logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Úterý (23.07.2024)
SVÁTEK: Libor
ZÍTRA: Kristýna

*** Pivovar a restaurace Chalupník Perštejn / nově otevřeno /

Telefon: +420 605 274 328
Webové stránky: www.pivochalupnik.cz
Typ: OBCHODY-SLUŽBY PERŠTEJN
Oblast: Severní čechy
Město: Perštejn u Klášterce nad Ohří
Adresa: Husova 47, PSČ 431 63 Perštejn
Cena: dle ceníku e-mail: info@pivochalupnik.cz

Zobrazit na mapě

 

Pivovar a restaurace Chalupník Perštejn

O pivovaru

V našem pivovaru vaříme pivo podle starých postupů, které jsou pro český typ piva tradiční.

Slavnostní zahájení 7. července 2013

 

PIVO CHALUPNÍK

je přírodní produkt, který vyrábíme pouze z místní vody, humnového sladu a chmele ze žatecké oblasti.

Nevyužíváme žádné urychlovací nebo zlevňující technologie.

Nepřidáváme žádná konzervační a stabilizační činidla, barviva nebo jiné chemické látky.

Naše pivo je nefiltrované a nepasterizované.

Jsou v něm zachovány všechny přírodní výživné látky, které mají blahodárný vliv na lidský organismus.

 

PIVOVAR

12° tmavý ležák se opět točí

12°tmavý ležák HARMONIE

Spodně kvašené pivo s minimální dobou zrání 40dní.

Tmavý ležák s hustou krémovou pěnou, harmonickou hořkostí vyvážené plné chuti

doprovázené karamelovými tóny, které jsou tvořeny směsí sladů.

Pivo pro milovníky bohaté chuti.

Obsah alkoholu min. 4,8%.

12°ležák se opět točí

Ten, kdo byl zklamaný že se vypil 12°světlý ležák, se může radovat. Premiant nám krásně dozrál v ležáckém tanku a včera byl nasudován a dán do oběhu.


Naše nová piva

11° Polotmavý ležák

Ležák jantarové barvy se středním řízem a příjemnou hořkostí.

Charakter a plnost piva dodává slad mnichovského typu.

Spodně kvašené pivo s dobou zrání 30 dní.


14,5° Polotmavé speciální pivo

"Chmelené za studena."

Silné speciální pivo silné chuti, měděné barvy s hustou krémovou pěnou.

Aroma a charakter hořkosti dodává chmel přidaný "za studena" během

zrání v ležáckém sklepě.

 

 

RESTAURACE


O restauraci

Naší restauraci najdete v krásném údolí Krušných hor v obci Perštejn.

Prostory restaurace mají industriální vzhled, mnoho prvků je zachováno z dřívější fabriky na prýmky. Budova byla z části postavena v roce 1889 a později byla dostavována do nynější velikosti.

Každý milovník přírody určitě ocení polohu restaurace. U restaurace je velká terasa, ze které je krásný výhled na Doupovské hory a Perštejn a na druhou stranu do údolí, kterému se dříve říkalo Meránské údolí.

V restauraci vaříme tradiční českou kuchyni a točíme tradiční české pivo, které si sami vaříme, pivo je nefiltrované a nepasterizované.

V naší restauraci vaříme obědy a večeře. Je zde možnost pořádat oslavy, hostiny, firemní akce atd.

Pro milovníky piva je možná prohlídka pivovaru.

Těšíme se na Vaší návštěvu.


jídelní lístek | nápojový lístekPIVO CHALUPNÍK - Perstejn, Czech Republic - Brewery, Restaurant ...PIVO CHALUPNÍK - Perstejn, Czech Republic - Brewery, Restaurant ...

Úvodní fotka

O nás a historie

 

Bývalou továrnu na prýmky nahradil PIVOVAR – RESTAURACE CHALUPNÍK

Miroslav Chalupník, podnikatel z Perštejna, se rozhodl v roce 2008 využít příležitosti a koupil budovu bývalé továrny. Z ní je dnes zbrusu nový pivovar, který ponese nejen jeho jméno, ale také tradici poctivého českého piva. Začala se tak psát nová historie nejen rodiny Chalupníků, ale také Perštejna, vesničky nacházející se v Krušných horách v údolí mezi potoky Malodolský a Hlučný. Obec, ve které žije nad tisíc obyvatel a která se stále rozrůstá, tak nově láká také milovníky zlatavého moku.


První zmínka o Perštejně souvisí s hradem, dříve nazvaným Borschenstein, který pochází z roku 1344. Jeho založení do dnešního dne není zcela objasněno, ale jako zakladatel připadá Boreš z Rýzmburka anebo jeho příbuzní Šumburkové. Dominantu obce tvoří Kostel sv. Vendelína. Stavba byla dokončena roku 1797, ale po druhé světové válce ale kostel začal chátrat. K jeho rekontrukci došlo nakonec díky Zaniklým obcím chomutovského regionu, obci Perštejn a dalším sponzorům. O historii obce si více přečtěte zde: http://www.obec-perstejn.cz/historie-obce/.


V obci se pořádá také řada společenských akcí, o které se nestará pouze zdejší obecní úřad, ale také sdružení Baráčníků v Perštejně. Mezi oblíbené události patří Fichtldechpárty, Svatováclavská jízda do vrchu nebo Perštejnský Masopust.Zajímavé akce se konají také v okolí Perštejna a v zimních měsících jistě oceníte nedaleko ležící Klínovec a Boží dar. V létě můžete navštívit koupaliště v Perštejně či aquapark v Klášterci nad Ohří. Pokud je Vaším koníčkem sjíždění řeky, neopomeňte vyzkoušet Ohři a jinak sportovně založení jedinci určitě ocení možnost cyklistiky a turistiky. Po sportovním vyžití přijde vhod odpočinek u dobře vychlazeného pivečka v pivovaru Chalupník.

Na jeho místě stál dříve hamr, který roku 1889 koupil Wenzl Weissgerber z Vejprt. Nechal jej zbourat a místo něj spolu s podnikatelem Wingsem postavil továrnu na prýmky, kterou o rok později prodal Ludwigu Breitfeldovi. Ten se s novým domem rychle sžil, továrnu vybavil parním strojem a vodní elektrárnou. Zahájil výrobu nejen nábytkových prýmek, ale také krajek, záclon, kalounů a nití z umělého hedvábí a bavlny. Práci tam tenkrát našlo asi 40 lidí. Z jednatele továrny se Breitfeld vypracoval na bohatého soukromníka a dokonce na starostu Perštejna v letech 1908 – 1918.


V průběhu první světové války došlo k obrovskému poklesu výroby, a když Breitfeld v roce 1920 zemřel, nastoupil do vedení jeho syn. Ten spolu s Breitfeldovým zetěm obnovil výrobu a zaměstnal 120 lidí. Po roce 1945 Breitfeldova rodina opustila Perštejn a do továrny byl dosazen národní správce. O rok později začala fabrice hrozit likvidace. Kolem roku 1950 ale Breitfeldova továrna získala nového majitele, výrobní družstvo Vkus Teplice, které se zabývalo šitím spacích pytlů.

Továrna byla opět na prodej v roce 2008, kdy ji koupil místní podnikatel Miroslav Chalupník, který si splnil svůj sen. Jako milovník zlatavého moku se zde rozhodl vybudovat na vlastní náklady pivovar, který ponese nejen jeho jméno, ale také tradici poctivého českého piva. Rekonstrukce byla velice náročná. Bylo potřeba opravit původní stavbu a dostavět nové prostory pro kuchyň a restauraci. Velkou změnou prošla také venkovní fasáda. V dubnu roku 2013 se zde uvařila první várka piva, což je začátek historie pivovaru Chalupník.


 

Kontaktní údaje

 

Adresa

Pivo Chalupník Perštejn
Husova 47
431 63  Perštejn

Hodnoty pro GPS přístroje
50°23'1.842"N, 13°6'39.722"E

Kontakty

Tel: +420 734 675 168
Tel: +420 604 270 205

E-mail: info@pivochalupnik.cz
Internet: www.pivochalupnik.cz

Otevírací doba

Ne – Čt: 10:00 - 22:00 hod.
Pá – So: 10:00 - 00:00 hod.

 

Pivo Chalupník Perštejn
-
-
 

Perštejn, Husova
50°23'1.772"N, 13°6'40.079"E
 

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled