logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Středa (30.04.2025)
SVÁTEK: Blahoslav
ZÍTRA: Svátek práce

*** Levné ubytování Kadaň - Ubytovna Kadaň - Ubytování pro firmy Kadaň

Telefon: 777291194, 776666428
Webové stránky: www.ubytovanikadan.webmium.com
Typ: OBCHODY-SLUŽBY KADAŃSKO
Oblast: Severní čechy
Město: Kadaň
Adresa: Dvořákova 1125 Kadaň 432 01
Cena: dle ceníku nebo dohodou
GPS: 50.3812892N, 13.2689294E

Zobrazit na mapě

 - Ubytovna Kadaň

Ubytování pro firmy Kadaň - Malhausová Kadaň

-

Libuše Malhausová

-

Levné ubytování Kadaň

Ubytovna Kadaň - Malhausová

-

Dvořákova 1125 Kadaň 432 01

Tel.:777291194, 776666428

http://www.ubytovanikadan.webmium.com

e-mail: NaknaD@seznam.cz

GPS:50.3812892N, 13.2689294E

FACEBOOK Levné ubytování Kadaň

-

Nabízíme levné ubytování v blízkosti centra královského města Kadaně.

Jedná se o ubytování v bytových jednotkách 2+1 s vlastním sociálním zařízením a vybavenou kuchyní včetně lednice.

Ubytovací kapacita pokojů je dvě,tři a čtyři lůžka. Pokoje jsou vybaveny válendami s úložným prostorem,nočními stolky,šatními skříněmi,přípojkou kabelové TV a přístup k internetu (WIFI).

Úklid pokojů a společných prostor ubytovny se provádí každý pracovní den.

Ubytovna prošla rekonstrukcí v roce 2012.

-

Rozbor

50 lůžek

8 bytů 1+2 /wc, koupelna, kuchyňka, TV, WIFI

Pokoje 2-3-4 lůžkové

-

Orientační ceník pro rok 2015

1 - 5 nocí 200,- Kč   1noc/1 lůžko

6 - 14 nocí  170,- Kč  1noc/1 lůžko

15 nocí a více 150,- Kč 1noc/1 lůžko

-

Náhled stránek

http://www.ubytovanikadan.webmium.com

-
-

Nejbližší akce ve městě Kadaňi

30. 5.
Kadaň, Krušné hory a Podkrušnohoří
18. 7.
Kadaň, Krušné hory a Podkrušnohoří
29. 8.
Kadaň, Krušné hory a Podkrušnohoří
-
Kadaň (německy Kaaden, lat. Civitas Cadanensis), někdejší královské město ležící jihozápadně od Chomutova na levém břehu řeky Ohře, důležité kulturní a turistické centrum severozápadních Čech

Památky a turistické zajímavosti

Hrad Kadaň, založen kolem roku 1260 - Je připomínán již v roce 1289. Vznikl jako přemyslovský hrad se čtyřkřídlovou dispozicí, s obytným palácem nad řekou. Sloužil jako sídlo královského purkrabího - správce kadaňského kraje. Byl přestavován v polovině 15. století. Po jeho poboření v třicetiletých válkách v roce 1750 ho povolila Marie Terezie přestavět na kasárna. Hrad je v současnosti staticky zajištěn, má novou střechu a fasádu. Východní křídlo je využíváno pro městskou knihovnu s internetovou kavárnou a obřadní síň. Od září 2000je v provozu galerie Josefa Lieslera. V další části hradu je umístěn dům s pečovatelskou službou.

Františkánský klášter 14 svatých Pomocníků - I když není zahrnut do souvislého území městské památkové rezervace, přesto stojí v čele všech kadaňských památek. Počátky kláštera jako nejstaršího poutního místa 14 svatých pomocníků v českých zemích jsou opředeny legendou. Kdysi prý na jeho místě stálo městské popraviště, na němž měl být oběšen jakýsi šlechtic, jenž se spikl proti panovníkovi. Když jej odváděli na popravu, litoval svého činu a prosil skze svaté pomocníky, své patrony, Boha o odpuštění. Nejen, že ho dosáhl, ale zázrakem byl také zachován při životě. Visel na šibenici tři dni a tři noci, ale nezemřel. V reakci na takový zázrak jej kadanští radní osvobodili, nařídili přeložit popraviště na opačný konec města a na místě zázraku vystavěli kapli Čtrnácti sv. pomocníků.

Kostel Stětí svatého Jana Křtitele - Nejstarší částí královského města Kadaně je Špitálské předměstí, jehož srdcem je starobylý kostelík Stětí sv.Jana Křtitele. Archeologocký výzkum potvrdil, že byl vybudován někdy v poslední čtvrtině 12. století. Dodnes zachované románské zdivo a především neobvyklý pravoúhlý presbitář kostela svědčí o kulturním vlivu blízkých Frank. Počátky chrámu jsou úzce spjaty s rytířským řádem johanitů, jenž roku 1186 obdržel od knížete Fridricha vlastnická práva k trhovému městečku Kadani. Johanité zřídili u kostela špitál, který dal později pojmenování celé okolní městské čtvrti.

V květnu 1999 bylo ve sklepích kláštera otevřeno Městské muzeum, kde je umístěna v I. okruhu expozice mineralogie, geologie a archeologie. II. okruh byl otevřen v roce 2004 a zde můžete shlédnout kostel a prostory kláštera, expozici o životě v klášteře, liturgii a o kultu Čtrnácti sv. Pomocníků. Poslední III. okruh je od roku 2005 a zde najdete pohledy do minulosti Kadaně.

Rozhledna na Svatém vrchu v Kadani - Objekt rozhledny se nachází na vrcholu Svatého kopce nad městem Kadaní v nadmořské výšce 390 m.n.m. Původní rozhledna byla vystavěna na přelomu 19. a 20. století a v šedesátých letech minulého století byla zničena požárem. Vzhledem k tomu, že nyní je Svatý kopec zalesněn, je nová vyhlídková plošina vyvýšena 9 m nad původní podlahou. Tato plošina je přístupná točivým ocelovým schodištěm vedeným vnitřkem ocelové konstrukce. Z původní rozhledny zůstal dochován kamenný sokl, vstupní schodiště a betonové sloupy. Celková výška rozhledny je 16 m od terénu.

Původní gotická radnice pocházela z 1. poloviny 14. století. Z této doby se zachovala svérázná radniční věž. Na čtyřech mohutných pilířích byla sklenuta do lomeného oblouku předsíň do radnice. Na předsíni byla vybudována arkýřová kaple s gotickými okny. Vrchol věže je korunován ochozem s osmibokou, až do vrcholu vyzděnou helmou, posázenou na stranách kraby. Věž je vysoká 53,7 m. Radniční věž stavěl kameník Petr Hündt, jenž se na věž kamenicky podepsal soškou psa, kterou zasadil do zdi pod ochozem.

Kostel Povýšení sv. Kříže je trojlodní chrámová stavba se dvěma věžemi a přestavěnou gotickou předsíní. Věže i chrámová loď s polygonálním presbytářem jsou ve zdivu gotické, v předsíni kroužená klenba, asi od mistra Jakuba Heilmanna ze Schweinfurtu z roku 1520. Kostel byl přestavěn v letech 1746 - 1755 kadaňským stavitelem K. Koschem.

A další pamětihodnosti:

Hřbitovní kostel svaté Anny
Kostel svatého Kříže na Mírovém náměstí
Kaple svatého Jana Křtitele
Hrobka baronů von Zoph
Křížová cesta k františkánskému klášteru
Socha Panny Marie
Socha svatého Floriána
Sochy svatého Jana Nepomuckého
Socha svatého Šebestiána
Socha svatého Vojtěcha na křižovatce ulic Rudé armády a Jungmanovy
Sousoší Piety
Sloup se sochou Panny Marie
Sloup se sousoším Nejsvětější Trojice na Mírovém náměstí
Kašna na náměstí
Minoritský klášter (dnes okresní archiv)
Kaplanka s kaplí svaté Kateřiny na Mírovém náměstí
Děkanství na Mírovém náměstí
Vodní mlýn, barokní stavba, později klasicisticky přestavěna
Klášter alžbětinek
Dělnický dům

-

Sportovní aktivity

V okolí města i městem vede řada cyklotras a turistických tras. Cyklotrasami se můžete vydat všemi směry například k Nechranické přehradě.

Pro milovníky sportu je ve městě k dispozici:

  • nově vybudovaná cyklostezka z kadaně do Klášterce nad Ohří 
  • nově vybudovaná in-line dráha v lesoparku
  • městské koupaliště nabízí: dva bazény, nový tobogán, zrekonstruované dětské brouzdaliště, minigolf s trampolínou, hřiště na plážový volejbal a malou kopanou.
zimní a fotbalový stadion
-

Okolí a příroda

Kadaň leží uprostřed krásné přírody, což dokazují Přírodní památka Želinský meandr a Národní přírodní rezervace Úhošť neboli Stolová hora.

Přírodní památka Želinský meandr - Želinský meandr s rozlohou 174,5 ha byl vyhlášen v roce 1992 přírodní památkou. Území je chráněno geologicky a geomorfologicky. Nacházejí se zde hluboce zaříznutá údolí meandrující řeky Ohře mezi Nechranickou přehradou a obcí Želina. Na skalnatých svazích kaòonovitého údolí žije řada chráněných a ohrožených živočichů a vyskytuje se zde několik význačných druhů rostlin. Skalnaté, jen těžko přístupné svahy prorůstá stepní, lesostepní a lesní vegetace.

Národní přírodní rezervace Úhošť nebo-li stolová hora se nachází na okraji Doupovských hor kudy vede i naučná stezka. Její rozloha je 114,5 ha a nachází se mezi osadami Brodce a Pokutice na pravém břehu řeky Ohře. Tato rezervace byla vyhlášena v roce 1974 k ochraně tabulové (stolové) hory význačné geologické stavby. Na svazích jsou přirozená lesní a stepní společenstva. V uvedené lokalitě se nachází až 1000 druhů rostlin z 3000 evidovaných v české republice. Po okraji hranice NPR vede červená TZ z Pokutice do Rašovic, se kterou jde souběžně i naučná stezka.

http://www.mistopisy.cz


nahled