Aby bylo docíleno co nejjemnější chuti a výrazné vůně destilátu, byla zvolena odrůda Golden Delicious. Jedna z nejsladších odrůd jablek. Za účelem dobrého vyzrání ovoce, bylo nutno ponechat plody na stromech až do prvních listopadových mrazů, kdy je šťáva v ovoci nejkoncentrovanější. Samotná technologie výroby je vedena co nejpomaleji a nejšetrněji, aby se uvolnilo největší množství aromatických látek a docílilo se tím ušlechtilého výrobku lahodného svou chutí i vůní.
Pro zvýšení jakosti destilátu se používá přírodní způsob zrání v dubových sudech, které propůjčují destilátu neopakovatelné aroma. Další specialitou našeho lihovaru je Koštický bylinný destilát se specifickou chutí a vůní směsi bylin a koření dle staré receptury.

V ovocném lihovaru provádíme též službu tzv. "pěstitelské pálení", kdy se od pěstitelů převezme dostatečně vyzrálé ovoce nebo hotový ovocný kvas. Po jeho zpracování vydáváme za úplatu jednotlivým pěstitelům pravý ovocný destilát vyrobený z jejich dodaného ovoce.


-

Jsme tady pro Vás ve zdraví i v nemoci

Rehabilitační, rekondiční, regenerační a masérské služby

Rehabilitace

V dnešní době, kdy většina z nás žije sedavým způsobem života, je důležité věnovat svému tělu i duši alespoň trochu péče. Podle statistik má 95 % lidí problémy, které lze léčit rehabilitačními postupy. Jejich neléčení mnohdy vede k závažným trvalým zdravotním komplikacím. Využití metod léčebné rehabilitace zkvalitní pohybový aparát, ovlivní bolest, sníží svalovou únavu a zlepší i paměťové schopnosti.

V našem zařízení se chceme zaměřit na pomoc člověku jako celku. Každý z nás občas pocítí svalovou únavu a bolest. Často jsou základem těchto bolestí nesprávné pohybové návyky (stereotypy), kdy jednoduše děláme naší všední nebo i volnočasovou aktivitu pro tělo nevhodným způsobem. Naší snahou bude Vám pomoci v relaxaci duše i těla. Z dnes velmi hojné nabídky rehabilitačních, relaxačních a regeneračních procedur se pro Vás snažíme vybírat ty nejefektivnější. Služby budeme postupně rozšiřovat a obohacovat o další vhodné metody, abychom Vám mohli zajistit komplexní přístup ve Vašich specifických zdravotních obtížích. Každý z nás je jiný a potřebuje jiný přístup a o to se budeme snažit.

 

Námi nabízené rehabilitační služby

Těšíme se na Vaši návštěvu i zážitky z jednotlivých procedur.

  → Objednávka

-

Nejlepší zážitky v pohodě, na kole i na vodě!

Půjčovna lodí a jízdních kol

Půjčovna

Rodinná farma „Karfíkův Dvůr“ se nachází na samém okraji Chráněné krajinné oblasti Českého středohoří mezi městy Libochovice a Louny v obci Koštice na řece Ohři. Vhodná oblast pro kratší i delší výlety, nebo pro rodinnou či sportovní dovolenou. Pro milovníky cykloturistiky se nabízí v blízkém okolí síť nově vybudovaných cyklostezek propojených s naučnými stezkami, zříceninami hradů, zámky a rozhledny s nádhernými výhledy či zalesněné krajiny vhodné pro rekreační cyklisty. Mnohá místa jsou opředena legendou Náročnější sportovní cyklisté mohou naopak zdolávat okolní vrchy.  → Objednávka

 

 

 

 

Půjčovna jízdních kol

V naší cyklo půjčovně zajišťujeme v letních měsících nepřetržitý provoz. Jízdní kola a výbavu si můžete sami vyzvednout nebo si je necháte pohodlně dovézt na místo výletu.

Vybavení půjčovny:

  • Pánská a dámská tekingová jízdní kola od německé firmy CHECKER PIG v plné tutistické výbavě.*
Kola
  • Trekingový speciál „TANDEM“ taktéž v plné turistické výbavě*
Tandem
  • Dětské cyklosedačky
Sedačky
  • Dětské přívěsné cyklovozíky
Vozík
  • Cyklopřilby různých velikostí a značek
*tachometr, pumpička, košík s lahví, přední a zadní světlo, zámek, zadní nosič, cyklobrašna pod sedlo, nebo do rámu včetně nářadí, lepení a rezervní duše. Tato výbava je k jízdním kolům zapůjčována zcela zdarma.

-

Exkurze, oslavy a ochutnávky

Srdečně Vás zveme do našeho rodinného ovocného lihovaru, kde Vám rádi představíme výrobu pravých ovocných destilátů, společně s jejich ochutnávkou.

Exkurze

Exkurze v lihovaru je možná denně dle provozních možnostích. Cena za exkurzi, která trvá přibližně 45 minut je 70,-kč na osobu. V ceně je zahrnuta ochutnávka 5 výrobků z palírny Karfikův dvůr./ kalvados, hruškovice, slivovice, jeřabinka a pivní destilát / Nebo 50,-kč bez ochutnávky.

Ochutnejte naše výrobky
Při prohlídce více než 30-ti osob, je cena stanovena dle dohody. Na ochutnávku může být i jeden výrobek.
Ochutnávka je při větším počtu osob prováděna přímo v lihovaru. Při menším počtu do 20-ti osob je možno ochutnávku uspořádat v příjemném prostředí naší vinárny.
Po ukončení exkurze je možno si zakoupit výrobky lihovaru Karfíkův dvůr za zajímavé ceny, přímo v podnikové prodejně. Zde si také můžete zakoupit, lahodný a ušlechtilý destilát v ručně foukaném nebo lisovaném skle. Možno i v dárkovém balení (kazety, stojánky a krabičky).

Oslavy
V naší vinárně je možno uspořádat různé rodinné nebo podnikové oslavy do 18-ti osob.
Pohoštění popřípadě oběd nebo večeři Vám připraví mistr kuchař Vratislav Novák.
Cena pronájmu:
1-6 hodin 300,-kč.
Celý den 500,-kč.

Objednávky exkurze a oslav
Objednávku je vhodné učinit e-mailem minimálně s týdením předstihem.
Srdečně se těšíme na Vaši návštěvu.

Exkurze

 

Naše okolí

Rozlehlý region tvoří jižní okraj malebného Českého Středohoří a protíná ho řeka Ohře. Navštívit můžete např. přírodní park Džbán, který nabízí řadu výletů a zajímavých míst. Například zříceninu hradu Pravda a Džbán, tajemné Kamenné řady. Na sever od Loun pak krajině dominují zajímavé vrchy Raná a Oblík. Nedaleko města Loun pak najdete archeologický skanzen v obci Březno u Loun, jehož stálá expozice představuje rekonstrukci pravěkých a raně středověkých obydlí umístěných pod širým nebem na místě odkrytých půdorysů. Region nabízí i další historická místa – zámek Nový Hrad v obci Jimlín, františkánský klášter a tajemný nedostavěný chrám v Panenském Týnci, původně románský, nyní gotický kostel sv. Jakuba Většího ve Slavětíně a zámek a Oldřichův dub v Peruci.

Oldřichův dub je jedním z nejstarších stromů v Česku, stáří stromu je odhadováno na 1000 let. Dub je spojen s českými dějinami, objevuje se již v Dalimilově kronice. Podle pověsti potkal zde přemyslovský kníže Oldřich (vládl v letech 1012–1034) Boženu, kterou poté pojal za ženu.

Stadice

Navštívit můžete i obec Stadice. Místo známé především pověstí o Přemyslu Oráčovi. Podle legendy byl z pole nedaleko odtud povolán na český trůn kněžnou Libuší Přemysl Oráč. Jak se píše ve staré legendě: Ten budoucí kníže váš oře se dvěma voly. Je-li vám libo, vezměte koně, řízu, plášť a přehozy a jděte tomu muži vzkaz vyřídit ode mne i lidu a přiveďte sobě knížete a mně manžela. Muž ten má jméno Přemysl. Jeho potomstvo bude vládnout této zemi na věky věkův.

Nádherná krajina dolního Poohří, která je lemována přírodními rezervacemi, několika zámky a hrady, skýtá nejednu příležitost k výletu. „Perla nad Ohří“- původně renesanční zámek Libochovice, velkoryse přestavěný v barokním slohu s rozsáhlým francouzským i anglickcým parkem, stojí jen několik málo kilometrů od Koštic.

Říp

V nedalekém okolí můžete též navštívit dominantu Polabské nížiny, ke které se vztahuje pověst o příchodu praotce Čecha a je tak od nepaměti jedním ze základních symbolů českého národa - národní kulturní památku Říp s rotundou sv. Jiří a sv. Vojtěcha. Toto místo podle obrozenecky buditelského hesla „Co Mohamedu Mekka, to Čechu Říp“, by každý Čech měl navštívit alespoň jednou za život.


nahled nahled nahled nahled nahled nahled