logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Sobota (28.05.2022)
SVÁTEK: Vilém
ZÍTRA: Maxmilián

*** Koupaliště Lido Mariánské Lázně-Hamrníky

Telefon: Tel.: +420 608 119 988, +420 354 673 250, +420 608 119 977
Webové stránky: www.badlido.com
Typ: AUTOKEMP-KEMP-TÁBOŘIŠTĚ
Oblast: Západní čechy
Město: Mariánské Lázně
Adresa: Koupaliště Lido Mariánské Lázně-Hamrníky
Cena: dle ceníku
GPS: GPS: 49.9425208925, 12.6901102066

Zobrazit na mapě

Koupaliště Lido

Mariánské Lázně-Hamrníky

-

-
Koupaliště Lido
Mariánské Lázně-Hamrníky

Tel.:+420 354 673 250
-

   

Koupaliště „Lido“ leží v krásné přírodní scenérii Mariánských Lázní, ca 2 km od centra města, přímo uprostřed lesů.
Jeho vznik je datován v minulém století, resp. tisíciletí, v roce 1932, Julius Arigi, průkopník  letecké dopravy v Mariánských Lázních, otevřel u Velkého Hamrnického rybníka pro širokou veřejnost koupaliště LIDO, bylo v založeno a upraveno z rybníka, který měl ideální polohu pro vybudování přírodního koupaliště. Arigi vybavil koupaliště potřebným zázemím, včetně skluzavek a na břehu  vystavoval  své letadlo, s kterým prosadil v Mariánských Lázních letectví. Ze začátku sedmdesátých let byl areál přebudován přibližně do dnešní podoby a po této rekonstrukci se stal velmi oblíbeným a vyhledávaným místem pro letní odpočinek, včetně trávení dovolených mnohých tuzemských i zahraničních návštěvníků.

Koupaliště


Ubytování


Letní sporty
Koupaliště Lido, Mar. Lázně - Hamrníky, Tel.:+420 608 119 988

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Ceník

Rezervace

Foto

Akce

Občerstvení


Občerstvení pro návštěvníky
koupaliště je zajištěno a připraveno ve stánku s jednoduchým výběrem teplých i studených pokrmů a nápojů, samozřejmě že na milovníky zmrzliny a různých mlsacích záležitostí je myšleno a výběr je udržován pestrý. Pokud jste spíše na slané (a nezdravé) pochutiny, vyhovíme také. Vše můžete zapít točeným pivem, minerálkou či limonádou různých značek, zajíst grilovanou klobáskou a dorazit se kávičkou.

V areálu se nachází také restaurace s terasou,

která není otevřená pravidelně, ale podle potřeby nebo při větších akcích, kdy návštěvníci vyžadují vyšší konfort. Restauraci si také můžete pronajmout vč. zázemí pro vlastní akci (narozeniny, seminář, závody, školy v přírodě a podobně...) Vše záleží na domluvě.

Cesta na Lido

je jednoduchá a jediný kritický bod cesty je křižovatka v Hamrníkách, kde může znavený cestovatel přehlédnout směrovku s nápisem Lido (je zhruba uprostřed), odbočíte, projedete lesíkem a vozidlo můžete zanechat na neplaceném parkovišti, nebo pokračovat, chcete-li se ubytovat, cca 100m k hlavní bráně.

Odkazy na mapy:

    Najdete nás na mapy.cz     Plánek koupaliště

 (A) Příjezd od Chebu a Velké Hleďsebe do Drmoulu Videonápověda - A
Jedete-li přímo od Chebu nebo přes Velkou Hleďsebi, odbočíte na začátku obce Drmoul na první křižovatce doleva na Mariánské Lázně, pokračujete do obce Hamrníky a zde zhruba uprostřed odbočíte doprava, podle směrovky, na koupaliště Lido.

(B) Příjezd od Plzně do Drmoulu Videonápověda - B
V opačném směru od Plzně je to tedy na konci obce Drmoul a (ano, jak někteří správně napovídají) odbočíte doprava :-) a pokračujete do obce Hamrníky a zde zhruba uprostřed odbočíte opět doprava.

(C) Příjezd od Plzně, Sklářů do Mariánských Lázní. Videonápověda - C
Přijedete ulicí Plzeňská, která končí křižovatkou. Na této křižovatce odbočíte doleva a pokračujete asi 200m směrem k nádraží, před pravotočivou zatáčkou odbočíte doleva, přejedete koleje a pokračujete stále rovně do Hamrníků, zde zhruba uprostřed odbočíte doleva.


nahled nahled nahled nahled nahled nahled