logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Sobota (22.06.2024)
SVÁTEK: Pavla
ZÍTRA: Zdeňka

*** ROZBOR MASÁŽE

Typ: lázně - procedůry

Druhy masáží

Klasické masáže

Klasická masáž je ideální na uvolnění zatuhlé šíje, krku, bolestech pod lopatkou, migrény, regeneraci nohou a rukou po sportovním a pracovním výkonu. Mechanický účinek masáže podporuje návrat odkysličené krve zpět k srdci, napomáhá k rozpohybování lymfatického systému a prokrvení kůže.Reflexní účinky masáže se projeví změnou prokrvení a zlepšení činnosti i hluboko uložených tkání a orgánů. Drážděním nervových zakončení dochází ke vzniku biologicky aktivních látek, které plní důležité funkce zejména v nervovém systému.

Reflexní masáže

Reflexní masáže plosek nohou a nártu vychází ze skutečnosti, že na chodidle se zobrazuje celé tělo a to jak klouby, tak i vnitřní orgány. Tato masáž, zvláště je-li prováděna pravidelně je prevencí většiny problémů.

Shiatsu

Shiatsu pomocí protahování, tlaku nebo dotyku uvádí do pohybu energii v akupunkturních drahách a tím obnovuje energetickou rovnováhu těla. Shiatsu používá širokou paletu technik – dynamické uvolňování napjatých partií i klidné užití tlaku k tonizaci prázdných míst v těle. Pracuje se prsty, dlaněmi, lokty, koleny nebo chodidly. Účinky shiatsu jsou hluboce uvolňující a zároveň posilující.

Základní princip shiatsu je jednoduchý – při shiatsu terapeut pouze pomáhá masírovanému spojit se s léčivou schopností vlastního těla, a tak obnovit jeho zdraví. Tato práce ovlivňuje nejenom fyzické, ale i emocionální a mentální aspekty ošetřovaného.

Regenerační masáž

Pozitivně ovlivňuje zdravotní stav i celkovou pohodu. Při masáži dochází k uvolnění pórů pokožky, k odplavování odpadových produktů (oxid uhličitý, kyselina mléčná, močovina) do žilního a mízního systému - odstranění únavy.

Je to prevence proti předčasnému stárnutí pokožky a ukládání tuků v podkoží. Zlepšuje krevní oběh, podporuje funkce ostatních orgánů a pozitivně působí na psychiku.

Sportovní masáž

Je určena ke zlepšení zdravotního stavu, k posílení organismu zanedbaného nedostatkem pohybové činnosti i dalšími zdravotně negativními vlivy. To se projevuje např. ztrátou pevnosti kůže, omezeným pohybem v kloubech, ochablým a zkráceným svalstvem – ztuhlostí, bolestivostí, atd.

Aromamasáže

Základem jsou kvalitní rostlinné oleje a oleje éterické. Používám minimálně tři druhy, čímž namíchám koktejl šitý přímo na míru Vám a danému problému. Paleta vůní obsahuje třicet druhů čistě přírodních olejů bez chemických látek, či konzervantů. Teorie se odvíjí z přírody. Důraz je kladen na relaxaci těla a duše, samozřejmostí je relaxační hudba a lehké přítmí. Je to v současnosti nejoblíbenější a nejžádanější druh masáže.

Breussova masáž

Breussova masáž zahřeje a uvolní páteř po celé délce a připraví ji tak na vlastní terapii. Používá se při ní třezalkový olej.

Bowenova terapie

Bowenova terapie je velmi šetrná, neagresivní terapie, při které je tělo vnímáno jako celek a jejíž podstatou je jemná manipulace měkkou tkání (svaly, šlachy). Terapeut pomocí prstů pohybuje kůží přes určené a přesně definované body na těle, vyvine zde velmi jemný tlak, který stimuluje krevní i lymfatické cirkulace, včetně nervových zakončení a energetických drah a následně se valivým pohybem vrací zpět.

Lymfodrenáže

Manuální lymfodrenáž vychází ze znalosti lymfatického systému těla, který je velmi důležitou součástí tělesné imunity a to tím, že zbavuje tělo odpadních látek vzniklých metabolickými pochody a bojem bílých krvinek proti vnějším narušitelům. Lymfodrenáž je také účinná v rámci redukčních diet.

Dále je vhodná pro osoby, které musí dlouhodobě přes den stát, jako regenerace po namáhavém fyzickém výkonu a práci, pro zlepšení stavu pleti při akné nebo jako celkovou detoxikaci jednou měsíčně / čtvrtletně- takto můžete odstranit dlouhodobou únavu a nedostatek energie. Pracuje se bez použití olejů.

Nesmí se provádět v případech: akutního virového, nebo bakteriálního onemocnění otoků způsobených onemocněním srdce, jater a ledvin - jejich nedostatečné funkci při akutních žilních onemocněních.

Baňkování

Podtlak vytvořený v baňce působí na svaly a lymfatický systém. Uvolňuje tak svalová spazmata a to i velmi úporná, také se dá jimi masírovat. Kůže v místě aplikace mění barvu - to dochází k zapojení lymf a aktivnímu čištění. Může se též využít lokálních akupunkturních bodů a to zejména při využití léčby akné a nachlazeních. Baňky se přikládají na kůži namazanou olejem, aplikace nebolí!

Využití: potlačování bolestí pohybového aparátu, zejména zad a šíje, vysoký krevní tlak, různé druhy bolestí hlavy, výborné účinky má při léčbě některých plicních chorob.

Čínská tlaková masáž

Čínská tlaková masáž silnou stimulací těchto akupunkturních bodů uvolňuje ztuhlost, zahřívá či ochlazuje, harmonizuje, posiluje i uklidňuje. Záleží jen na volbě konkrétních bodů. Je vhodná pro ty z Vás, kterým nevadí mačkání některých citlivějších bodů.

Dornova metoda

Dornova metoda při spoluúčasti klienta jemně zasune, nebo vrátí kloub / obratel do správné polohy. Někdy je možné cítit lehkou bolest, která však nepřesáhne práh bolestivosti.Náprava se neprovádí trhnutím, je to naprosto bezpečná terapie.

Lze použít: Pří bolesti všech velkých kloubů a páteře, tenisové lokty, syndrom karpálního tunelu, brnění rukou, migrény, vysoký a nízký krevní tlak, problémy s otěhotněním atd.

Nesmí se používat při: artroze 4. stupně, artritidě, rakovině kostí, Bechtěrevově chorobě, vyhřezlé ploténce u bederní a hrudní páteře více než 12 mm, u krční 8 mm, bezprostředně po zlomenině, nebo nalomenině kosti (nejdříve za 5 týdnů), akutním ústřelu první 3 dny. Umělé klouby se též neošetřují.

Anticelulitidová masáž a zábal

Velmi účinná masáž v boji proti celulitidě a únavě nohou, formování postavy a zlepšení kvality pokožky. Celulitida se projevuje především u žen a to díky odlišnému uspořádání podkožního vaziva než je u mužů (ale i u nich se vyskytuje, především v oblasti břicha a hýždí).

Medová masáž

Jedná se o velice účinnou detoxikační a kosmetickou metodu, po které bude Vaše tělo příjemně pročištěné a pokožka sametově hedvábná a medově voňavá. Skutečné pohlazení pro tělo i duši.

Masáž využívá výborných účinků medu a kompresních masérských hmatů. Dochází tak k odstraňování starých usazenin a toxinů z hloubky tělesných tkání.

Bahenní zábaly z mrtvého moře

Tyto zábaly dodávají tělu životu prospěšné látky, mají léčebné, relaxační a regenerační účinky, zmírňují bolesti při revmatismu a artritidě, napomáhají hojení pooperačních stavů, ran a jizev, mají výrazné účinky při léčení akné, lupenky, ekzémů a lišejů, napomáhají proti celulitidě, lokální zábal je vhodný při tenisových loktech, bolestech kloubů svalů, šlach a páteře.

Před zábalem se provádí celková masáž olejem, který obsahuje sůl z mrtvého moře (peeling).

Ba Guan masáž

Přísavky Ba Guan navazují na starodávnou čínskou tradici baňkování. Při klasickém baňkování se používají sklenené baňky a masáž je spíše lécbou – pomocí podtlaku se z těla tahají ven škodliviny a negativní energie. Tato procedura však nemusí být vždy příjemná – po baňkách zůstávají občas podlitiny.

Masáž přísavkami Ba Guan se od klasického baňkování v mnohém liší. Především je bezbolestná – a to ze tří důvodu:

  1. Přísavky jsou vyrobeny z gumy
  2. Podtlak se dá přizpůsobit přání klienta
  3. Při masáži se používají aromatické oleje. Přísavky nezůstávají na jednom místě – přesunují se po těle vláčnými, krouživými pohyby.

Při použití v oblasti šíje a zad slouží přísavky jako intenzivní masáž zatuhlých svalů. Doporučují se zvláště milovníkum klasické masáže.

Čínská energetická masáž

Energetická masáž se používá při nervové regulaci, relaxaci a nastolení energetické rovnováhy Odstranění únavy nebo při regulaci celkové výživy a pro prevenci rovnováhy organismu. 

 

NOVINKY

Spinal touch

 

Spinal touch působí na více úrovních – fyzické, emocionální, biochemické a energetické. Je to jedna z "širokospektrých metod". Používá se při harmonizaci kostí, svalů, jednotlivých orgánů i při psychosomatických poruchách. Především je zaměřena na oblast páteře a držení těla. Můžeme říci, že všechny problémy mají svůj původ v páteři, nebo se špatná funkce orgánů projeví na páteři. Proto ovlivněním stavu páteře ovlivníme i funkci daných orgánů.

Při aplikaci metody spinal touch dochází k uvolnění a vyrovnání v bederní oblasti, k napravení těžiště těla, dále dochází k uvolnění napětí ve svalech, i uvolnění celé struktury páteře a jejího okolí.

Metoda spinal touch, je určena pro všechny, kdo potřebují vyrovnat těžiště těla, pro zákazníky s psychosomatickými problémy i pro ty, kteří si chtějí vychutnat blahodárné účinky metody spinal touch.

 

 

 

Thajská masáž nohou

 

Relaxační a energeticko-harmonizačně uvolňující masáž chodidel a nohou. Pracuje se na energetických drahách chodidel a nohou až ke kolenům. Masáž je kombinací uvolňujících technik, akupresury, protahování, uvolňování napětí v kloubech (kotník, prsty) a uvolnění ztuhlého svalstva lýtek. Za pomoci speciálního dřevěného kolíčku se provádí hluboká stimulace akupresurních bodů, které odpovídají jednotlivým vnitřním orgánům. Doteky během celé masáže jsou vždy cílené a není používáno síly, jako v tradičním thajském pojetí. Tlak je vhodně uzpůsoben našemu evropskému vnímání tlaku a bolesti, takže celkově se budete cítit uvolnění a zbavení stresu, v dobré náladě a s pocitem lehkých nohou.

Historie:

Technika masáže pochází z chrámové školy Wat Pho v Bangkoku a v Thajsku patří k nejčastěji požadovaným masérským službám. Tato metoda je stará 3000 let a svůj původ má ve staré Číně jako tradiční masáž chodidel.

Účinek:

Je prospěšná z důvodu povzbuzení činnosti orgánů dýchací, trávicí, vylučovací soustavy a zlepšuje krevní a lymfatický oběh. Masáž navozuje déletrvající pocit uvolnění, lehkosti, zbavuje nejen únavy a bolestí nohou, ale uleví i křečovým žilám či bolestem hlavy. Při pravidelné aplikaci svým harmonizačním účinkem na celé tělo vhodně udržuje člověka v dobré fyzické i duševní pohodě.

Kontraindikace:

nekompenzovaná hypertenze, diabetes a choroby srdce, plísňová onemocnění nohou či jiná kožní onemocnění chodidel, u žen těsně před a první dny menstruace, těhotenství

 

Lifting obličeje- vyhlazovací masáž obličeje

 

Lifting - vyhlazovací masáž obličeje je nová manuální metoda vyhlazování obličeje s ihned viditelným účinkem. Jistě je vám znám pojem lifting jako operační zákrok, při kterém se provádí napínání pokožky. Ve světě je velmi populární manuální terapie, která využívá pouze masáže.

Výraz obličeje znázorňuje, v jakém jste psychickém stavu. Ve tváři se obrazí všechny naše pocity a emoce. Například zadržovaný pláč se projeví stažením svalů brady a krku. Tyto emoční výrazy a stress zanechávají v obličeji stopy v podobě vrásek. Nemůžeme sice zastavit přirozený proces stárnutí, ale díky jednoduchým a systematickým masážním technikám můžeme tento proces zpomalit a dosáhnout tak mladšího a příjemnějšího vzhledu.

Vyhlazovací masáž obličeje je oblíbená z důvodu ihned viditelných účinků, protože se zaměřuje na mimické svaly obličeje. Má hloubkové a detoxikační účinky. Působí na příčinu vrásek a přispívá k lepšímu vyživování pokožky i samotných svalů. Je to z důvodu, že je obličej velmi citlivá partie, na které je mnoho reflexních zakončení. Reflexní účinek přispívá z 80 % celkovému zlepšení psychiky touto metodou.

Při masáži se používají jednoduché masážní hmaty, které uvolňují veškeré ztuhlé obličejové svaly a tkáně, povzbuzují krevní oběh, čímž se zlepší barva kůže a prohloubí dýchání. Navíc dochází také k rychlejšímu odplavování odpadních látek. Při masáži dochází ke zrychlení metabolismu a tím k úbytku podkožního tuku.

Lifting – vyhlazovací masáž dokáže:

krásně vyhladit pokožku

zvyšuje pružnost pokožky

brání vzniku vrásek

zpomaluje stárnutí pleti

dochází k prokrvení, lepšímu dýchání kůže, podporuje regeneraci

dochází k rychlejšímu odplavování odpadových látek

příjemně uvolní, působí tišivě na nervová zakončení

snižuje napětí v obličeji

zvýší vaše sebevědomí a spokojenost

 

 

BUDHA masáž

 

Masáž kombinuje různé styly dle individuálních potřeb klienta pro dosažení maximální harmonie organismu.  Zkušená masérka/ léčitelka vycítí potřeby pro vyladění těla i ducha a podle toho zařazuje prvky reflexní terapie, čínské masáže, shiatsu, léčivé energie rukou Reiki, thajské masáže apod.
Masáž celkově léčí a vitalizuje organismus a je odměnou pro dobře fungující tělo, které po Budha masáži funguje mnohem lépe.