logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Sobota (22.06.2024)
SVÁTEK: Pavla
ZÍTRA: Zdeňka

*** LÁZNĚ A PROCEDURY - Lázně Mšené, a.s. Mšené-lázně

Telefon: Telefon: + 420 416 866 007 - recepce + 420 416 865 202 - obchodní oddělení + 420 416 865 203 - obchodní oddělení + 420 416 866 008 - wellness centrum + 420 416 866 172 - Villa Kyselka Fax: + 420 416 866 011
Webové stránky: www.msene.cz
Typ: lázně - procedůry
Oblast: Severní čechy
Město: Mšené-lázně
Adresa: Lázně Mšené, a.s. Lázeňská 62 411 19 Mšené-lázně
Cena: Platba: - hotovostně, složenkou - přijímáme platební karty - SODEXO Passy - UNIŠEKY

Zobrazit na mapě

LÁZNĚ A PROCEDURY - Lázně Mšené, a.s.  Mšené-lázně

-

-

LÁZNĚ A PROCEDURY

Lázně Mšené, a.s.  Mšené-lázně

Lázně Mšené, a.s. Lázeňská 62 411 19 Mšené-lázně

Telefon: + 420 416 866 007 - recepce + 420 416 865 202 - obchodní oddělení + 420 416 865 203 - obchodní oddělení + 420 416 866 008 - wellness centrum + 420 416 866 172 - Villa Kyselka  Fax: + 420 416 866 011

e-mail:lazne@msene.cz

www.msene.cz

-

Založeny v roce 1796. Slatinné lázně úspěšně léčí již více než 200 let zejména pohybové ústrojí, v novodobé historii se zde lečí záněty nervů, pooperační stavy, obezita. Zkušený lékařský a lázeňský personál se věnuje pacientům i hostům vstřícně a s pochopením pro individuální problémy.

Sedm pavilonů v krásném údolí Mšenského potoka je obklopeno rozsáhlým romantickým parkem s rybníky. Pokoje se sociálním zařízením dvou a jednolůžkové s celkovou kapacitou 230 lůžek.

Architektonickým skvostem a chráněnou kulturní památkou je secesní pavilon Dvorana /1905/, práce českého architekta Jana Letzela, proslulého více ve světě než doma. Jeho nejznámějším dílem je Průmyslový palác v Hirošimě. Ve vzdálenosti 600 m od lázeňského areálu se rozvíjí relaxační a sportovní centrum Relax Club, kde je možné využít tenisový kurt s umělým povrchem a večerním osvětlením, volejbalové hřiště a malé lehkoatletické hřiště.

-

-
Ke kulturnímu vyžití patří společenské večery, taneční zábavy, sportovní a vzdělávací programy, výlety do okolí s řadou atraktivních kulturních a historických památek Českého Středohoří.
Stručný historický přehled o lázních mšenských

Prameny podzemních vod v blízkosti Mšeného jsou známy odedávna. V polovině 18. stol. byla voda vyvěrající v blízkosti myslivny u panské bažantnice užívána myslivci a dovážel ji i budyňský lékař MUDr. Bayer k léčení pacientů.

V roce 1790 přijel na inspekci ředitel panských majetků rodu Kinských na Zlonicích František Pavikovský, který trpěl žaludečními nevolnostmi. Když se napil mšenské vody, tak se mu ulevilo a tím byl dán podnět k založení zdejších lázní. Proslavený lékař a mineralog MUDr. František Ambrož Reuss potvrdil znamenitý obsah minerálních látek v mšenské vodě.

Kníže Oldřich Kinský neměl sám odvahu k budování lázní, ale souhlasil s jejich výstavbou s tím, že na to Františku Pavikovskému půjčí peníze a ten je vybuduje na svůj náklad, což se také v r. 1796 stalo skutkem. V roce 1803 byl předán arcivévodovi rakouskému Karlu Ludvíkovi dopis, ve kterém je požádán, aby se lázně po něm jmenovaly. Přestože tento veřejný pomník zamítl, tak se stejně pramen jímání nazýval Karlův. Další úplně jiný pramen byl objeven náhodně a byl nazván Rosina studna, po manželce knížete Rose Kinské rozené Harrachové.

-

-
Když se pozemkový majetek ve Mšeném dostal do vlastnictví rodiny Tomanovy, zahájil na začátku 20. století František Toman rozsáhlou rekonstrukci lázeňského areálu i provozu lázní.

V roce 1931 byly lázně prodány za 3 miliony Kč Svazu zemědělských pojišťoven a v rámci socializace byly lázně po II. sv. válce zestátněny.

Do nové doby vstoupily lázně mšenské jako samostatná akciová společnost. Léčí se zde hlavně nemoci pohybového ústrojí /klouby, páteř/ a to vodoléčbou a doplňkovou léčbou /parafínové zábaly, plynové injekce, rašelina apod./. Provoz lázní je celoroční s kapacitou 220 lůžek.
Historie místní části Mšené-Lázně

O původu obce Mšené se neví nic určitého. Název obce se odvozuje od místa s hojným výskytem mechů (Mšený-mchovitý-omšelý). V minulosti se užívaly názvy Mšený i Mšeno.

Nejstarší majitel zboží Mšeného uvádí se v roce 1262 Púta, zvaný Petřík z Rýzmberka, seděním na Mšeném a v Podole. Užíval erbu se lví tlapou a jeho původní přívlastek "z Rýzmberka " později mizí, protože on i jeho potomci psali se "ze Mšenýho". Synové jeho byli Dětřich, Mikuláš, Jan a Hynek. Od nich pocházejí vladykové z Šebína, z Křesína, z Kamenice u Velvar a z Vetlé. Nástupacem Pútovým byl nejspíše Mikuláš ze Mšena. Syn jeho byl Kunrát z Pohořic, od něhož koupil Vít, probošt kanovníků sv. Augustýna v Roudnici v r. 1341 některá zboží v Pohořicích, Charvátcích, Račiněvsi, Podole a Martiněvsi za 783 kop grošů a za šaty jeho manželce.

V roce 1362 je uváděn Smil ze Mšena, po němž pak obec drželi páni ze Rvenic či ze Slavětína a sice Aleš, který měl styky s pány Házmburky. Po něm to byl Jindřich ze Slavětína. Roku 1406 seděl na Mšeném Jindřich ze Žeberka, roku 1426 sťat vojskem husitským Jan ze Mšeného nejspíše syn Jindřicha. Po Jindřichovi v r. 1430 držel panství Mikuláš Zajíc z Házmburka s manželkou Eliškou z Koldic. Tato prodala panství společně s Janem Zajícem z Kamýka v r. 1451 Zbyňku Zajíci na Budyni.

Hned v roce 1453 - 1489 vládl na Mšeném Púta z Illburka, pak jeho syn Vilém a jeho syn opět Vilém z Illburka. Od roku 1538 vládl zde Jan z Házmburka, který dal Mšené upsati r.1550 manželce Markytě věnem. Roku 1553 dědil ho syn Jiřík Zajíc na Mšeným, který je pochován v Budyni s chotí Braxidou, r. 1580 nastoupil jeho syn Václav a po jeho smrti bratr Vilém Zajíc 1591 s manželkou Eliškou.

Eliška prodala pro dluhy Mšené strýci Janu Zbyňkovi Zajíci na Budyni za 13.250 kop grošů. Jan Zbyněk Zajíc prodal Mšené roku 1607 Janu Boryňovi ze Lhoty na Mikovicích a Ředhošti, pak dědil syn Jan David Boryně s manželkou Veronikou Griesbekovou. Vdova provdala se r. 1629 za Jetřicha Malovce z Malovic a přinesla mu Mšené věnem.Roku 1672 připomíná se ještě Lev Malovec.

Od roku 1674 do roku 1745 vystřídalo se několik majitelů: Jakerdovský ze Sudic, baron Sauer, před rokem 1720 hrabě Marzinic, pak Kašpar Groy z Geyselberku a Fildensteinu, Matěj Ondřej Hartman z Klarsteina na Budenicích, Kryštof z Lichtensteina, František Mikuláš z Klebelsberka a konečně Matyáš Václav hrabě Defours.

Vdova hraběnka Polexina Defours prodala pak Mšené v roce 1745 knížeti Oldřichu Kinskému. Týž Oldřich nabízí panství knížeti Karlu z Dietrichsteina r. 1750 ku koupi, ten však nechce ani zdarma spustlou osadu převzíti. Kinští potom v r. 1796 založili na panství mšenském lázně.

Poněvadž dvůr nic nevynášel prodali Kinští Mšené v roce 1866 německo-židovské společnosti (baron Mautner a bankéř Emanuel Brandeis) od níž jej koupil r. 1873 pověstný spolek Chabrus. V roce 1878 byl dvůr prodán pražskému staviteli Alfrédu Kirpalovi, který přestavěl starou tvrz v pěkný zámeček. Tvrz stávala od pradávna, byla ale za Jana Zbyňka Zajíce koncem 16. století přestavěna.

-

-

Léčebné prostředky

Léčení pohybového aparátu v Lázních Mšené vychází z více jak 200 leté tradice, která byla založena na aplikaci slatiny a přírodní minerální vody. Terapeutické spektrum tvoří celá škála balneologických a rehabilitačních procedur a metod. Hlavní důraz je kladen na použití přírodního léčebného zdroje - slatiny a na pohybovou terapii.
Léčebnými prostředky jsou především

* slatinné zábaly
* vodní koupele přísadové
* perličkové koupele
* podvodní masáže
* elektroléčba
* parafinové zábaly
* klasické masáže
* skotské střiky
* rehabilitace, léčebný tělocvik
* kryoterapie
* reflexní terapie
* plynové injekce
* a v neposlední řadě i speciální nabídka léčebných procedur.

Wellness centrum

Chcete změnit svůj životní styl?
Chcete odbourávat stres a nervozitu?
Toužíte relaxovat?
Navštivte naše wellness centrum!

Dopřejte si chvíle pohody a odpočinku, relaxaci pro Vaše tělo i mysl. V našem wellness centru Vám nabízíme regeneraci „od hlavy až k patě“.

V pohodlí sauny, solária, relaxačních procedur a kosmetických služeb se nechte hýčkat po celý den. V příjemném prostředí si odpočinete při klasické či aroma masáži, v posilovně si dáte do těla. Parafinové zábaly zase pomáhají od neduhů moderní doby. Během pobyty ve wellnessu vám chvíle odpočinku zpříjemní personál občerstvením i nápoji. Z široké nabídky si jistě vyberete i přírodní kosmetiku.

Nechte se unést a vstupte do světa duševní i tělesné harmonie, do světa krásy, vůní a relaxace, tedy do světa nazývaného magickým slovem WELLNESS.
Ve wellness centru na Vás čeká:

* sauna
* solárium
* masáže
* kadeřnictví
* pedikura
* manikura
* kosmetika
* posilovna

Doplňkové služby pedikury, manikury, kadeřnictví a kosmetiky je lepší objednat telefonicky předem přímo při objednávání pobytu. Vzhledem k vytíženosti těchto služeb se může stát, že při příjezdu budou již obsazeny. Děkujeme za pochopení.

Objednávky vybraných wellness procedur si můžete rezervovat přímo v lázeňském wellnessu, popř. na lázeňské wellness lince na telefonním čísle +420 416 866 008.

Dárkové poukázky

Nevíte jak potěšit Vaše příbuzné a blízké?

Nevíte čím je obdarovat k narozeninám, pod stromeček, k svatbě, jubileu?
Chcete si udělat radost?
Nestíháte?
Nemáte čas vymýšlet netradiční dárky?

Máme pro Vás ideální typ na dárek!
Darujte radost, odpočinek a relaxaci a vyberte si jeden
z našich pobytů nebo darujte lázeňský pobyt ušitý na míru.

Pokud si nevíte rady, rádi Vám poradíme s volbou vhodných procedur, ubytováním ale i s volným časem a dopravou.
NEMUSÍTE SE O NIC STARAT,
NECHTE TO NA NÁS A ZAVOLEJTE!

Telefonní spojení na recepci a přijímací kancelář lázní
+420 416 866 007
+420 416 865 202, 203

--

Tradiční balneo procedury
Perličková koupel

Koupel je zdůrazněným mechanickým účinem, kdy dochází k jemnému dráždění s následným zklidněním a celkovou relaxací. Ze dna vany jemně probublává stlačený vzduch, bublinky stoupají k povrchu a působí jemně masážně. Po koupeli se aplikuje suchý zábal ke zklidnění.
Indikace – nespavost, neurologické nemoci, vozomotorická a klimakterická neuróza, nemoci pohybového aparátu.
Kontraindikace – krvácivé stavy, kožní hnisavé a plísňové afekce, horečnaté, infekční, akutní zánětlivé choroby.
Skotské střiky

Střídavá, silně stimulující procedura, provádí se vodním paprskem z trysky pod tlakem ve vzdálenosti 3-5 m, začíná se teplým střikem o teplotě 38-42ºC po dobu 30 sekund, následuje studený střik o teplotě 16-18ºC po dobu 5-10 sekund. Střídání se provádí několikrát a končí studenou vodou.
Indikace – úprava vegetativních a hormonálních poruch, zvyšování odolnosti, včetně psychické
Kontraindikace – neurastenie
Reflexní terapie ploskou nohy

Na plosce chodidla je tzv. mikrosystém, tzn. že zde máme zobrazeno celé lidské tělo v absolutní podobnosti. Pokud v těle dojde k nějakým změnám, všechny se projeví na odpovídajícím místě chodidla. Tyto změny se projevují bolestí v tom daném místě a změnou citlivosti. Toto platí i obráceně. Pokud najdeme změnu na chodidle, můžeme dle toho usoudit, jaký problém v těle pacienta je třeba řešit. Této metodě říkáme reflexologie. Při reflexologii chodidla pacient leží, musí být uvolnění, v klidu, podle předem určeného postupu terapeut propracuje celé chodidlo z obou stran. Po terapii by měl pacient cítit úlevu nejen fyzickou, ale měl by být i psychicky uklidněn a uvolněn
Indikace – poruchy spánku, zácpy, průjmy, bolesti zad, hlavy, migrény, otoky, nachlazení, chřipky.
Kontraindikace – těhotenství, zánětlivé reakce nohou, diabetes, nádory na nohou.
Klasická masáž

Je řada mechanických podnětů, které se provádějí na těle nemocného s léčebným účelem, při kterém dochází k odstranění povrchové a vrstvy kůže. Při klasické masáži se zvyšuje sekrece potních žláz, dochází k prokrvení, zlepšuje se svalová činnost, v neposlední řadě se snižuje bolestivost.
Indikace – Poúrazové a pooperační stavy, chronické choroby dýchacích cest, chronické revmatické choroby, stavy po fyzickém vyčerpání a svalové únavě, choroby krevního oběhu a cév, funkční nervové poruchy, rekonvalescence po těžkých chorobách.
Kontraindikace – hořečnaté, infekční a akutně zánětlivé stavy, krvácivé stavy, pokročilá osteoporóza, kožní afekce, u chorob dutiny břišní (průjmy, krvácení do trávicího ústrojí, nevyprázdnění močový měchýř, gravidita, menzes.
Baňkové masáže

Přinášejí velkou úlevu při napětí v oblasti páteře, způsobené narušením funkce vnitřních orgánů. Působí nepřímo přes jednotlivé reflexní zóny na příslušné orgány, odstraňuje škodlivé látky z tělních tekutin a prokrvují tkáně. Baňkami masírujeme dané místo nebo baňky přiložíme dle potíží.
Indikace: při bolestech páteře, onemocnění dýchacích cest, při poruchách krevního tlaku, v případě otoků, zánětů kloubů a při revmatických potížích.
Kontraindikace: celková infekce, horečka, krvácivé stavy, popáleniny, křečové žíly, těhotenství, menstruace.
Reflexní (segmentová) masáž

Jedná se o manuální léčebný zásah na povrchu těla, aplikovaný v místech druhotných, onemocněním reflexně vyvolaných změn. Současně ovlivňuje reflexní změny v kůži, podkoží, na fascii, ve valu, na periostu, postních plocha. Charakteristickým rysem je dráždění nervových zakončení v kožní tkáni, vazivu a svalech. Hmaty se provádějí prsty a palcem ruky bez předchozí úpravy pokožky. Postup a sled hmatů má svůj přesně vymezený systém, provádí se na ležícím nebo stojícím pacientovi.
Indikace – onemocnění vnitřních ústrojů, při kterých nacházíme typické reflexní změny, cévní choroby, chronické revmatické choroby páteře a kloubů, poúrazové a pooperační stavy.
Kontraindikace – akutní záněty, horečnatá a infekční onemocnění, stavy vyžadující absolutní klid na lůžku, při resekci žeber u pneumotoraxu.
Uhličitá koupel

Řadí se mezi hypotermické lázně. Saturovaná voda se smíchá s přiměřeným množstvím teplé až horké vody, aby byla dosažena požadovaná výsledná teplota koupele. Uhličitá koupel má větší účinnost při nižší teplotě vody, proto teplota vody postupně klesá. Po koupeli se pacient osprchuje a dle diagnózy může odpočívat v suchém zábalu. Dochází k výraznému prokrvení kůže, poklesu krevního tlaku a klesá citlivost receptorů pro chlad, stoupá citlivost receptorů tepla.
Indikace - poruchy periferního prokrvení, chlopenní vady, poruchy prokrvení CNS, špatně se hojící rány, zánětlivá revmatická onemocnění
Kontraindikace - všechna dekompresovaná kardiovaskulární onemocnění, tachyarytmie, anémie, TBC, horečnaté stavy, epilepsie, hysterie, kolapsové stavy, ekzémy, respirační insuficience
Podvodní masáž

Řadí se mezi koupele se zdůrazněným mechanickým účinkem. Ve velkých vanách se ve vzdálenosti 10-15 cm od těla aplikuje vodným proudem. Při podvodní masáži se zásadně vyhýbáme oblasti ňader, srdce a genitálií.
Indikace - stavy po úrazech svalů a kloubů, stavy po polyomielitidě, svalové atropie, lumboischiadický syndrom, artrózy, myalgie, otoky, lym. městnání
Kontraindikace - nádory kůže a podkoží, akutní záněty, poruchy kardiovaskulárního aparátu, hypertenze, onemocnění ledvin, varixy, stavy po tromboflebiditách, horečnaté stavy
Peloidní zábaly

Peloidy jsou látky, které vznikly v přírodě geologickými procesy, k léčebným účelům jsou užívané v rozmělněném stavu ve směsi s vodou.
Indikace - choroby pohybového aparátu, choroby dýchacích cest, choroby oběhové, choroby trávicího ústrojí, urologické, metabolické, nervové a gynekologické
Kontraindikace - srdeční insufience, akutní záněty v malém pánví, žaludeční a duod. vředy, TBC, maligní tumory, gravidita
Solux

Řadí se k umělým zdrojům infračerveného záření. Tepelné vlákno je rozžhaveno na teplotu 2200-2700 ºC.
Indikace - artrózy, chronické artritidy, bursitidy, tendovaginitidy, epikondilitidy, lumbágo, myalgie, vertebrogenní bolestivé syndromy, sinusitidy, zánětlivá kožní onemocnění, spasmy hladkého svalstva
Kontraindikace - fotoalergie, krvácivé stavy, TBC, srdeční nedostatečnost, všechny akutní stavy, hypertenze, celková arterioskleroza, maligní tumory
Parafínové zábaly

Parafín se řadí mezi tepelné procedury. Při teplotě 55 ºC se rozpouští a spolu s 5-10% parafínového oleje se přikládá na dané místo. Nanesený parafín se přikrývá igelitem a froté ručníkem.
Indikace - chronická revmatoidní artritida, další revmatická onemocnění
Kontraindikace - fotoalergie, krvácivé stavy, TBC, srdeční nedostatečnost, všechny akutní stavy, hypertenze, celková arterioskleroza, maligní tumory
Kryoterapie

Chladová terapie, při které se tělu odebírá teplo. Používá se v lokální formě. Při kryoterapii dochází k utlumení bolesti, lokálnímu zvýšení prokrvení, tlumení zánětu, ovlivnění hormonálního systému, zpomalení vodivosti nervů
Indikace - chronická zánětlivá onemocnění kloubů, revmatická onemocnění měkkých částí, zmírnění spasticit u spastických paréz, po čerstvých distorzích, po luxacích, frakturách, při svalových křečích
Kontraindikace - poruchy srdečního rytmu, těžké selhávání srdce, chladová alergie, poruchy periferního prokrvení
Léčebná tělesná výchova (LTV)

Je zaměřena přímo na pohybovou funkci.
Nejvýznamněji se uplatňuje v boji proti bolesti v pohybové soustavě, ale až po ustoupení bolesti.
Snažíme se co nejvíce rozložit váhu těla na větší plochu – toho dosáhneme cvičením vleže, na čtyřech nebo ve vodě. Tento typ cvičení nezatěžuje kosti, klouby, páteř, voda klade odpor ve všech směrech.
Indikace- chybné dýchání, svalová dysbalance, recidivy chybného motorického stereotypu
Kontraindikace - horečnaté stavy, těžká onemocnění srdce
Mobilizace

Podstatou jsou opakované pohyby bez prudkého nárazu. Mobilizace slouží k úplnému uvolnění blokády nebo k jejímu zmírnění před manipulací.
Indikace- funkční onemocnění pohybového aparátu, reflexní změny, blokády, obnovení pohyblivosti
Kontraindikace - fraktury, ankylózy, hypermobilita
Plynové injekce

Podkožní aplikace oxidu uhličitého. Při jednom sezení se podává nejvýše 6 vpichů. Při aplikaci a těsně po ní může být nepříjemný až mírně bolestivý pocit a tlak v místě vpichu. Injekce se používají proti bolesti, pro zlepšení prokrvení a výživy tkání a uvolnění stažených svalů.
Indikace - bolestivé stavy páteře a kloubů, IICHS, stavy po IM, ICHDK, varixy DK, poruchy prokrvení a inervace
Kontraindikace - lokální zánět kůže, krvácivé stavy, strach z injekčních vpichů
Ultrazvuk

Je mechanické vlnění v kmitočtovém rozsahu vyšším než 20 kHz.
Indikace - stavy po kontuzích, distorzích, luxacích, ischias, ischialgie, artrózy, spondylózy, periarthritis humeroscapularis, amputační bolesti, varixy, chronická obstipace, morbus Bechtěrev, Sudeckův syndrom,
Kontraindikace - krvácivé stavy, epifýzy rostoucích kostí, gonády, oči, mozek, srdce, periferní nervy ležící na kosti pod povrchem, kostěné výstupky, oběhová nedostatečnost, tumory, kardiovaskulární choroby, akutní zánětlivé choroby, cévní a krevní choroby, TBC, aplikace ne endokrinní žlázy, dlahy, endoprotézy
Magnetoterapie

Pro terapeutické účely využívá obecné účinky elekromagnetického pole. Základní vlastnosti magnetickéhop oje jdou sány především intenzitou a indikcí. Dle frekvence je magnetoterapie dělana na nízkofrekvenční a vysokofrekvenční. Aplikuje se nízkofrekvenční formou plochých a prstencových aplikátorů různé velikosti.
Indikace - fraktury, paklouvy, degeneratická a závnětlivá onemocnění, záněty, funkční poruchy pohybového systému
Kontraindikace - kardiostimulátory, těhotenství, krvácivé stav, TBC, mikózy, hypotonie, onemocnění ledvin
Plavání

Je ideální sport pro zdravé tělo, ale i pro bolavá záda a zároveň relaxací pro duši. Máte možnost využití bazénu s protiproudem, v letním období pak místní koupaliště.
Léčebné procházky

Nejen v příjemném prostředí lázeňského parku po vybraných označených trasách s různým stupněm namáhavosti. Procházky doporučované lékařem je možné absolvovat samostatně nebo se zdravotním pracovníkem (fyzioterapeutem)
Elektroléčba

Je kombinovaná terapie skládající se ze dvou částí, a to ULTRAZVUK + TENS, současná aplikace dvou druhů energie, aplikace jedné elektrody (TENS) + UZ hlavice. Elektroléčba má cílený, analgetický účinek na uvedené reflexní změny.
Indikace - myalgie – reflexní, ponámahové, posttraumatické stavy – zklidnění, odlehčení
Kontraindikace - algodystrofie, krvácivé stavy, horečnaté stavy, kožní afekty
Vakuová jednotka

Jednotka pracuje na bázi podtlaku. Vyvolaným vakuem je do miskovitých elektrod vtažena a následně uvolněna kůže a podkoží, čímž vzniká kožní řasa. Dochází k jemnému dráždění nervových zakončení.
Indikace - reflexní a trofické změny v kůži, podkoží, lymfedem, posttraumatické stavy spojené s chronickými otoky
Kontraindikace - varisy, tromboflebidy, trombózy, gangrény, hnisavé infekce, akutní otevřené rány, edémy kardiálního původu
Diadynamické proudy

Aplikace nízkofrekvenčních sinusových nomofázických proudů s dvěma elektrodami.
Při správně indikované a provedené proceduře může dojít po první aplikace ke zhoršení obtíží, při třetím sezení již pacient musí cítit zřetelnou úlevu.
Indikace - svalové reflexní změny, stavy po kontuzích, distorzích, akutní bolesti pohybového aparátu – artrózy
Kontraindikace - krvácivé stavy, kožní defekty, horečnaté stavy, výskyt kovových předmětů – dlahy, endoprotézy
Interferenční proudy

Jedná se o dvoukruhovou aplikaci čtyřmi elektrodami, elektrody musí být přiložené tak, aby se okruhy křížily právě v cílové tkáni. Při správně indikované a provedené proceduře může dojít po první aplikaci ke zhoršení obtíží, při třetím sezení již pacient musí cítit zřetelnou úlevu.
Indikace - chronické bolesti pohybového aparátu
Kontraindikace - funkční a organické poruchy v akutním stavu, zánětlivá hnisavá onemocnění, záněty žil, TBC, krvácivé stavy, roztroušená skleróza mozkomíšní, M. Parkinson
Träbertovy proudy

Monofázický, pravoúhlý, pulsní proud, délka impulsu je 2 mikrosekund, pauza 5 mikrosekund.
Indikace - bolesti hlavy, šíje, poruchy prokrvení HKK, lumbalgie, poruchy prokrvení DKK
Kontraindikace - krvácivé stavy, horečnaté stavy, hnisavé afekty
Tens (Transkutánní elektroneurostimulace) proudy
Bifázický proud, délka impulsu trvá 10-750 mikrosekund
Indikace - úporné, intenzivní bolesti (páteře, hlavy, poúrazové), úporné svědění – při hojících se popáleninách
Kontraindikace - kardiostimulátor, zánětlivá onemocnění, gravidita, průběh karotid, oblast srdcí, očí

Co léčíme

* nemoci pohybového ústrojí
* záněty nervů
* pooperační stavy
* funkční onemocnění páteře
* kořenové syndromy
* nemoci z povolání
* osteoporózu

a nabízíme programy zaměřené na wellness, beauty, regeneraci i relaxaci.
Indikace léčené v Lázních Mšené, a. s.
Indikace Název komplexní příspěvková
VI/3 Kořenové syndromy vertebrogenního původu 21 dní 21 dní
VII/2 Bechtěrevova choroba 28 dní + 7 21 dní
VII/3 Ostatní spondartritida 28 dní + 7 21 dní
VII/6 Metabolická onemocnění s post. kloubů 21 dní 21 dní
VII/8 Bolestivé syndromy šlach. úponů 21 dní 21 dní
VII/9 Koxartróza v soustavném léčení 21 dní + 7 21 dní
VII/10 Gonartróza v soustavném léčení 21 dní + 7 21 dní
VII/11 Artrózy v ostatních lokalitách 21 dní 21 dní
VII/12 Vertebrogenní syndrom 21 dní 21 dní
VII/14 Po úrazu pohybového ústrojí, ortopedických operací, páteře 28 dní + 14 21 dní
VI/2 Polyneuropatie s par. projevy neléčíme 21 dní
VI/5 Hemiparézy a paraparézy cévního původu neléčíme 21 dní

Typy léčebných pobytů

V Lázních Mšené Vás velmi rádi uvítáme jako hosty různých možností léčebných pobytů. Mezi poskytované služby patří především komplexní lázeňská péče a příspěvková lázeňská péče, v poslední době jsou stále více žádány programy samoplátecké lázeňské péče a nadstandardní relaxační pobyty především pro firmy a skupiny.
Komplexní lázeňská péče

Návrh na lázeňskou péči vystavuje váš obvodní lékař a jako komplexní jej schvaluje revizní lékař příslušné zdravotní pojišťovny, se kterou máte smluvní vztah. Klienta (v tomto případě pacienta), oslovíme s předvoláním k nástupu již přímo z našich Lázní Mšené. Termín nástupu je smluvně závazný, úpravy jsou možné jen po předchozí domluvě a to ze závažných důvodů. Zdravotní pojišťovna vám hradí při komplexní lázeňské péči stravování formou plné penze, standardní ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, potřebná lékařská vyšetření a léčebné lázeňské procedury dle stanovené diagnózy, smluvně sjednané mezi lázněmi a zdravotní pojišťovnou. Délka pobytu je určena na léčebném návrhu a obvykle činí 21 dní. Platnost poukazu je 3 měsíce od data vystavení návrhu praktickým lékařem.

Pokud si pacient vybere z nabídky Lázní Mšené jiný druh ubytování než příslušná pojišťovna hradí dle smlouvy, popřípadě si objedná další nadstandardní služby a lázeňské procedury, zaplatí rozdíl a vícenáklady dle platného ceníku Lázní Mšené z vlastních prostředků.
Příspěvková lázeňská péče

Na základě Návrhu na lázeňskou péči od obvodního lékaře ji schvaluje jako příspěvkovou opět revizní lékař příslušné zdravotní pojišťovny. Pacient má možnost vybrat si lázeňské zařízení, dojednat si termín nástupu a požadavky na pobyt. Termín nástupu a podmínky lázeňské péče jsou opět závazné, z vážných důvodů mohou být upraveny jen po předchozí domluvě. Zdravotní pojišťovna hradí smluvně sjednaná lékařská vyšetření a lázeňské léčebné výkony dle stanovené diagnózy. Pacient si hradí ubytování v lázeňském léčebném zařízení a stravu. Délka pobytu závisí na diagnóze, obvykle činí 21 dní. Platnost poukazu je 6 měsíců od data vystavení návrhu praktickým lékařem.
Samoplátecká lázeňská péče s ubytováním / bez ubytování

Jedná se o Lázeňskou léčebnou péči, kterou si host vybírá a podmínky určuje výhradně sám. Její náklady hradí v plném rozsahu dle aktuálního ceníku Lázní Mšené. Ubytování může být pro zájemce zajištěno v jednotlivých budovách areálu Lázní Mšené a.s., host si však může tyto procedury a péči objednat také bez ubytování a na jednotlivé procedury dojíždět. Stravování je standardně poskytováno formou plné penze, alternativně je možno zvolit po dohodě polopenzi. V Lázních Mšené je možné si pro tuto komerční, pojišťovnami nehrazenou péči, objednat procedury i v odpoledních hodinách, po dohodě také o víkendech.
Lékařem vyžádaný doprovod

Doprovod vyžádaný lékařem navrhuje obvodní lékař přímo v Návrhu na lázeňskou péči pacienta a schvaluje jej zdravotní pojišťovna pacienta. Takovému doprovodu je hrazeno ubytování a stravování zdravotní pojišťovnou.
Lékařem nevyžádaný doprovod

Osoba doprovázející hosta (pacienta), která si sama hradí ubytování v lázeňském léčebném zařízení a stravování dle smluvního komerčního ceníku, stejně jako případné nadstandardní ubytovací či lázeňské služby.
Relaxační a rekondiční pobyty pro skupiny pracovníků

Lázně Mšené, v rámci modernizace provozu a služeb, nabízejí také relaxační a rekondiční pobyty a programy pro skupiny hostů, často skupiny firemních zákazníků. Tyto pobyty a programy jsou nabízeny jako kombinace ubytovacích, stravovacích a lázeňských služeb, včetně možnosti nadstandardních služeb pronájmu salonků, konferenčního sálu, tělocvičny atd. Pro skupiny je možné objednat vybrané lázeňské programy v požadovaném čase a rozsahu. Pro skupiny zaměstnanců lze financovat tyto programy mimo jiné i z fondu FKSP atp.

Nabídka wellness procedur

Bylinná koupel z Lázní Mšené

Doplňkováterapie na povzbuzení organismu, odstranění únavy, na klouby postižené artrózou, na odstranění stresu. V Lázních Mšené nabízíme mšenské koupele stimulační, regenerační, pohybovou a relaxační.
Koupel se solí z mrtvého moře

Koupelová sůl je bohatá na minerály z Mrtvého moře. Čistí a hydratuje suchou pokožku, je ale vhodná pro všechny typy pleti. Lze ji používat buď koncentrovaně, pokud je vaše plet vysušená nebo vás trápí bolavé klouby, či v menší koncentraci pro příjemnou relaxaci a osvěžení.
RITUÁL HANAKASUMI

Nový tělový rituál HANAKASUMI™ pro uvolnění těla a především mysli. Vychází z japonských tradičních rituálů, jejichž základem jsou koupele pro očistu duše i těla. Procedura je vhodná pro ženy i muže v každém věku a všechny typy pokožky, hodí se zejména pro klienty, kteří si stěžují na pocity těžkých nohou, celkovou fyzikou únavu a stres.
Celý rituál doprovází příjemná vůně třešňových květů, jež stimuluje smysly a podporuje navození hluboké relaxace.
RITUÁL TRIBAL

Nechte se zlákat a pojďte napříč vzdálenými zeměmi... Návrat na počátek světa a objevení rostlin, Afrických, Mexických a Polynéských receptů na krásu od předků, které Vám napomůžou relaxovat a
navázat zpět harmonii s přírodou…
Zapomeňte na Váš každodenní život a starosti, postaráme se o Vás… Cílem nového tělového ošetření TRIBAL je hydratovat a zjemnit pokožku celého těla, cestovat vzdálenými zeměmi a načerpat zpět ztracenou energii. Během rituálu zjemníme Vaši pokožku kávovou gomáží s Baobab olejem s prokazatelnými zklidňujícími a zjemňujícími účinky... Zahalíme Vás do hydratačního zábalu s kaktusovým voskem s neuvěřitelnou vyživující silou... Probudíme Vaše smysly masáží balzámem s Monoï z Tahitských ostrovů pomocí speciálních masážních paliček...
Calmonalová koupel
Doplňková terapie na revmatologická nezánětlivá mimokloubní onemocnění. Může dojít k přecitlivělosti na některou složku, kterými jsou vrbová kůra, kopřiva, heřmánek, máta, levandule.
Tělový peeling se solí z mrtvého moře
Peeling obsahuje sůl z Mrtvého moře, kokosový olej a vitamín E. Po jeho aplikaci bude pokožka celého těla vláčná a jemná. Při peelingu se z pokožky odstraňují odumřelé buňky, obnovuje se její struktura. Vitamin E, který je v peelingu obsažen napomáhá přirozené obnově pokožky a kokosový olej pleť hydratuje.
Manuální lymfodrenáž
Cílem lymfatické masáže je obnovení a zvýšení oběhu lymfy. Při terapii dochází k pocitu uvolnění. Lymfa (mléčná tekutina) odvádí nadbytečné tekutiny z tkání a mezibuněčných prostor.
Indikace: chronické otoky, revmatické otoky, žilní nedostatečnost, nedokrevnost při podpůrné léčbě celulitidy
Kontraindikace: vysoký krevní tlak, CM, špatná funkce štítné žlázy, rakovinný nález
Kryogenní maska na nohy
Kryogenní maska na nohy na základě alginů a řas Laminaria Digitata má dvojitý účinek. Současně modeluje postavu a řeší problém "unavených" nohou. Díky vysoké koncentraci laminarii a současně maska aktivuje krevní oběh, aktivně působí na cévy, které zpevňuje a nasycuje pokožku potřebnými minerály a mikročásticemi. Řasy aktivně působí na místní usazeniny tuku a celulitidu, přidávají pokožce pevnost, a mentol osvěžuje,uklidňuje a snižuje otoky.
Kosmetická koupel s pleťovou maskou Amoroso
Doplňková terapie k odstranění únavy po fyzické i duševní námaze. Chrání, vyživuje pokožku, zmírňuje potíže pohybového ústrojí, zpomaluje stárnutí kůže.
Slupovací tělová maska z mořského bahna
Unikátní kombinace extraktu z mořských řas a bahna z Mrtvého moře zajišťuje tělové masce vynikající účinnost. Přípravek zlepšuje oběh krve v problémových partiích a pomáhá tak bojovat s celulitidou. Navíc maska příjemně chladí a osvěžuje tělo i duši.
Zábal z mořského bahna
Díky hlubokému proniknutí tato rostlinná hliněná maska nasycuje minerály, tonizuje, zbavuje nečistot a stabilizuje rovnováhu pokožky. Zlepšuje celkový stav, absorbuje toxiny z podkožních tukových tkání, působí relaxačně a pomáhá hubnutí. Maska z mořského bahna zbavuje svalového napětí a může se využívat na léčení revmatismu.
Zábal z mořských řas
Mořské řasy jsou zázračné rostliny. Obsahují výjimečně vysoké množství minerálů, vitamínů, a aminokyselin, které jsou nenahraditelné nejen pro pokožku, ale i pro celý lidský organismus. Dodávají vše, co je potřeba pro správnou funkci látkové výměny, způsobují rychlé odbourávání škodlivých látek v těle.
Indikace – snižuje hladinu cholesterolu, podporují pevnost a hustotu kostí, pomáhají při snižování nadváhy (narušují tukové buňky), prokrvení pokožky, správná funkce látkové výměny
Kontraindikace – onemocnění štítné žlázy, popáleniny, horečka
Skořicový zábal
Používá se speciální krém na zábaly, který obsahuje aktivní látky, jakými jsou výtažky ze zázvoru, lískového oříšku a skořicový olej. Krém má dvě úlohy: zlepšit buněčný metabolismus (spalování podkožního tuku) a podpořit krevní oběh, a tak stimulovat odvod toxických látek. Proces vede k detoxikaci tkáně, kdy toxiny a odpadní látky z buněk jsou odvedeny lymfatickým systémem – to zajišťuje bandáž břicha, hýždí, dolních končetin.
Indikace – zlepšení buněčného mechanizmu, podpoření krevního oběhu – odvod toxických látek
Kontraindikace- akutní nebezpečí tromboembolie, těhotenství, mokvající dermatózy, ledvinová nedostatečnost

Terapie SU JOK

Su Jok terapie využívá podobnosti ruky a nohy k celému tělu člověka (holografie). Princip léčby přes body podobnosti spočívá ve stimulaci potřebných bodů, souvisejících s léčeným onemocněním. Při problémech (onemocněních) je nutno najít příslušný patologický bod, který je bolestivý, signalizuje poruchu a ošetřit jej. Analýzou pozice a stavu bodu podobnosti lze diagnostikovat a léčit související problémy.

Tibetská masáž

Tato masáž se provádí nahřátými měšci s himalájskou solí a magnetickými kamínky, které udržují teplo. Kombinace mandlového a éterického oleje navodí dokonalý pocit relaxace. Svými účinky je tato masáž vhodná, jako regenerační i relaxační procedura, neboť zde dochází k dokonalému promasírování zatuhlého svalstva a zároveň k prokrvení a prohřátí organismu.

Křišťálová masáž

Provádí se dvěma masážními tyčinkami z křišťálů které se přikládají na akupresurní body. Masážní tyčinky se používají s drenážním efektem, aby se docílilo detoxikace. Ošetření s křišťály dodá pokožce novou energii, navrací pokožce rovnováhu, čistí a odstraňuje blokády, které narušují volný tok energie.

Masáž bylinnými razítky

Jedná se o celotělovou procedůru, kde se používají bylinné pytlíčky, léčivé oleje a speciální uvolňující masážní hmaty. Tato masáž tvoří souhru speciální indické olejové masáže s propracováním energetických drah bylinnými pytlíčky. Dojde přitom k uvolnění , harmonizaci a detoxikaci těla. Dle určené indikace se používají směsi bylin. Pomocí teplého oleje a techniky bylinné pytlíčkové masáže se uvolní do kůže aromatické látky a léčivé esence.

Čakrová masáž polodrahokamy

Při masáži se svaly zad i šíje uvolní díky klouzavým tlakovým hmatům, ale také díky pasivním protahovacím hmatům. Čakry se stimulují, propojí a tím dojde k celkové harmonizaci a rovnováze. Součástí této masáže je i akupresura a lymfatické vyprázdnění zad a šíje. Hmaty jsou pomalé a díky speciálním olejům je masáž velmi uvolňující a relaxační.

Masáž mušlemi

Tato masáž má blahodárné účinky. Celé tělo se masíruje pravými velkými a malými mušlemi a a teplým mandlovým olejem. Kombinace všech přípravků představuje jedinečný způsob jak se starat o tělo, mysl a duši. Masáž mušlemi Vám přinese exotický zážitek, který přenese tělo i mysl do světa Dálného východu.

Šátková masáž

Masáž prováděna formou lehkého strečinku celého těla pomocí šátků při které dochází k protažení svalů horních a dolních končetin a dále zádových,hrudních i břišních svalů.

Syrovátkový zábal

Syrovátka je získávána z nejlepšího alpského mléka. Obsahuje mléčný cukr, bílkoviny, minerální látky a vitamíny, vyživuje pokožku celého těla a napomáhá k její regeneraci.

Vulkanpack

Termoterapie. Zábal obsahuje tři různé druhy minerálů které uvolňuje blahodárnou, vysokou teplotu z minerálu přímo na pokožku.

Zábal - včelí vosk

Výjimečné voskové zábaly s propolisem.Tepelný zábal z přírodního vosku kde působí jemné teplo kombinované s aromatickou vůní. O regeneraci a vitalizaci pokožky se starají cenné přírodní vosky, pryskyřice, vitamíny, stopové prvky, oleje a enzymy obsažené v propolisu. Zábal obsahuje vitamín A, který podporuje regeneraci buněk, je požíván při vysušené pokožce a po hřejivé aplikaci zábalu zanechá pokožku hedvábně jemnou a vláčnou. připravené k okamžitému uvolňování příjemného tepla díky vnitřnímu povrchu z hedvábí.

Květinová koupel

Květinová koupel je speciální bylinná koupel s obsahem éterických olejů a rostlinných extraktů. Relaxační účinky zvyšují čerstvé květy a silice. Účinky jsou hlavně relaxační a uvolňující. Po koupeli se klient zpravidla nesprchuje ani neotírá, následuje relaxace v suchém zábalu.
Medová masáž
Hlavním efektem masáže je vytahování škodlivin z kůže a těla. Na tělo se nanese malé množství medu, které se rozetře a pohybem dlaní se využívá energie podtlaku. Pod tlakem se z kůže a svalů začnou vytahovat škodlivé látky. Ve finální části se z medu stane pěna, která se zabarví až do hnědočerné barvy.
Indikace: je velmi široká při cévních onemocněních, při poruchách slinivky, při střevních a žaludečních potížích, při jaterní nemoci, v případě slabosti ledvin, revmatických onemocněních svalů a kloubů, artróze, degenerativních onemocněních nebo při poruchách spánku.
Čínská tlaková masáž
Je považována za rovnocennou ostatním technikám léčby, na rozdíl od evropské masáže (klasické či reflexní), která je chápána jen jako doplňkový rehabilitační a relaxační prostředek. Řídí se teorií čínské medicíny, zdůrazňuje celistvost organizmu. Tlakové masáže bodů a meridiánů (drah) kladou důraz na léčení choroby, oceníme zde snížení spotřeby léků a u lehkých onemocnění rychlost okamžitého účinku. Používá se několik technik – tlačení, hnětení, řasení, tření a vryp.
Indikace: při bolestech hlavy, migrénách, při nespavosti, vysokém tlaku, při problémech s dýcháním, zažíváním, při parézách, na otoky končetin a bolesti kloubů.
Kontraindikace: při těhotenství, vysokém krevním tlaku, zánětech žil, křečových žilách, při bolestech selhání srdce.
Anticelulitidová ozónová masáž
Jemná masáž a vtírání aktivního ozónu. Poté se dává zábal, který zasahuje břicho, hýždě a dolní končetiny v oblasti stehen. Ozón je látka, která má výrazně stimulační účinek na všechny buňky lidského těla, z mnoha účinků které má nás zajímá zejména jeho účinek na kůži a potlačení a prevence celulitidy.
Indikace – rozrušování tukové tkáně, strií, stimulace hlubokých svalových skupin, stimulace krevních a lymfatických cév.
Kontraindikace – těhotenství, kožní choroby.
Thajská masáž
Tato masážní technika je stará více než 2 500 let. Jde o masáž celého těla, která má léčebný účinek na celkovou fyzickou a psychickou rovnováhu. Dochází k odbourávání svalových spazmů či blokád a vyvážení rovnováhy organismu. Rytmickými houpavými pohyby se postupně dostáváme do hlubokých tkání a pomocí akupresurních bodů je propracujeme.
Indikace: při chronických bolestech zad, na zkrácené svalové struktury, při celkovém oslabení.
Kontraindikace – těhotenství, nádory, akutní onemocnění.
Slupovací maska Latte Macchiato
Inovativní sloupávací maska pro intenzivní kúru proti celulitidě s nádhernou vůní kávy Latte Macchiato.
Kryogenní maska na nohy
Kryogenní maska na nohy na základě alginů a řas Laminaria Digitata má dvojitý účinek. Současně modeluje postavu a řeší problém "unavených" nohou. Díky vysoké koncentraci laminarii a současně maska aktivuje krevní oběh, aktivně působí na cévy, které zpevňuje a nasycuje pokožku potřebnými minerály a mikročásticemi. Řasy aktivně působí na místní usazeniny tuku a celulitidu, přidávají pokožce pevnost, a mentol osvěžuje,uklidňuje a snižuje otoky.
Havajská masáž lávovými kameny
Masáž, která svými relaxačními a terapeutickými účinky patří mezi nejoblíbenější způsoby odpočinku. Vychází z velice jemných a plynulých technik pocházejících z havajských ostrovů. Při masáží se využívá nejen prstů a dlaní maséra, ale i předloktí a loktů. Základy této terapie spočívají na použití speciálních havajských technik, které svou rytmikou, ve spojení s horkými kameny mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Speciální exotická aromaterapie umocňuje pocit klidu a pohody.
Vířivá lázeň
Řadí se mezi koupele se zdůrazněným mechanickým účinkem. Voda se víří pomocí vodní turbíny, teplotu vody určuje lékař dle diagnózy. Lázeň lokálně zvyšuje prokrvení končetin.
Indikace - stavy po operacích či úrazech pohybového systému, svalové atrofie, periferní parézy, trofické změny končetin
Kontraindikace - akutní záněty, krvácivé a horečnaté stavy, hypertenze, poruchy kardiovaskulárního aparátu, stavy po IM


nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled