logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Úterý (21.05.2024)
SVÁTEK: Monika
ZÍTRA: Emil

*** Pension Větrný vrch - Ostrov n o

Telefon: +420 353 612 306, 608 526 462
Webové stránky: www.vetrnyvrch.cz/penzion
Typ: OBCHODY-SLUŽBY OSTROV
Oblast: Západní čechy
Město: Ostrov
Adresa: Karlovarská 126 Ostrov 363 01
Cena: dle ceníku nebo dohodou
GPS: 50.2925872N, 12.9395608E

Zobrazit na mapě

Penzion Vštrný vrch

Ostrov

-

Pension Větrný vrch Ostrov

Karlovarská 126 Ostrov 363 01

Tel.:+420 353 612 306,  608 526 462

e-mail:cestovka@vetrnyvrch.cz

www.vetrnyvrch.cz/penzion

GPS:50.2925872N, 12.9395608E

-

Ubytování

Velké dvoulůžkové pokoje s možností přistýlek, na všech pokojích TV-Sat, rádio, telefon s přímou volbou, ústřední topení, bez soc. zařízení 

Apartmá (2 pokoje s TV-Sat, rádiem a telefonem s přímou volbou, kuchyňka včetně nádobí, lednice, soc. zařízení

Vlastní zahrada, možnost párty

Občerstvení

Možnost platby kreditními kartami

Mluvíme česky, slovensky, polsky, německy,

anglicky, italsky, rusky

Non-stop služba

-

Všechno to začalo, když můj děda Jan Klimeš byl co by nežádoucí odeslán ze Zlína do západních Čech.

Když mu nabídli domeček nebo spíše rozvalinu na Větrném vrchu, začal obnovovat původní zájezdní hostinec a autoopravnu, větrný mlýn, který byl v té době v rozvalinách a spáleništi. A tak započal novou historii našeho domu.....

Za několik let jsem dům dostala dědictvím, částečně opravený, ale přece jen .....

Podnikatelským záměrem bylo obnovit možnost ubytování mimo centrum města s dalšími službami a tak jsme postupně opravili pokoje, sociální zařízení, sklepy, vystavěli bazén, udělali pískoviště, venkovní posezení a to už byl jen kousek k jednomu z mých snů – výletní kavárničce.

Cestovní agenturu, kterou jsem měla v Karlových Varech a v Ostrově jsem přesunula do „hlavního sídla“ a tím se stal Větrný vrch.

V současné době provozujeme na Větrném vrchu penzion, kde se můžete ubytovat při své cestě po západních Čechách, při služební cestě, můžete zde ubytovat své příbuzné, Vaši návštěvu, která se Vám domů "prostě nevejde".

Provozujeme zde také již od roku 1992 cestovní agenturu a tak k nám můžete přijet, třeba s dětmi, dostanete u nás katalogy všech spolehlivých cestovních kanceláří, nemusíte je jednotlivě obíhat a vlastně na jednom místě si můžete objednat dovolenou, letenku, studijní pobyt pro sebe nebo své dítko. K našim klientům přistupujeme individuálně a tak Vám poradíme dle našich zkušeností a zkušeností našich klientů.

Ve výletní kavárničce vaříme pravou italskou kávu Lucaffé, točíme hlinecké pivo Rychtář. Ke kávičce si můžete objednat Marlenku, Tiramissu, zmrzlinový pohár.

Rádi bychom část našeho města Větrný vrch zatraktivnili všem přijíždějícím a příchozím. Právě proto se angažujeme ve výstavbě rozhledny Hraběnka na nedalekém kopci Větrný vrch.

Rozhledna Hraběnka  - Větrný vrch

Myšlenka vytvořit projekt rozhledny se zrodila již před lety. Po dlouhém  hledání inspirace a sbírání zkušeností vznikl projekt, který byl od prvních úvah do vytvoření prezentovaných vizualizací tvořen tak, aby respektoval krajinu a přilnul k danému místu, aby byl pojat jako novodobá dominanta města, byl unikátní a citlivě esteticky řešený a také aby propojil nové moderní pojetí s historickými fakty města, právě z tohoto vychází pracovní název rozhledny – Hraběnka.

Z kopce Větrný vrch, který je vzdálený zhruba 1 kilometr od města, je možné vidět rozlehlé panorama Krušných hor s vysílačem Klínovec, město Ostrov, chráněnou lokalitu Ostrovských rybníků ale i panorama Doupovských hor. Tato lokalita je výhodná z několika důvodů. Rozhledna by se tyčila přímo nad sjezdem z rychlostní silnice spojující Karlovy Vary a Ostrov, která je hlavním tahem směrem na Chomutov a Boží dar, mohla by se snadno stát vyhledávaným turistickým cílem. Zároveň je místo velmi dobře dostupné pro obyvatele města a nabízí příjemnou procházku.


V blízkosti se nachází chráněná oblast Ostrovských rybníků (velká soustava rybníků a přirozených mokřadních společenstev, prostředí vhodné pro hnízdění a migraci mnoha druhů ptactva, vyskytují se tu ve velkém počtu vzácní obojživelníci). Takovýmto lokalitám je stále více věnována pozornost a vznikají naučné stezky, které informují návštěvníky o přírodních vzácnostech. Nabízí se i propojení klášterního areálu (Posvátného okrsku), rozhledny a loveckého zámečku, který ukrývají lesy nad Ostrovem. V současné době je plánována k Větrnému vrchu cyklostezka vedoucí z města, tímto je započato oživení lokality, která je již dlouho opomíjená.

Tvar konstrukce navazuje na pojmenování rozhledny. Ladné linie nastiňují tvar ženského těla, elegance s jakou se rozhledna prezentuje připomíná šlechtičnu. Pro konstrukci byla zvolena materiálová kombinace kov-dřevo. Ocelová konstrukce s dřevěnými doplňkovými prvky je na první pohled velmi atraktivní a v řešení rozhledem poměrně originální.

Samotná konstrukce rozhledny stojí na kamenném soklu se vstupním schodištěm, který je zároveň využit jako nejnižší plošina, kterou je možné obcházet. V koši, který tvoří střední část těla konstrukce a je též zpevňujícím prvkem je umístěna střední vyhlídková plošina s ochozem. Nejvyšší a hlavní vyhlídková plošina se nachází v tzv. hlavě konstrukce.

V prezentované podobě má rozhledna 93 schodů.
Okolí věže by mělo být parkově upraveno, doplněno lavičkami a osazeno trávníky pro možnost pikniku a odpočinku za městem. Rozhledna by měla být volně přístupná. 

 Autorem loga HRABĚNKA a stejně tak jako práce na základním kameni je pan Jiří Pavlík.


nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled