logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Úterý (21.05.2024)
SVÁTEK: Monika
ZÍTRA: Emil

*** U Devíti vidlí - ubytování v soukromí

Telefon: +420 602 127 681
Webové stránky: www.udevitividli.cz
Typ: Penzion
Oblast: Západní čechy
Město: Žlutice - Semtěš
Adresa: Semtěš 10, 364 52 Žlutice
Cena: dle ceníku nebo dohodou

Zobrazit na mapě

-

-

U Devíti vidlí

ubytování v soukromí

Vítejte U Devíti vidlí, kulturním, sportovním a ubytovacím středisku v klidném prostředí okolí Žlutic v Karlovarském kraji. Naše ubytovací zařízení nabízíme k využití všem, kdo mají zájem strávit netradiční dovolenou nebo třeba jen víkend v opomíjeném, ale velice zajímavém regionu Karovarska. Ať už pobytu využijete k výletům po okolních památkách, jízdám po místních cyklostezkách nebo třeba k procházkám po okolí, uděláme maximum pro to, abyste odjížděli spokojeni. Srdečně Vás také zveme na všechny akce, pořádané námi, nebo našimi spřízněnými pořadateli.

Semtěš je malá víska asi 35 km na jihovýchod od Karlových Varů. A taky asi 3,5 km od Žlutic, směrem na Pšov (vesničku naší, střediskovou) a Štědrou.


Pro objednání ubytování můžete využít ONLINE REZERVAČNÍ SYSTÉM

-

O nás

Původně zemědělská usedlost v Semtěši se stala oblíbeným místem setkávání příbuzných, známých a kamarádů, ale i sousedů a obyvatel okolních vesnic a obcí. V průběhu času prošla proměnou od rodinných setkání a oslav v místo pořádání různých akcí od koncertů po divadelní představení. Protože možnosti přespání v obytené části byly omezené, rozhodli jsme se vybudovat ubytovací zařízení, které dostalo název U Devíti vidlí.

Penzion vznikl přestavbou podkroví bývalé hospodářské budovy. Uvítá Vás osobitý styl s kamennou podlahou ve vstupním prostoru a dřevěným schodištěm do obytné části, která je v patře. Dřevěné podlahy, režné zdivo a přiznané konstrukce původního krovu tvoří neopakovatelnou atmosféru celé obytné části. Interiéry pokojů jsou doplněny stylovým nábytkem. Strohý, ale útulný interiér pokojů doplňuje moderní pojetí sociálních zařízení s výrazným barevným obkladem stěn. Chodbě před pokoji dominuje velký dřevěný stůl s oranžově mořenou deskou, která kontrastuje s tlumenými barvami modrošedé podlahy, režného cihlového zdiva a bílou stěnou s do zelena mořenými dveřmi pokojů a dotváří tak působivou barevnou kombinaci.


Ubytování

Nabízíme ubytování v nově rekonstruovaném objektu se čtyřmi dvoulůžkovými pokoji s možností přistýlky. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení se sprchovým koutem, umyvadlem a WC. Součástí chodby před pokoji je jídelna a kuchyňka vybavená lednicí, vařičem, varnou konvicí a mikrovlnkou. Jídelna slouží také jako společenský prostor s možností sledování telvize. V celém objektu je k dispozici WiFi připojení k internetu. A pokud si myslíte, že to spolubydlícím udělá radost, klidně si přivezte psy.

Ostatní služby

K dispozici je i velká společenská místonost vybavená krbem, pípou s chlazením a 25 místy k sezení

  • možnost posezení na zahradě
  • zapůjčení velkého grilu
  • stolní tenis

V případě Vašeho zájmu je možno dohonout se na pronájmu venkovního krytého podia.

Aktivity - tipy na výlet

Zajímavá místa v okolí, která stojí za návštěvu

Žlutice - 3,5 km - starobylé město, mezi nejzajímavější objekty patří Kostel sv. Petra a Pavla, částečně zpřístupněné podzemní chodby a sklepy, zámecká brána a také muzeum, kde je uložena faksimilie Žlutického kancionálu, jednoho z nejkrásnějších iluminančních děl renesance.

Chyše - 12 km - novogotický zámek se zámeckou zahradou a restaurací s vlasním pivovarem. Další dominantou je kostel Zvěstování Panny Marie, ranně barokní monumentální stavba z konce 17. století. Za zmínku stojí také kostel Jména Panny Marie s přilehlým klášterem obutých karmelitámů.  Odkaz: www.chyse.com

Manětín - 13 km - město s množstvím barokních památek. Mezi nejvýznamnější patří zámek, poutní kostel sv. Barbory, kostel sv. Jana Křtitele a množství barokních soch.

Rabštejn nad Střelou - 15,5 km - historické město, označované jako nejmenší město v ČR. Velké množství památek jako zámek, zřícenina hradu, kamenný most, židovský hřbitov a mnoho dalších.

Valeč - 21,5 km - městečko s velkým množstvím kulturních památek: záměk se zámeckouk zahradou, kde je umístěno mnoho plastik Matyáše Brauna a také historický skleník, dále pak kostel Narození svatého Jana Křtitele, kostel Nejsětější trojice, fara.

Bečov nad Teplou - 28 km - gotický hrad a barokní zámek v údolí říčky Teplé. Po náročném restaurování nově vystaven unikátní románský reliviář sv. Maura ze 13. století, nalezený roku 1985 pod podlahou hradní kaple.

Klášter Teplá - 32 km - klášter premonstrátů, založený v roce 1193. Prohlídky barokního konventu a druhé největší klášterní knihovny u nás. Románsko-gotický kostel Zvěstování Páně s pozdně barokní výzdobou.

Kontakt - kudy k nám

Z Prahy /95 km/ - výpadovka na Karlovy Vary. V obci Lubenec u kostela odbočte vlevo na silinic 226 směr Chyše. Chyši projedete rovně a přijedete do Žlutic. Na křižovatce s hlaví silnicí odbočte vlevo na silnici 193 a jeďte po hlavní k vlakovému nádraží.

Z Karlových Varů /35 km/ - výpadovka na Prahu. Asi 5 km za obcí Bochov je na horizontu odbočka vpravo na silnici 205 směr Žlutice a Veselov. Žlutice projedete po hlavní až k vlakovému nádraží.

Z Plzně /50 km/ - výpadovka na Karlovy Vary. Za obcí Úněšov odbočte vpravo na silnici 193 směr Nečtiny. V Nečtinách pokračujte po stejné silnici (odbočuje vlevo) na Žlutice. Za obcí Borek pojedete do kopce alejí vzrostlých stromů, na horizontu u autovusové zastávky odbočte vlevo na cestu do Semtěše. Pokud tuto odbočku minete, přijedete do Žlutic. U vlakového nádraží se otočte.

A teď ze Žlutic

od vlakového nádraží přes koleje serpentinami do kopce, po cca 2,5 km na horizontu u autobusové zastávky odbočte doprava do Semtěše. V Semtěši na návsi odbočte vlevo a pak vpravo na cestu dolů k Devíti vidlím.

Souřadnice GPS: 50°4'14"N, 13°8'39"E

 

rozklik na www - aktuální info


Ubytování

Aktivity

Fotogalerie

Kontakt

Facebook


nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled