logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Sobota (22.06.2024)
SVÁTEK: Pavla
ZÍTRA: Zdeňka

*** Muzeum sportovních vozů 270 61 Lány

Telefon: +420 313 502 045, 313 502 333
Webové stránky: www.auto-muzeum.cz
Typ: OBCHODY-SLUŽBY RAKOVNICKO
Oblast: Rakovnicko
Město: Lány
Adresa: Muzeum sportovních vozů 270 61 Lány
Cena: dle ceníku nebo dohodou

Zobrazit na mapě

www.auto-muzeum.cz

Muzeum sportovních vozů Lány

Vítejte v muzeu sportovních vozů Lány

Muzeum sportovních vozů vzniklo rekonstrukcí bývalé samoobsluhy a přilehlého hospodářského stavení. Nachází se v obci Lány v okr. Rakovník. Pro veřejnost bylo otevřeno v říjnu 1997. Rozkládá se ve dvou podlažích a přilehlém depozitu.

K zhlédnutí je zde kolem 100 exponátů. Sbírku tvoří závodní a sportovní vozy od 20. let minulého století až po součastnost. Mezi nejstarší patří Ford "T", který byl vyroben v roce 1914. K vidění jsou také modernější okruhové a soutěžní speciály.

 

F1 JP

Velkým lákadlem jsou formulové vozy, s kterýmy startoval Tomáš Enge, např. F1 stáje Prost, F1 stáje Jordan nebo formule amer. série IRL. V areálu se nachází také příjemná restaurace a hotel. Muzeum, nedaleký Lánský zámek a krásné okolí jsou dobrým námětem pro výlet nejen pro motoristické fandy ale i rodiny s dětmi.

     Následující stránky vám přiblíží některé exponáty muzea. Výčet není kompletní, protože složení sbírky se průběžně mění. Některé vozy se po krátkém odpočinku v muzeu vrátily na delší dobu zpět na závodní tratě, jiné se během sportovní sezóny účastní různých sportovních akcí pro veterány.

 • Muzeum sportovních vozů v Lánech bylo otevřeno pro veřejnost v říjnu roku 1997.
 • V muzeu si můžete zblízka prohlédnout několik desítek unikátních sportovních a závodních vozů z historie i současnosti automobilového sportu.
 • Vystavené vozy se nacházejí ve dvou podlažích (hala 1 a 2).
 • Další vozy jsou v přilehlém depozitu (hala 3) nepřístupném veřejnosti.
 • Všechny vystavené vozy jsou plně provozuschopné.
 • Chcete-li si vyzkoušet řízení závodního vozu, můžete využít naše trenažéry.
 • Fotografování v muzeu je povoleno za příspěvek Dětské dopravní nadaci.
 • Muzeum má bezbariérový přístup.
 • V areálu muzea najdete příjemnou restauraci a hotel.
 • Všechny vystavené vozy lze zapůjčit (reklama,film,svatba...)

muz

Muzeum sportovních vozů vzniklo rekonstrukcí bývalé samoobsluhy a přilehlého hospodářského stavení. Nachází se v obci Lány v okr. Rakovník. Pro veřejnost bylo otevřeno v říjnu 1997. Rozkládá se ve dvou podlažích a přilehlém depozitu. K zhlédnutí je zde kolem 100 exponátů. Sbírku tvoří závodní a sportovní vozy od 20. let minulého století až po součastnost. Mezi nejstarší patří Ford "T", který byl vyroben v roce 1914.

K vidění jsou také modernější okruhové a soutěžní speciály . Velkým lákadlem jsou formulové vozy, s kterýmy startoval Tomáš Enge, např. F1 stáje Prost, F1 stáje Jordan nebo formule amer. série IRL. V areálu se nachází také příjemná restaurace a hotel. Muzeum, nedaleký Lánský zámek a krásné okolí jsou dobrým námětem pro výlet nejen pro motoristické fandy ale i rodiny s dětmi.

Následující stránky vám přiblíží některé exponáty muzea. Výčet není kompletní, protože složení sbírky se průběžně mění. Některé vozy se po krátkém odpočinku v muzeu vrátily na delší dobu zpět na závodní tratě, jiné se během sportovní sezóny účastní různých sportovních akcí pro veterány.

                                                                   Těšíme se na návštěvu!

 


Historie [tématické foto] Historie [tématické foto]

 

Provozní doba: DUBEN - ZÁŘÍ: úterý - neděle / 10 - 17:00 | pondělí zavřeno | ŘÍJEN - BŘEZEN: středa, sobota, neděle od 10 do 16:00
Návštěvu mimo oficiální otvírací dobu je možné domluvit na tel.: +420 313 502 045, 313 502 333

 


Lány jsou ve vzdálenosti asi 35 km západně od Prahy. Do Lán se dostanete snadno:

 • autem - z Prahy po mezinárodní silnici E48 směr Karlovy Vary, po cca 35 km odbočte z dálnice směr Lány a pokračujte asi 4 km po silnici 236 do Lán
 • autobusem - z Prahy (st. Hradčanská - metro A)
 • vlakem - ze stanice Praha - Masarykovo nádraží nebo Praha - Dejvice (st. Hradčanská - metro A) do stanice Stochov a dále pěšky asi 2 km

 

 

 

PROVOZNÍ DOBA           

DUBEN

        . pondělí, úterý : zavřeno

        . středa : 10:00 - 17:00

        . čtvrtek, pátek : zavřeno

        . sobota, neděle : 10:00 - 17:00

 

KVĚTEN - ZÁŘÍ

         . úterý-neděle: 10:00 - 17:00    (pondělí - zavřeno) 

 

ŘÍJEN

        . pondělí, úterý : ZAVŘENO

        . středa : 10:00 - 17:00

        . čtvrtek, pátek : ZAVŘENO

        . sobota, neděle : 10:00 - 17:00

 

LISTOPAD - BŘEZEN

  

         . středa , sobota , neděle : 10:00 - 16:00 

         . ostatní dny ZAVŘENO

 

                                    Ve dnech  STÁTNÍCH SVÁTKŮ muzeum otevřeno  10:00 - 17:00 

 nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled